شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

حق مردم ایران در فعالیت هسته‌ای در عرصه بین‌الملل حفظ شود

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
امام جمعه دامغان گفت: انرژی هسته‌ای حق مسلم مردم ایران است و باید این حق مردم ایران در عرصه بین‌الملل حفظ شود.

به گزارش مرآت، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن رستمیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دامغان ابراز داشت: مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای در سفر به کشور ایران، غنی‌سازی ۶۰ درصد را حق کشور دانست و افزود هیچ‌کس قطعنامه صادر نخواهد کرد، اما ۲۴ ساعت بعد از خروج از کشور سخنان خود را نقض کرد.
وی بیان کرد: برخورد دوگانه آژانس هسته‌ای اینگونه تحلیل می‌شود که به دنبال ایجاد تنش رسانه‌ای است، اما دشمن ناچار به پذیرش ایران پیشرفته و هسته‌ای است و باید با کشور ما تعامل کند.
امام جمعه دامغان گفت: فعالیت هسته‌ای ایران براساس معاهدات و تعهدات است و هیچ‌گونه تخطی صورت نمی گیرد.
وی اظهار داشت: ایران در فعالیت هسته‌ای به دنبال سلاح کشتار جمعی نیست و براساس فرموده مقام معظم رهبری فعالیت در این زمینه حرام است.
رستمیان اظهار داشت: دولت سیزدهم دولت انقلابی است و تمایل به ماندن در برجام به هر قیمتی را نخواهد داشت.
رستمیان با اشاره به در پیش بودن هفته دفاع مقدس، افزود: شهدا زنده‌اند و مردم متدین تا آخرین نفس پای خون شهدا ایستاده‌اند.
وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در گرامیداشت هر چه تمام دفاع مقدس، بیان کرد: هر چه فاصله زمانی با دفاع مقدس افزایش می‌یابد باید از لحاظ معرفت به دفاع مقدس نزدیک شویم.
رستمیان تصریح کرد: تحریف واقعیت از جمله پیامدهای فراموش کردن دفاع مقدس است و باید برای حفظ ارزش‌ها و نشان دادن غیرت و مردانگی جوانان ایران زمین در دفاع از خاک میهن اسلامی، همواره دفاع مقدس زنده نگهداشته شود.
امام جمعه دامغان یادآور شد: دفاع مقدس در کشور در واقع جنگ ارزشی و دانشگاه انسان‌سازی بود که فرزندان این سرزمین با سن کم دلاورانه جنگیدند.
وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی در هفته آینده، خاطرنشان کرد: کودکان آینده‌سازان کشور هستند و آموزش و پرورش باید در آموزش و تربیت سرمایه‌های کشور تلاش کنند.
امام جمعه دامغان یادآور شد: رفتار، گفتار و نوع برخورد معلمان در تربیت و پرورش دانش‌آموزان به عنوان آینده‌سازان مملکت موثر است و باید هوشیار باشند.
وی گفت: اساس شکل‌گیری حوزه علمیه خواهران بعد از انقلاب است و در بسیاری از دستگاه‌های اجرایی طلبه‌های تحصیل کرده خانم مشغول به کار هستند.
رستمیان تصریح کرد: حوزه‌های علمیه نقشی مهم در تبلیغ و ترویج دین دارند و باید این مرکز بیش از پیش مراجعه شود تا جوانان علاقه‌مند در این زمینه مشغول به تحصیل شوند.
امام جمعه دامغان با دعوت نمازگزاران به تقوا، اظهار داشت: تقوا زندگی را زیبا خواهد کرد و از بروز بسیاری آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می‌کند.

​انتهای پیام/
ایرنا  

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.