تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

در گفتگو با بهورز نمونه دامغانی مطرح شد؛   
خلاقیت و نوآوری در خانه بهداشت برای جذب اهالی روستای دروار/ با حقوق حداقلی به مردم انجام وظیفه می کنم
یک بانوی بهورز دامغانی با خلاقیت و نو آوری در کارهای خانه بهداشت روستای دروار این شهرستان توانست از سوی وزارت بهداشت عنوان بهورز نمونه کشوری را کسب کند.

به گزارش مرآت به نقل از تیتریک، تمامی اهالی روستای دروار و روستاهای تحت پوشش این مرکز او را می شناسند و او را به نوعی عضوی از خانواده خود می دانند در کوچه های روستا قدم برمیدارم و به دنبال آدرس خانه بهداشت که از اهالی پرسیدم می روم یکی از اهالی که متوجه می شود با خانم ناصحی کار دارم با من همراه می شود تا راه را نشانم دهد اول فکر می کردم از بستگانش هستم اما بعد فهمیدم بخاطر کارهای خوبی که این بهورز برای اهالی روستا انجام داده به نوعی می خواهد محبتش را جبران کنند.

خانه بهداشت  روستای دروار دامغان بخاطر کارهای خلاقانه خانم ناصحی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است شما می توانید در دفترچه ای کوچک که با سلیقه و خوش فکری این خانم گرد آوری شده در کمترین زمان خلاصه پرونده تمام اهالی را ببینید و نیازی به در آوردن کل پرونده از بایگانی نیست.

در قسمتی از این مرکز متوجه گریه بی امان کودکی شدم کنجکاو به سمت او رفتم شاید باورش سخت باشد اما برایم جالب بود وقتی فهمیدم او نمی خواهد از مرکز بهداشت بیرون رود و علت آن ابتکار خانم ناصحی در درست کردن اتاق کودکان این مرکز بهداشت می باشد مادر کودک می گفت قبلا از ترس واکسن به خانه بهداشت نمی آمد ولی حالا از خانه بهداشت بیرون نمی رود.

  

این بهورز در مورد دیگر کارهایی که باعث شاخص شدن و انتخابش بعنوان بهورز نمونه شدنش شده بود، گفت: برای کارهای آموزشی مدرسه تحت پوششم سعی کردم فیلم آموزشی و پاور تهیه کنم البته تهیه آنها برایم سخت بود ولی با کمک همکاران انجام شد و دانش آموزان استقبال خوبی کردند و در یادگیری شان بسیار مؤثر بود.

ناصحی ادامه می دهد: برای استقبال زنان روستا از برنامه های خانه بهداشت در کنار برگزاری جلسات آموزشی کلاسهای بافتنی، آموزش آشپزی و کارهایی که سبب جذب اهالی از دوره های خانه بهداشت میشد را برگزار می کردیم.

وی اظهار کرد: همچنین باتوجه به مواردی که در روستا از نظر خانه بهداشت و دکتر روستا مردم را تهدید می کرد برنامه ریزی شد تا با مشارکت خود مردم در درمان آن موفق تر عمل کنیم مثلا در مورد اضافه وزن اهالی اقدام به برنامه ریزی برای پیاده روی گروهی و دسته جمعی کردم و بنده هم با ایشان این برنامه ورزشی را انجام می دادم و آنها را همراهی می کردم.

بهورز روستای دروار اشاره می کند: مثلا در مورد آشپزی ترویج پخت غذاهای محلی و سالم را در در برنامه ها گنجاندیم و کارهایی ازاین دست که در نرم برنامه های خانه بهداشت نبود ولی با انجام کارهایی ازاین دست توانستیم هم کارهای خانه بهداشت را انجام دهیم و هم اعتماد اهالی را بیشتر جلب کینم.

کار در واحدمبارزه با بیماریها، واحد بهداشت مدارس، واحدبهداشت خانواده، واحد بهداشت محیط، واحد بهداشت حرفه ای ، واحد اموزش بهداشت، اموزش سالمندان قسمتی از کارهای روزانه خانم ناصحی و همکاران و بهرورزان سراسر کشور می باشد که با یک حقوق حداقلی و بدون شکایت و با عشق به مردم انجام وظیفه می کنند.

 

انتهای پیام/ع

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه