تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    رئیس پلیس فتا استان سمنان:
داوطلبان کنکور ‌99 مراقب کلاهبرداران سایبری باشند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: مجرمان سایبری با درج آگهی‌های غیرواقعی در فضای سایبر اعتماد کاربران را جلب نموده و با تبلیغات کذب فروش سوالات کنکور سراسری اقدام به کلاهبرداری اینترنتی و سرقت اطلاعات کارت‌های بانکی شهروندان می‌نمایند.

به گزارش مرآت، سرهنگ‌دوم حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان با بیان اینکه يکي از مناسبت‌هايي که زمينه وقوع جرائم سايبري را براي افراد سودجو فراهم مي‌آورد، برگزاري کنکور مي‌باشد بیان داشت ،افراد و مؤسسات سودجو و کلاهبردار با عناوین مختلف و با ادعای واهی دسترسی به سؤالات آزمون سراسری یا ارتباط و همکاری با طراحان سؤال این سازمان، اقدام به اخاذی و کلاهبرداری از داوطلبان کنکور می‌کنند.

سرهنگ صادقی کلاهبرداری پیامکی را یکی از شیوه‌های مجرمان سایبری دانست و گفت: یکی از شیوه‌های کلاهبرداری مجرمان سایبری ارسال پیامک تحت عناوین " تضمین قبولی در رشته و دانشگاه خاص و همچنین دریافت سوالات کنکور در پی پرداخت مبالغی پول " است.

وی ادامه داد: داوطلبان کنکور دقت نمایند این پیامک‌ها توسط افراد سودجو طراحی گردیده و لینک معرفی شده در این پیامک کاربران را به یک درگاه بانکی جعلی (فیشینگ) هدایت می کند و پس از سرقت اطلاعات بانکی کاربران اقدام به کلاهبرداری از داوطلبان می‌ کنند.

این مقام سایبری فروش سوالات غیرواقعی را یکی دیگر از شیوه کلاهبرداران سایبری دانست و عنوان کرد: برخی از مجرمان سایبری با دریافت مبالغی زیاد اقدام به فروش سؤالات غیرواقعی امتحانات نهایی و کنکور سراسری و آزاد می‌‌‌کنند. این افراد در فضای مجازی به ‌ویژه شبکه‌های اجتماعی اقدام به تبلیغات گسترده کرده و به دنبال کلاه‌برداری از نوجوانان و جوانان هستند.‏

سرهنگ صادقی در توصیه به داوطلبان کنکور و خانواده‌های آنان خاطر نشان کرد: به هیچ عنوان فریب تبلیغات دروغین جذاب و اغوا کننده فروش سوالات کنکور در شبکه‌های اجتماعی را نخوردند و در نهایت هوشیاری و مراقبت در برخورد با این دست تبلیغات، آنها را باور نکنند. 

رئیس پلیس فتا استان سمنان به داوطلبان هشدار داد: قبل از هرگونه اقدامی در فضای مجازی نسبت به سوءاستفاده‌های احتمالی توجه داشته باشند همچنین کنکوری‌ها باید دقت نمایند خرید و فروش سوالات امتحانی در فضای مجازی جرم بوده و پلیس فتا با عاملان آن برخورد قانونی خواهد داشت.

شایان ذکر است ، پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و از داوطلبان و خانواده‌های آنان درخواست می‌شود در نهایت هوشیاری و مراقبت از گرفتار شدن در دام این شیادان، هرگونه موارد مشکوک خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و داخلی با ما در میان بگذارند، تا اقدامات و پیگیری لازم انجام شود .

اضافه کردن دیدگاه جدید