تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

 رئیس منابع طبیعی مهدیشهر هشدار داد:   
خطر آتش افروختن در مزارع برای عرصه‌های طبیعی
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس اداره منابع طبیعی مهدیشهر گفت: آتش زدن پسماند مزارع و باغ‌های مجاور عرصه‌های منابع طبیعی مانند جنگل‌ها و مراتع، بدون اجازه و نظارت کارشناسان منابع طبیعی ممنوع و برای این عرصه‌های طبیعی خطرآفرین است.

به گزارش مرآت، حمیدرضا عبدوس ابراز داشت: براساس ماده ۴۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع، آتش زدن پسماند مزارع مجاور عرصه های ملی بدون هماهنگی با کارشناسان منابع طبیعی و آبخیزداری ممنوع و، در صورت سرایت آتش‌ به عرصه‌ها، پیگرد قانونی دارد.
وی ادامه داد: بر اساس قانون سهل انگاری کشاورز و انتقال آتش از مزارع به عرصه‌های مرتعی مجاور، منجر به ۲ ماه تا یکسال حبس تعزیری و جریمه می‌شود.
وی یادآور شد: در روزهای گذشته به دلیل سهل انگاری و برافروختن آتش برای سوزاندن علف‌های خشک در باغ، یک هکتار عرصه‌های مرتعی مجاور آن در شهرستان مهدیشهر در آتش سوخت.
عبدوس با اشاره به بارندگی های ابتدای سال و رویش پوشش علفی یکساله در عرصه های منابع طبیعی مهدیشهر، تصریح کرد: اکنون پوشش علفی مراتع با گرم شدن هوا خشک شده و مستعد آتش‌سوزی است.
وی خاطرنشان کرد: سهل انگاری کشاورزان و بهره برداران از عرصه‌های منابع طبیعی موجب آتش سوزی، سرایت آتش و تحمیل خسارت‌های جبران ناپذیر بر طبیعت می‌شود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهدیشهر گفت: با توجه به بارندگی خوب امسال تراکم گیاهان علفی، یکساله و چندساله در شهرستان مهدیشهر به صورت چشمگیر افزایش یافته و به همین میزان خطر آتش‌سوزی نیز دوچندان شده و آموزش همگانی و مشارکت جوامع محلی در جلوگیری و مهار آتش‌سوزی امری موثر و اجتناب ناپذیر است.
وسعت عرصه‌های منابع طبیعی شهرستان مهدیشهر ۳۹۵ هزار هکتار است که از این وسعت از نظر شاخص آتش سوزی ۲۵ هزار هکتار فوق بحرانی و ۸۰ هزار هکتار در وضعیت بحرانی قرار دارد و برای کنترل این وسعت از عرصه‌های منابع طبیعی تنها یک پایگاه مهار آتش در این شهرستان وجود دارد.

انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه