شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

 مدیرکل نوسازی مدارس سمنان:   
خیران در ساخت مجتمع آموزشی در کالپوش مشارکت کنند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: خیران با کمک های نقدی و غیرنقدی به ساخت مجتمع آموزشی در روستای خسارت دیده از رانش زمین در حسین آباد کالپوش کمک کنند.

به گزارش مرآت، سعید هژبری اظهار کرد: مکان ساخت طرح مجتمع آموزشی حسین آباد کالپوش برای دانش آموزان و معلمانی که به دلیل رانش زمین مدارس خود را از دست داده‌اند روزهای آینده ارزیابی و تصویب می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به کمبود اعتبارهای دولتی، آموزش پرورش و نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سمنان بدون مشارکت خیران قادر به ساخت و تکمیل این طرح در کمترین زمان ممکن نیستند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سمنان ادامه داد: در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ دانش آموزان مقطع ابتدایی حسین آباد در کانکس به تحصیل خود ادامه خواهند داد و دانش آموزان دیگر مقاطع به دبیرستان روستاهایی همجوار عزیمت می‌کنند.

وی اضافه کرد: وضعیت جسمی و روحی دانش آموزانی که به دلیل رانش زمین مجبور به ادامه تحصیل در کانکس و مدارس دیگر مناطق هستند مورد توجه مسؤولان استان سمنان است.

هژبری تصریح کرد: ده‌ها خیر در ماه‌های گذشته برای ساخت مجتمع آموزشی بعد از انتخاب زمین اعلام آمادگی کردند که با برنامه ریزی اصولی کلنگ ساخت این مدرسه در روزهای آینده زده می‌شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سمنان گفت: در حسین آباد دست کم ۸۰۰ دانش آموز مشغول به تحصیل هستند و قبل از رانش زمین، حسین آباد پذیرای دانش آموزان از روستاهای همجوار بود.

رانش زمین در بخش کالپوش شهرستان میامی در شرق استان سمنان باعث آسیب به زیرساخت‌ها و تخلیه خانه‌ها به منظور حفظ جان شهروندان شد.
بخش کوهستانی کالپوش میامی به مرکزیت روستای رضوان شامل ۱۲ روستا است که دست کم ۲۰ هزار نفر جمعیت دارد و شغل بیشتر مردم این منطقه کشاورزی و دامداری است، این بخش در ۲۰۰ کیلومتری شمال شرقی شاهرود قرار دارد.

ایرنا

انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه