تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

به بهانه روز ملی فناوری هسته‌ای؛
خنک آن قماربازی که بباخت آن‌چه بودش!
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
آقای صالحی! در روز ملی فناوری هسته‌ای هرچه دستاورد رو کنید، مردم باز داغ رآکتور اراک را بر دل دارند و ننگ بتن‌ریزی را بر پیشانی.

به گزارش خبرنگار مرآت، چندسالی است که ایرانیان، روز ملی فناوری هسته‌ای را در شرایط متفاوتی جشن(!) می‌گیرند. این روز که قرار بود زمانی برای افتخار به داشته‌های ملی باشد، اکنون به مجالی برای اندیشیدن به نگرانی‌های ملی تبدیل شده است. درست از همان روزهایی که عده‌ای از ساده‌دلان، به خیابان‌ها آمدند و جشن گرفتند و عکس جرج واشینگتنِ روی دلار را کنار عکس روح‌الله خمینی(ره) گذاشتند که یعنی با برجام ایران گلستان می‌شود، می‌شد فهمید که مخصمه‌ای هولناک در انتظار ماست.

همه به یاد داریم که عده‌ای در کسوت مسئولیت‌های سنگین این مملکت، چه ناشکیبا منتقدان خود را به طعن دلواپسی نواختند و ابر و باد و مه و خورشید و فلک و گلابی را به هم بافتند تا برای ایران نان بیاورند و در این راه امضای بیگانگان را به ضمانت گرفتند و در روزنامه‌های زنجیره‌ای‌شان دیگرباره بر فرق منتقدان کوبیدند که: شما چه می‌دانید مذاکره چیست؟!

نتیجه این شد که همین چند ماه قبل از دامان کری به دامان لودریان پناه ببرند! آمریکا از برجام خارج بشود که بشود، اروپا که اهل کوفه نیست، ایران تنها بماند! و هنوز این حرف توی دهان مسئولان مملکت باشد که لودریان و روباه پیر و شه‌بانو مرکل به الوات‌های آمریکایی پیغام بدهند که حالا وقت آن است تا برای اعمال فشار بر ایران به بهانه فعالیت‌های موشکی، تحریم‌های غیرهسته‌ای جدیدی علیه ایران وضع شود! علی‌برکت‌الله!

آقای صالحی دیروز گفته‌اند که «همراهی اروپا با سیاست‌های ضدبرجامی آمریکا خفت‌بار است» راست گفته‌اند و از آن خفت‌بارتر همراهی برخی از مسئولان ایران با سیاست‌های ضدایرانی آمریکاست. آقای صالحی! در روز ملی فناوری هسته‌ای هرچه دستاورد رو کنید، مردم باز داغ رآکتور اراک را بر دل دارند و ننگ بتن‌ریزی را بر پیشانی.

وطن امروز را که وطن‌‌پرست‌ها اداره نمی‌کنند و جوان را که پیرهای خرفت اداره می‌کنند و کیهان هم که چاپ لندنش خوب است؛ اما لااقل بروید آسوشیتدپرس را ببینید که همین هفته پیش گزارش داد که مشاوران ترامپ برای خروج آمریکا از برجام سناریو می‌نویسند؛ سناریوی شما برادرانِ «آشنا» با مذاکره چیست؟ تقریبا هیچ!

آقای صالحی دیروز گفته‌اند «اگر قرار باشد برجام را به هم برنند و جمهوری اسلامی بنا بر تصمیم مقامات ارشدش بخواهد برگشت‌پذیری کند، ما این کار را به نحو احسن انجام خواهیم داد.» احسنت! فقط ببخشید، لطفا بفرمایید هزینه این برگشت‌پذیری چند دلار است؟ با همان دلار 4750 تومانی زمان مصاحبه آقای روحانی با رشیدپور محاسبه کنید لطفا!

یعنی این سیبِ سرخ مذاکره، هزار و چند چرخ در آسمان روابط بین‌الملل زد و این همه داده‌ها را از ما ستاندند که برگردیم به وضع سابق؟ با پول چه کسی؟ و با تخصص چه کسی؟ با پول همین مردم و با تخصص همین مردمی که دانشمندانشان را پای رآکتور اراک به آسمان فرستادند، پزِ برگشت‌پذیری می‌دهید؟ تازه اگر مقامات ارشد کشور بخواهند؟ کدام‌یک از پیش‌شرط‌های مقام ارشد کشور برای اجرای برجام را انجام داده‌اید که اکنون منتظر تصمیم مقامات ارشد کشور هستید؟

فواد معصوم چه امینانه پیغام جو بایدن را به دوستان ایرانی‌اش رساند و دوستان ایرانی‌اش چه ساده‌دلانه سخن «جو بایدن» را پذیرفتند که «اگر این توافق حاصل بشود دیگر هیچ مشکلی در روابط فیمابین وجود ندارد!» بفرمایید آقای معصوم! این هم نتیجه میانجیگری! در حال حاضر هیچ مشکلی در روابط فیمابین ایران و آمریکا وجود ندارد فقط کمی از هم دلگیریم که ان‌شاءالله با درایت‌های مسئولان یک «جشن آشتی بین‌المللی» راه می‌اندازیم و می‌زنیم و می‌رقصیم و این‌بار عکس بنجامین فرانکلین را کنار عکس روح‌الله خمینی(ره) می‌گذاریم تا همه‌چیز روبه‌راه شود و مشت محکمی باشد بر دهان دلواپسان. البته تا 1404 راه بسیار است و شاید تا آن زمان یکی از روسای قوا که نخواست نامش فاش شود، کتاب «چگونه مسائل بین‌المللی را در 20 دقیقه حل کنیم؟» را نوشت و ملتی را نجات داد! برجام، این «آفتاب تابان» را البته خدا آورد و خودِ خدا هم برد؛ روسای قوا وسیله‌اند. نشان فتح‌الفتوح و سکه‌ها هم گوارای وجود دری اصفهانی و صالحی و ظریف؛ اصلا این سکه‌ها را چه کسی داده و چه کسی گرفته؟

تصور کن! در چنین شرایطی، همین دیروز معاون وزیر صنعت کشورت پشت تریبون برود و از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای تشکر(!) کند و بگوید فشارهای خارجی در سال 97 کم نخواهد شد، «پس» الان نیازمند وحدتیم!(با صدای آقای حکایتی قصه‌گو بخوانید) عجب! آن زمان که دلسوزان شما را به وحدت بر سر اصول فرامی‌خواندند و شما شکایتشان را به دادگاه می‌بردید، نیازمند وحدت نبودیم؟ در هتل اینترکنتیننتال تک‌خوری، در بدبختی‌های ناشی از بی‌تدبیری وحدت؟ اشداء علی منتقدین، رحماء بین شغال‌ها!

بگذریم... خدا رحمت کند جلال آل احمد را! اگر اندکی از دلارهای حاصله از اجرای برجام به دستم می‌رسید، به تعداد مسئولان اجرایی کشور، کتاب غربزدگی‌اش را می‌خریدم و به مناسبت روز ملی فناوری هسته‌ای به آن‌ها هدیه می‌کردم!

آقای صالحی! آقای لودریان! شه‌بانو مرکل! آقای آشنا! آقای فواد معصوم! آقای رشیدپور! روح مرحوم بنجامین فرانکلین! آقای معاون وزیر صنعت! مسئولان محترم هتل اینترکنتیننتال! آقای روحانی! دوست عزیزی که شبِ حصول توافق در خیابان‌های تهران رقصیدی(و چه زیبا رقصیدی!) غربزدگی جلال را بخوانید!

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

پی‌نوشت یکم: صاحبان عکس‌ها را پیدا کنید و یک نشان فتح‌الفتوح جایزه بگیرید.

پی‌نوشت دوم: بیاییم با صاحب تصویر دوم مهربان باشیم.

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه