دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

 از اول بهمن؛
دانش‌آموزان پایه‌های اول و دوم استان سمنان به مدرسه می‌روند/ شورای مدرسه برای حضور دانش آموزان تصمیم گیری می کند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مریم حدادی با اشاره به بازگشایی مدارس از اول بهمن گفت: کلاس پایه اول و دوم تحصیلی در تمامی مناطق استان با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مرآت، با وجود مخالفت ها  در مورد شروع بازگشایی مدارس و نگرانی ها از اوج گیری مجدد کرونا، وزارت آموزش و پرورش همچنان بر تصمیم خود پابرجاست.

در همین خصوص، مریم حدادی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان در گفت و گو با خبرنگار مرات درمورد جزییات  بازگشایی مدارس گفت: شرایط بازگشایی در مدارس استان مطابق شیوه نامه ابلاغی  شامل آموزش حضوری پایه های اول و دوم ابتدایی، دروس کارگاهی هنرستان ها و مدارس دارای جمعیت کمتر از ۵۰ دانش آموزاز اول بهمن ماه سال جاری است.

وی همچنین با اشاره به اینکه وضعیت کرونا با توجه به رنگ بندی در تمام شهرهای استان زرد و آبی است، افزود:  پایه اول و دوم در تمامی مناطق استان بازگشایی می شوند اما نحوه  حضور دانش آموزان منوط به تصمیم گیری شورای مدرسه  است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان در ادامه با تاکید براهمیت پایه های اول و دوم تحصیلی در دوران تحصیل دانش آموز و همچنین نیاز به تعامل مستقیم با معلم مربوطه و همسالان خود در این پایه ها  اظهار کرد: چالش های معلمان در دوران مجازی و اهمیت این  پایه های تحصیلی  ما را وادار به بازگشایی مجدد مدارس کرده است.

حدادی تصریح کرد: مدیران مدارس  ضمن اینکه کارگزاران سیاست های آموزش و پرورش در مدارس هستند و تصمیم گیری درمورد شرایط حضور  برعهده آنها است، موظف به برنامه ریزی و رعایت پروتکل های بهداشتی و گروه بندی مناسب دانش آموزان و اطلاع رسانی به اولیا آنها می باشند.

معاون آموزش ابتدایی استان، در مورد دانش آموزان جامانده از پیش دبستانی گفت: ثبت نام رایگان نوآموزان از طریق سایت    rahbaran.medu.ir  صورت می گیرد که اولیا هم اکنون می توانند جهت ثبت نام اقدام کنند.

وی همچنین در خصوص جزییات این طرح بیان کرد: طرح کوتاه مدت آموزشی توسط پایگاههای کیفیت بخشی صورت می گیرد و نوآموزان پس از گذراندن 20هفته آموزش مجازی و پایش توسط مربی، گواهی پیش دبستانی دریافت می کنند.

حدادی با اشاره به دانش آموزان بازمانده از تحصیل، گفت: ترک تحصیل دانش آموزان به دونوع است گروهی در مدرسه ثبت نام کرده اما از بستر مجازی استفاده و فرار آموزشی دارند که به دلایل مختلف از جمله نداشتن دسترسی به زیر ساخت های مناسب و اینترنت و یا فقر فرهنگی خانواده هاست  و گروهی دیگر دانش آموزانی هستند که به دلایل مختلف  اصلا در مدرسه ثبت نام نکرده اند.

معاون آموزش ابتدایی استان، خاطر نشان کرد :هردو گروه دانش آموزان مورد توجه آموزش و پرورش هستند ورصد می شوند و  امسال  نهاد ها، دستگاههای حمایتی مختلف مثل کمییته امداد، بهزیستی، دادگستری وحتی خود استانداری و نهاد ریاست جمهوری هم ... پای کار آمده اند که هیچ کودک بازمانده از تحصیلی نداشته باشیم .

انتهای پیام/

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.