تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

    
خواسته‌های بخش خصوصی از دولت دوازدهم/ اولویت با تدوین یک برنامه جامع اقتصادی است/ معافیت‌های مالیاتی حذف شوند
رئیس اتاق ایران با برشمردن خواسته‌های اقتصادی بخش خصوصی از دولت دوازدهم، گفت: تدوین یک برنامه جامع اقتصادی به عنوان یک استراتژی منسجم به عنوان اولویت اول بخش خصوصی مدنظر ماست.

به گزارش سرویس اقتصادی مرآت به نقل از خبرگزاری فارس،امروز درنشست هم اندیشی هیات ریسه، روسای اتاق‌های سراسر کشور و روسای کمیسیون‌های اتاق ایران با وزرای پیشنهادی اقتصاد و صمت در دولت دوازدهم، غلامحسین شافعی گفت: آنچه به عنوان اولویت بخش خصوصی مطرح است، تدوین یک برنامه جامع اقتصادی به عنوان یک استراتژی منسجم مدنظر ماست.

وی بیان داشت: اولویت بعدی موضوع به بهبود فضای کسب و کار و موضوع مقررات زدایی است و به نظر می‌رسد با توجه به اقدامات شما در این زمینه در گمرک در آینده هم شاهد بهبود در فضای اقتصادی باشیم.

شافعی اظهار داشت: موضوع نظارت بر سیستم بانکی بسیار حایز اهمیت است و کارشناسان می‌گویند حجم اقتصاد ایران نیازمند این همه تعدد بانک و موسسات اعتباری نیست.

وی با اشاره به معطل ماندن یکسان سازی نرخ ارز ،گفت: امیدواریم به این موضوع در دولت دوازدهم پرداخته شود و به قول‌هایی که در زمینه داده شده عمل شود.

رییس اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: موضوع رهایی از اقتصاد نفتی یکی از درخواست‌های بخش خصوصی از دولت دوازدهم است.

وی با اشاره به اینکه اهداف و سیاست های اصل 44 قانون اساسی محقق نشده است گفت: امیدواریم در برنامه‌هایتان به این موضوع پرداخته شود.

وی بیان داشت: ما امیدواریم موضوع رانت از بین برود و برای فعالان اقتصادی شرایط فعالیت یکسانی فراهم شود.

شافعی به فرار مالیاتی اشاره کرد و اظهار داشت : عدالت مالیاتی بسیار مهم و مورد توجه است و بخش خصوصی خواهان حذف معافیت‌های مالیاتی است چرا که همه نهادهای معاف از مالیات در یک رقابت نابرابر با فعان بخش خصوصی هستند.

رییس اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: در موضوع مقررات زدایی گمرگ در صدر سازمان‌هایی بود که این مقوله خوب پرداخت و با اعتقاد و سابقه شما در گمرک به نظر می‌رسد در وزارت اقتصاد و دارایی بتوانیم در مقررات زدایی شاهد تحرکات جدید باشیم چرا که مبنای حرکت آینده سرمایه گذاری موضوع مقررات زدایی و بهبود فضای کسب و کار است.

وی گفت : یکی از معضلات بخش تولید کاهش تقاضای داخلی است و کارشناسان میزان تقاضای داخلی را کمتر از 10 سال پیش میدانند.

وی افزود یکی از راه‌های رونق تولید توجه به صادرات است اما سهم ما از تجارت فرامرزی بسیار پایین است در حالیکه قابلیت‌های زیادی داریم.

*به مبارزه با فساد اولویت بدهید

شافعی در ادامه این نشست خطاب به شریعتمداری گفت: تولید کشور حال و روز خوشی ندارد و در وضعیت کنونی توجه به تولید و صنعت راه نجات اقتصاد کشور است.

رییس اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: امیدواریم با توجه به برنامه هایی که شما اعلام کرده اید مسایل تولید و صنعت را به طور ریشه ای مورد توجه قرار دهید.

وی گفت: خروج دولت از تصدی گری ها موجب میشود دولت چابک شود و به کار اساسی خود یعنی سیاست‌گذاری بپردازد.

وی گفت: تمام ظرفیت‌های اتاق های کشور صادقانه در اختیار شماست. و امیدواریم شما افراد خبره و صادق در بخش خصوصی را در اجرای برنامه‌ها به کمک بگیرید.

شافعی خطاب به شریعتمداری بیان داشت: ما اطمینان داریم با جسارت شما در تصمیم گیری‌ها ما شاهد یک تحول در وزارتخانه شما خواهیم بود و امیدواریم سهم بخش خصوصی و تعاونی در اقتصاد افزایش یابد و موضوع مبارزه با فساد را هم به عنوان یک اولویت در برنامه هایتان قرار دهید.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه