تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

 پس از بارش باران در غرب استان سمنان؛   
خطر سیلاب در ایوان‌کی رفع شد/ آغاز بررسی خسارات
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
در پی بروز سیلاب‌ها در غرب استان سمنان، بخش‌هایی از ایوان‌کی و گرمسار به دلیل آبگرفتگی دچار خساراتی شدند که با فروکش کردن آب، میزان خسارات در حال بررسی است.

به گزارش مرآت، در پی هشدار هواشناسی برای بروز سیلاب در غرب استان سمنان، از شامگاه دوشنبه تا صبح سه شنبه شهرهای گرمسار و ایوان کی در آماده باش بودند اما با فروکش کردن میزان بارش‌ها و سیلاب‌ها، هم اکنون شرایط عادی بر این منطقه حاکم است.

با عادی شدن وضعیت هم اکنون کار بررسی خسارات وارده به بخش‌هایی از ایوان کی با حضور اکیپ‌هایی از بخشداری و اعضای سازمان مدیریت بحران استان سمنان در حال انجام است؛ در گرمسار نیز تیمی برای بررسی خسارات احتمالی سیلاب‌ها به بخش‌های جنوبی و شرقی این شهرستان اعزام شدند.

برخی مراکز تخلیه شدند

با توجه به هشدارهای هواشناسی برای بروز سیلاب‌های احتمالی بخشداری ایوان کی برخی دامداری، مرغداری‌ها و مراکز کشاورزی را تخلیه کرده بود و این امر سبب شد تا خسارات مالی قابل توجهی در این منطقه رخ ندهد.

واکنش سریع نیروهای امدادی و مدیریت بحران و تقویت نیروهای امدادی توانسته در مدیریت وضعیت نقشی مؤثر ایفا کند.

یوسف کلیچ بخشدار ایوان کی نیز در گفتگویی بیان کرد که دستگاه‌های امدادی، خدمات رسان و مدیریت بحران در ایوانکی آماده باش هستند و جای نگرانی وجود ندارد همچنین آب در سد خاکی جنوب شهر ایوانکی در حال ذخیره سازی است و از خروجی انتهای آن حدود سه و نیم متر فاصله دارد.

حجم آب بی سابقه بوده است

از سوی برخی منابع محلی گفته می‌شود حجم سیلاب امشب در ۱۰ سال گذشته بی سابقه بوده است و شامگاه گذشته همچنین استاندار سمنان در تماس تلفنی از وضعیت موجود در ایوان کی اطلاع کسب کرد.

با وجود بروز سیلاب‌ها در ایوان کی پیش بینی می‌شود خسارات وارده اندک باشند چرا که اقدام خوب مدیریت بحران پیش از وقوع سیلاب و همچنین اقدامات ایمنی پس از بروز این پدیده طبیعی به گفته مردم و شاهدان عینی، مناسب بوده است.

مدیریت بحران استانداری سمنان همچنین از همه مردم می‌خواهد تا در بروز چنین وضعیت‌های طبیعی از حضور در بستر رودخانه‌ها و عکس گرفتن با وقایع طبیعی خود داری کنند.

هم اکنون جو پایداری بر غالب شهرستان‌های استان سمنان حاکم است.

مهر

انتهای پیام/م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه