شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

در وبینار کشوری آینده پژوهشی در ورزش مطرح شد؛   

دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان پیشرو در ورزش دانشگاهی

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
در وبینار کشوری آینده پژوهشی در ورزش که به میزبانی دانشگاه فنی وحرفه ای با حضور جمعی از مسئولین کشوری و استانی برگزار شد در رابطه با اهمیت ونقش ورزش در جامعه بحث وتبادل نظر شد.

به گزارش مرآت؛ رضا مهدی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای در وبینار کشوری آینده پژوهی ورزش که به میزبانی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان برگزار شد، گفت : برای اجرای هر برنامه ‌ای آینده پژوهی یک اصل اساسی است و انجام امور بدون برنامه ریزی به سرانجام نخواهد رسید.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

وی به بیان آمارها و نتایج مطالعات انجام شده قبل از کرونا و واقعیت های موجود در جامعه که دانشگاه فنی و حرفه‌ ای را هم شامل می‌شود اشاره کرد و گفت : متاسفانه آمارهای بسیار تاسف انگیزی مربوط به وضعیت کم تحرکی دانشجویان به ویژه دانشجویان دختر در ایران وجود دارد و این واقعیت ناخوشایندی است .

مهدی اذعان کرد:  متاسفانه در جامعه ما به ورزش به عنوان یک برنامه سرگرمی تفریحی پرداخته می شود و نه به عنوان یک رفتار واقعی و مورد نیاز برای تغذیه روح و جسم در صورتی که ورزش یک واقعیت انکار ناپذیر است.

معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای بیان داشت : دنیا به این نتیجه رسیده است که برای انجام هر کاری آینده پژوهی یکی از ارکان اصلی آن برنامه خواهد بود،  لذا ورزش نیز از این قاعده مستثنا نخواهد بود.

وی  در ادامه به مولفه های مختلف آینده پژوهی در ورزش از جمله عوامل جمعیت شناختی، تکنولوژی، فرهنگ و سبک زندگی مردم، منابع مالی و اقتصادی و عامل زیست طبیعی و محیطی اشاره و به تبیین و تشریح هر یک از این عوامل پرداخت.

این مقام مسئول  در پایان اظهار داشت: مولفه های مختلف آینده پژوهی همه ما را متعهد می سازند که به تحرک جوانان و نسل آینده توجه خاصی داشته و در تمام جهات سیاسی، اجتماعی ،اقتصادی و غیره به نقش ورزش و اهمیت آن واقف باشیم.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

ورزش یکی از اصلی‌ترین مولفه‌های ایجاد شور و نشاط اجتماعی است

رضا نقدی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان نیز دراین  وبینار کشوری اذعان کرد: ورزش یکی از اصلی‌ ترین مولفه‌های ایجاد شور و نشاط و شادابی در جامعه است که با نهادینه کردن آن در بین عموم مردم، می‌توان به سمت قله‌های موفقیت در تمام زمینه‌ها پیش رفت.

وی با توجه به تاکیدات دین مبین اسلام به ورزش عنوان کرد که تاثیرات ورزش بر جسم و روح انسان بر کسی پوشیده نیست.

نقدی  با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در جوامع دانشگاهی بر سه اصل تحصیل، تهذیب و ورزش،اذعان کرد: تمامی دانشگاهیان موظفند در این مسیر برنامه ریزی و اقدام نمایند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان افزود: ورزش به عنوان یکی از مهمترین ارکان تأمین شادابی و سلامت جسم و روان دانشجویان، کارکنان و اساتید و نیز شاخص اصلی اجتماعی و فرهنگی، موجبات کاهش استرس و تقویت سیستم ایمنی بدن است.

وی اظهار امیدواری کرد  تا با همراهی و پشتیبانی معاونت محترم دانشجویی و فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای و اداره کل تربیت بدنی این دانشگاه در این حوزه بیش از گذشته کوشا بوده و قدمی جهت پیشرفت ورزش به ویژه در بخش ورزش همگانی دانشجویان برداریم.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان از استان های پیشرو در ورزش دانشگاهی است

مهدی شریعتی رئیس مرکز مشاوره و تربیت بدنی دانشگاه فنی و حرفه ای نیز در ادامه این جلسه  اذعان کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان یکی از استان های پیشرو در ورزش دانشگاهی است که در جهت توسعه زیرساخت های ورزش گام های بزرگی برداشته و در ساخت سالن ورزشی در دانشکده فنی و حرفه ای پسران سمنان و همچنین ایجاد فضاهای روباز جهت دختران در دانشکده فنی حرفه ای دختران شاهرود موفق عمل کرده است.

وی سپس در خصوص نقش ورزش در دنیا به ایراد صحبت پرداخت و تصریح کرد: ورزش امروز به عنوان یکی از مولفه های صلح ساز و وحدت ساز است و ما هیچ رویدادی را نمیتوانیم مانند المپیک دریابیم که نمایندگان بیش از دویست و شش کشور و دولت در کنار هم قرار گرفته و در طی یک رویداد ورزشی یک ماهه در قالب المپیک و یا پارالمپیک به صورت دوستانه با هم به رقابت سالم بپردازند.

شریعتی اظهار امیدواری کرد که این چراغی که در استان سمنان روشن شده ، روشن بماند و به رغم مشکلات اقتصادی و شرایط محدودیت های کنونی بیماری کرونا که ایران در حال حاضر دچار آن است چرخ ورزش دانشگاه همچنان گردان بماند و بتوانیم در ورزش دانشگاهی نقش خود را به خوبی ایفا کنیم.

وی در پایان اظهار کرد: در دنیای امروز هر یک دلار سرمایه گذاری در ورزش بازگشت  هفت برابری خواهد داشت و بسیار سودمند خواهد بود، لذا دانشگاه فنی و حرفه ای از این قاعده مستثنا نخواهد بود و ما تلاش خواهیم کرد با همکاری  مسئولین  ورزش دانشگاه فنی و حرفه ای تداوم داشته و بیش از پیش رشد و پیشرفت ورزش دانشگاهی را شاهد باشیم.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.