شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

رئیس اتاق بازرگانی سمنان:    
داده‌ها و اطلاعات سرمایه‌گذاری در استان سمنان منسجم نیستند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس اتاق بازرگانی سمنان بابیان اینکه متاسفانه داده‌ها و اطلاعات سرمایه‌گذاری در استان منسجم نیستند، گفت: این امر یکی از موانع سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

به گزارش مرآت، علی‌اصغر جمعه‌ای رئیس اتاق بازرگانی سمنان،  در نشست جذب سرمایه‌گذاری استان سمنان در محل اتاق بازرگانی سمنان با بیان اینکه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری باید یک متولی داشته باشد، تأکید کرد: این مرکز توانسته است تاکنون به وظائف ذاتی خود عمل کند، ولی برای توسعه سرمایه‌گذاری نیازمند اولویت‌های مهمی هستیم.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذار در بدو ورود جهت سرمایه‌گذاری با سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی مختلفی مواجه می‌شود که هرکدام نقش خدماتی و نظارتی را عهده‌دار هستند، از سوی دیگر اما داده‌ها و اطلاعات سرمایه‌گذاری ما منسجم نیستند و گاهی از آن‌ها حتی مطالعات اولیه را سپری نکرده‌اند، تا آنجا که سرمایه‌گذار تنها با عناوینی روبرو می‌شود.

ضرورت تمرکز در سیاست‌گذاری‌ها

رئیس اتاق سمنان از ایجاد مرکز مشاوره خدمات سرمایه‌گذاری در محل اتاق بازرگانی سمنان خبر داد و بیان داشت: مرکز مشاوره خدمات سرمایه‌گذاری در محل اتاق بازرگانی ایران تشکیل‌شده و طی ماه‌های آینده در اتاق‌های استان نیز فعال خواهد شد.

جمعه‌ای بابیان اینکه زمانی جذب مناسب سرمایه‌گذار خواهیم داشت که زیرساخت‌ها و سیاست‌گذاری متمرکز و مناسب باشد، ابراز کرد: هدف تأسیس مراکز مشاوره سرمایه‌گذاری در اتاق‌های بازرگانی پیشنهاد مناسب برد برد برای طرفین سرمایه‌گذار است.

۲۴ سرفصل خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌شود

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان سمنان نیز در این نشست ضمن بیان اینکه خدمات مرکز سرمایه‌گذاری در ۲۴ سرفصل ارائه می‌شود، گفت: زیرساخت‌های لازم برای مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در سطح استان احیاء شده‌اند اما باید گفت بدون مشارکت بخش خصوصی نمی‌توانیم خدمات سرمایه‌گذاری موفقی را ارائه کنیم.

امیر خلیلی‌خواه نقش اتاق‌های بازرگانی در سطح بین‌المللی را تأثیرگذار خواند و اظهار داشت: آژانس خدمات سرمایه‌گذاری در سطح بین‌الملل فعال هستند و وظیفه آن جذب سرمایه‌گذار با اولویت‌های خاص است.

وی همچنین تصریح کرد: از سوی دیگر باید گفت امروز می بایست قوانین مخل کسب خود را اصلاح کرده و از موازی دستگاه‌ها اجتناب کنیم.

نقش مفید خدمات سرمایه‌گذاری

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری سمنان هم در سخنانی کوتاه ضمن تأکید بر اینکه مرکز مشاوره خدمات سرمایه‌گذاری در محل اتاق‌های بازرگانی‌ می‌تواند نقش بسیار مفیدی داشته باشد، بیان کرد: تزاحم دستگاه‌ها در جذب سرمایه‌گذاری مشکل‌ساز است لذا باید گفت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی می‌تواند به‌عنوان متولی خدمات خاص را به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی ارائه کنند.

مهدی بندر آبادی همچنین افزود: از سوی دیگر اعتماد سرمایه‌گذاران خارجی به اتاق‌های بازرگانی بسیار بالا است لذا می‌توانیم از پتانسیل اتاق‌های بازرگانی برای جذب سرمایه‌گذاری بهره ببریم.

وی اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی و نظارتی مرتبط با سرمایه‌گذاری باید تعامل لازم را با اتاق های بازرگانی داشته باشند تا آنجا که در مرحله اول سرمایه‌گذار شناخت کامل از شرایط موجود داشته باشد و پس‌ازآن بتواند با درک درست تصمیم خود را با توجه به شرایط و مشوق‌ها سرمایه‌گذاری عملیاتی کند.

مهر

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه