تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

معاون استاندار سمنان:
خانواده زندانیان گاه تاوان بیشتری از زندانی می‌دهند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان معتقد است که خانواده زندانیان گاه تاوان بیشتری از زندانیان می‌دهند.

به گزارش مرآت، حبیب‌الله خجسته‌پور در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده این استان با بیان اینکه نه تنها زندانی‌ها که خانواده زندانیان نیز از آسیب‌های ناشی از زندانی شدن در امان نیستند اظهار کرد: گاه فردی به واسطه خطایی سهوی یا عمدی در زندان تاوان خطای خود را می‌بینید، اما خانواده این افراد بیشتر از خود فرد خطاکار، درگیر این تاوان می شوند.

وی بر ضرورت کمک به خانواده زندانیان تاکید و تصریح کرد: باید جدا از توانمندسازی زندانیان و ارائه آموزش‌های مهارتی به آنها، توانمندسازی خانواده زندانیان آسیب‌پذیر نیز با هدف کمک به ایجاد اشتغال و درآمدزایی آنها، در دستور کار قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان به نقش مهم خیرین در این بخش پرداخت و گفت: ورود خیرین به این حوزه می‌تواند آثار و برکات مثبتی به همراه داشته باشد.

وی با بیان اینکه خانواده‌های افراد زندانی یقینا بیشتر از دیگر خانواده‌های محروم، در معرض آسیب و خطر هستند ادامه داد: حمایت از خانواده زندانیان و خصوصا زندانیان نیازمند، باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد. بدیهی است که اگر می‌خواهیم جامعه ای امن و آرام داشته و کمتر در آینده در معرض آسیب‌ها باشیم، باید به وضعیت این خانواده‌ها رسیدگی کنیم.

خجسته‌پور مهارت‌آموزی و اشتغال زندانیان آزاد شده را در عدم بازگشت آنها به زندان، بسیار موثر ارزیابی و خاطرنشان کرد: باید به کارگماردن و اشتغال زندانیان آزاد شده از زندان را به عنوان امری حسنه در جامعه فرهنگ‌سازی کنیم. چرا که این مهم در جلوگیری از بازگشت این افراد به زندان نقش مهمی دارد.

وی در بخش دیگری به سهم بالای بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان‌ها در مرگ و میر در سطح کشور اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه نرم ابتلا به سرطان در استان سمنان کمتر از میانگین کشوری است  .

معاون استاندار سمنان از تلاش مدیریت استان برای تثبیت این موقعیت، در راستای کاهش این نُرم و پیشگیری از ابتلا به انواع سرطان‌ها خبر داد و افزود: بخش عمده هدف ما در استان در خصوص پرداختن به این مقوله، سیاست پیشگیری از ابتلا به سرطان است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده در این ارتباط از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی استان، همراهی دیگر دستگاه‌های اجرایی را ضروری خواند و گفت: دستگاه‌های اجرایی با توجه به تقسیم کار ‌انجام شده، با دانشگاه علوم پزشکی و دیگر دستگاه‌های مسوول همکاری کنند.

 وی به نقش مهم ورزش در سلامت جامعه پرداخت و ضمن تبریک هفته تربیت بدنی افزود: توجه به ورزش همگانی در کنار ‌ورزش قهرمانی به تامین سلامت آحاد جامعه کمک شایانی می‌کند.

خجسته‌پور خواستار توجه بیشتر به ورزش همگانی شد و اظهار کرد: اگرچه توسعه ورزش قهرمانی و پرورش قهرمانان ملی و بین‌المللی به افزایش نشاط و انگیزه در بین قشر جوان کمک می‌کند و باید برای آن برنامه‌ریزی کرد اما باید به موازات آن به توسعه بیش از پیش ورزش همگانی نیز اندیشید.

وی با بیان اینکه ورزش باید در برنامه روزانه مردم قرار گیرد از اداره کل ورزش و جوانان استان خواست:در راستای تحقق این مهم، یک برنامه وتقویم قابل سنجش به دبیرخانه کارگروه ارائه دهد.ضمن اینکه آموزش و پرورش نیز باید به ورزش معلمان و دانش آموزان خود توجه مضاعفی کند.

وی بر ضرورت استفاده بیشتر از اماکن ورزشی دستگاه‌ها تاکید و خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی ،این فضاها را در ساعاتی که از آن استفاده نمی‌کنند در اختیار مردم قرار دهند تا به توسعه ورزش همگانی در استان کمک بیشتری شود.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه