تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
در مورد گربه های نگهبان روسی چه می دانید؟
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
یکی از این موارد عجیب و جالب، راز گربه های نگهبان در روسیه است. موزه ارمیتاژ شهر بزرگ سن پترزبورگ ، یکی از بزرگترین ، قدیمی ترین و معتبرترین موزه های جهان است

هنگامی که به روسیه سفر میکنید و به جاذبه های دیدنی آن سر می زنید، گاهاً از راز های این جاذبه ها با خبر نخواهید شد.
اما اگر با تور روسیه به این مقصد سفر کرده باشید بسیاری از این اسرار برای شما گفته خواهد شد.

یکی از این موارد عجیب و جالب، راز گربه های نگهبان در روسیه است. موزه ارمیتاژ شهر بزرگ سن پترزبورگ ، یکی از بزرگترین ، قدیمی ترین و معتبرترین موزه های جهان است که هر روزه عده ی زیادی از بازدیدکنندگان به آن محل جهت بازدید از موزه می روند ؛ بدون آنکه لحظه ای فکر کنند که چه چیزی در زیر سالن ها و راهروهای باشکوه این موزه نهفته است.

تعداد زیادی از موجودات و جوندگان در پیچ و خم و انبار های زیر زمین این موزه وجود دارند؛مدیران این موزه برای حل این مشکل گربه های نگهبان را برای دور نگه داشتن جوندگان استخدام می کند. به گزارش صدای روسیه ، موزه ایالتی ارمیتاژ از زمان تأسیس  اش در سال 1764 از گربه ها برای محافظت از آثار هنری این موزه استفاده می کند. در آنجا ده‌ها گربه نگهبان وجود دارند که شب ها نیز بیدار و هوشیار و مجهز به پنجه و چنگال های تیز هستند و مراقب اند که هیچ موجودی به مجموعه پر ارزش و معروف که بیش از 3 میلیون اثر هنری دارد ،آسیب نرساند منظور از "هیچ موجودی" ، موشها هستند. گربه ها نیز توسط بازدید کنندگان دیده نمی شوند زیرا آن ها در اتاق زیر شیروانی و زیرزمین (در جایی که منبع اکثر جوندگان است) زندگی می کنند.

ماریا هالتونن که سالها به عنوان دستیار شخصی مدیر موزه فعالیت می کند ، می گوید: " مدیر این موزه [میخائیل پیوتروسکی] علاقه دارد بگوید که این روز ها ، از او بیشتر در مورد گربه های نگهبان سؤال می شود تا درباره نقاشی های رامبراند."

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تاریخچه ی گربه های نگهبان روسی چیست؟

قدمت گربه های ارمیتاژ را می توان از زمان تزار پیتر بزرگ (1725-1772) ، بنیان گذار سنت پترزبورگ دانست. گفته می شود که وی در بازگشت اش از سفر به هلند ، اولین گربه را به کاخ اش آورده است.

در سال 1745 ، دختر تزار، الیزابت، حكمی مبنی بر این صادر کرد که گربه های بزرگی که ، قادر به گرفتن موش هستند را ، از شهر كازان به دربار امپراطوری اعزام کنند. کاترین بزرگ، که می توان او را موسس ارمیتاژ در سال 1764 دانست، تصور می کرد که موقعیت نگهبانان رسمی گالری ها را به گربه های کاخ داده است.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

گربه ها در موزه ارمیتاژ چگونه نگهبانی می کنند؟

در حال حاضر ، حدود 50 تا 80 گربه ی نگهبان در انبارهای ارمیتیاژ و حیاط های داخلی ، زندگی می کنند. اگرچه بازدید کنندگان موزه ، آنها را به ندرت رویت میکنند ولی گربه ها نقش مهمی در حفظ آثار باستانی و آثار هنری دارند. ماریا هالتونن می گوید: "گربه ها در واقع نیازی به گرفتن موش یا انجام کار خاصی ندارند بلکه حضور آنها و بوی آنها به عنوان بازدارنده ای است که باعث دور شدن موش ها می شود."

وی ادامه می دهد: "بعضی از گربه های ما تمایل دارند که در کنار مردم باشند و رویت شوند، این در حالی است که برخی دیگر ترجیح می دهند تنها و در زیر زمین بمانند. اما همه آنها گربه های بسیار مهربانی هستند که عاشق کارمندان این موزه می باشند. "

با گذشت زمان ، گربه های موزه ی ارمیتاژ به سمبل موزه تبدیل شده اند و شهرت آنها بسیار فراتر از دیوارهای کاخ بزرگ زمستان گسترش یافته است.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

گربه های اهدایی به موزه !!!

شهرت این گربه ها ، نتایج غیر منتظره ای نیز به همراه داشته است؛ برخی از افراد سهل انگار، که مایل به مراقبت از حیوانات خانگی خود نیستند و حاضر به رها کردن آنها می باشند ، گربه های خود را به این امید که کارمندان دلسوز موزه این موجودات بی نوا را درست مانند گربه های ولگرد دیگر قبول کنند ، به این موزه می آورند.همچنین در سال 2007 ، این موزه شروع به گرفتن گربه ها از طریق برنامه های پذیرش حیوان خانگی کرد.

همچنین تعداد زیادی از مردم وسایل ضروری مخصوص گربه ها ( مانند ظروف غذا ، جای خواب و ...) به این موزه اهدا می کنند.

 

روسیه یکی از بزرگترین و بهترین کشور هایی است که می توانید در آن لحظات شیرین و به یاد ماندنی را تجربه کنید.
آژانس مسافرتی گشت نوید ارائه دهنده ی انواع تور های ارزان و آفر دار روسیه و سایر نقاط جهان و ایران می باشد.

22332753-021

www.gashtenavid.com

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه