شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

گزارش مرآت از وضعیت بازار مسکن شاهرود؛

خزان معاملات مسکن در فصل پاییز/ رکود ادامه‌دار بازار مسکن

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
اگرچه برخی مالکان تلاش می‌کنند قیمت‌های پیشنهادی مسکن را به شکل مصنوعی، بالا نگه دارند بازار خرید و فروش در مهرماه نیز همانند ماههای قبل راکد است.

به گزارش خبرنگار مرآت، بازار مسکن که از ابتدای سال جاری دچار ثبات قیمت و رکود معاملات شده در شهریورماه نیز چنگی به دل نمی‌زند. گزارشهای میدانی از ادامه کسادی خرید و فروش ملک در شاهرود حکایت دارد.

راکد بودن بازار خرید و فروش مسکن در شاهرود

حبیب بیکی رییس اتحادیه مشاورین املاک شاهرود در گفتگو با خبرنگار مرآت از راکد بودن بازار خرید و فروش مسکن در این شهر طی 3ماه اخیر خبر داد.

بیکی با یادآوری جهش ۶۰۰ الی ۷۰۰ درصدی  قیمت مسکن و ملک در شاهرود از سال ۹۷ تا کنون، افزود: آپارتمانی که در سال ۹۷ به مبلغ ۲۳۰ میلیون تومان خرید و فروش می شد امروز به مرز ۲ میلیارد تومان رسیده است که با توجه به پایین آمدن قدرت خرید مردم در وضعیت فعلی هیچکس خریدار نیست.

وی همچنین از تلاش اتحادیه برای تعدیل قیمت ها خبر داد و اظهار کرد: در سال ۹۹ با تشکیل کارگروه قیمت گذاری ملک و اجاره بهاء مسکن و بهره گیری از کارشناسان ادارات ثبت اسناد، دارایی، شهرداری، دادگستری و مشاورین املاک، توانستیم "دفترچه ارزش معاملاتی عرصه شهر شاهرود" را تهیه کنیم اما از سوی فرماندار سابق مورد حمایت قرار نگرفت.

بیکی ناچیز بودن عرضه مسکن به نسبت تقاضا در دولت قبل را در کنار گرانی مصالح از عوامل اصلی افزایش قیمت مسکن دانست و گفت: این مساله موجب پررنگ شدن نقش دلالان و نگاه تجاری و اقتصادی به مسکن و به تبع آن جهش ناگهانی نرخ آن در سالهای اخیر شده است.

نبود منزل اجاره ای و سرگردانی مستاجران

مرتضی بداغی نایب رییس اتحادیه املاک شاهرود نیز با اشاره به نبود منزل اجاره ای و سرگردانی مستاجران، نسبت فایل های تقاضا جهت اجاره را  ده برابر فایل های موجود عنوان کرد.

وی در ادامه افزود: این امر موجب افزایش نرخ اجاره بها شده است تا جاییکه در مناطق پایین شهر آپارتمان ۷۵ متری با ۲۰ میلیون تومان پیش پرداخت، ماهیانه یک میلیون و 500 هزار تومان اجاره داده می شود.

برخی افراد ۵ الی ۱۰ منزل مسکونی دارند که خالی از سکنه است

محمدعلی لشکری یکی دیگر از کارشناسان اتحادیه با اذعان به نقش خود مردم در این زمینه گفت: بعضی افراد متولی هستند که بخاطر منافع اقتصادی اقدام به خرید ۵ الی ۱۰ منزل مسکونی کرده اند و متاسفانه آنها را خالی نگه داشته اند و یا با نرخ های بسیار بالا اجاره می دهند که این امر به دور از انصاف است.

لشکری تصریح کرد: از طرفی در این شرایط سخت اقتصادی تسهیلات ۷۰ میلیون تومانی دولت صرفا جوابگوی ساخت ۵ الی ۶ متر از ساختمان است و نیاز هست حمایت مناسب تری در این خصوص صورت گیرد.

انتهای پیام/ن

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.