تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان سمنان:    
خاطرات شهید مدافع حرم عباس دانشگر در سمنان کتاب شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
کتاب لبخندی به رنگ شهادت شامل زندگی‌نامه مدافع حرم شهید عباس دانشگر از سوی دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان سمنان منتشر شد.

به گزارش مرآت، رسول گلپایگانی مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان سمنان گفت: کتاب لبخندی به رنگ شهادت شامل زندگی‌نامه و خاطرات جوان مومن انقلابی مدافع حرم، شهید عباس دانشگر از سوی دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان سمنان، توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.

او افزود: کتاب لبخندی به رنگ شهادت در ۲۷ فصل به زندگی و خاطرات شهید مدافع حرم عباس دانشگر پرداخته است و دارای بخش ویژه تصاویری از مراحل مختلف زندگی این شهید است.

گلپایگانی تصریح کرد: با بازخوانی بخشی از پیشگفتار این کتاب افزود: «روح انسان در سایه محبت و مهرورزی شکوفا می‌شود و جوانی فصل زیبای زندگی و مظهر عشق و بندگی است. جوان، جلوه زیبا و صحیفه‌ای از کلمات پاک خداوند است. قلب پاک و بی آلایش جوان، دریچه‌ای گشوده به ملکوت است. برای رسیدن به کوی معنویت و عشق، یکی از راه ها، دوستی با شهداست. جوانان می‌توانند با بهره جستن از بینش و منش شهدا به وادی پاکی و ایمان قدم بگذارند.»

مسئول دفتر دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان سمنان ادامه داد: چه زیباست که با شهدا دوست و رفیق باشیم و در فراز و نشیب زندگی از آن‌ها یاد کنیم و به آن‌ها متوسل شویم تا شهدا همواره از ما دستگیری کنند؛ چرا که آنان همچون چراغی فروزان مسیر کمال را به انسان نشان می‌دهند. با شهادت خود کمال انسان را با زیباترین وجه، در برگ‌های زرین تاریخ به تصویر می‌کشند.

او با اشاره به وصیت نامه این شهید نیز که در فصل ۲۴ این کتاب آمده است بیان داشت: خدایا تو هوشیارمان کن، تو مرا بیدار کن، صدای العطش می‌شنوم، صدای حرم می‌آید، گوش عالم کر است، خیام می‌سوزد، اما دلمان آتش نمی‌گیرد. مرضی بالاتر از این؟ چرا درمانی برایش جستجو نمی‌کنیم؟ روحمان از بین رفته. سرگرم بازیچه دنیاییم.

گفتنی است، کتاب لبخندی به رنگ شهادت شامل زندگی نامه و خاطرات جوان مومن انقلابی مدافع حرم، شهید عباس دانشگر به کوشش مومن دانشگر و محسن حسن زاده در ۳۰۰ صفحه با شمارگان ۱۲۵۰ نسخه در قطع رقعی در سال ۱۳۹۸ از سوی دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان سمنان توسط انتشارات سوره مهر راهی بازار نشر شده است.

باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام /ج