شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

پیامدهای اقتصادی حمله به تأسیسات نفتی سعودی ادامه دارد؛
حمله‌ای که قفل افزایش قیمت نفت را شکست!
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
ایالات متحده و سعودی‌ها می‌کوشند که حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی را به ایران نسبت بدهند اما این اتهام‌زنی، چیزی از گستره، عمق و پیامدهای این واقعه کم نخواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مرآت، اندکی پس از حمله یمنی‌ها به تأسیسات نفتی آرامکو در عربستان سعودی که حدود نیمی از تولید نفت آن را متوقف کرد، برخی از کارشناسان اعلام کردند که با آغاز هفته از روز دوشنبه، قیمت نفت تا 10 دلار جهش را تجربه خواهد کرد. این تحلیلی است که CNBC هم آن را مورد تأکید قرار داد. کارشناسان دیگری میزان افزایش قیمت نفت از روز دوشنبه را 5 تا 10 دلار اعلام کردند.

بلومبرگ اما پیش از این تأکید کرده بود که احتمال باز شدن قفل قیمت نفت بسیار پایین و نیازمند تدابیر اقتصادی موثر است. قیمت نفت از نیمه دوم سال 2019، تقریبا بر روی عدد 60 دلار ثابت مانده و تحت تأثیر جنگ تجاری چین و آمریکا اصطلاحا روی این عدد قفل شده بود.

اما جالب است که اقدام یمنی‌ها هم پیش‌بینی افزایش 5 تا 10 دلاری قیمت نفت را نادیده گرفت و هم پیش‌بینی بلومبرگ را! قیمت نفت تا این لحظه حدود 12 دلار افزایش یافته؛ این یعنی بدون «تدابیر اقتصادی موثر» مدنظر بلومبرگ هم می‌توان معادلات نفتی را تغییر داد.

در شرایطی که ناکارآمدی مدیران نفتی و انتصابات عجیب در این وزارتخانه، ظاهرا مجال اندیشیدن به راهبردهای موثر برای فروش نفت بیشتر را تنگ‌تر کرده است، وقایع اخیر که از تبعات غیرمستقیم اقدام یمنی‌هاست می‌تواند به سود سیاست‌های ایران باشد!

ایالات متحده و سعودی‌ها البته می‌کوشند که حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی را به ایران نسبت بدهند اما این اتهام‌زنی، چیزی از گستره، عمق و پیامدهای این واقعه کم نخواهد کرد.

پیامدهای ضربه به تأسیسات نفتی عربستان، همچنان در سیاست و اقتصاد ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه