دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی وظیفه همگانی است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
فرماندار شهرستان سمنان نادر فخری و مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان جعفر مرادی حقیقی از طرح ها و پروژه های منابع طبیعی شهرستان بازدید نمودند .

به گزارش مرآت، نادر فخری فرماندار سمنان به همراه جعفرمرادی حقیقی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از حوزه های آبخیز  و برخی از  پروژه های دردست اجرای منابع طبیعی شهرستان سمنان بازدید و در جریان روند اجرای عملیات این طرح‌ها قرار گرفتند.

فرماندار شهرستان سمنان نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های خوب شهرستان در زمینه‌های منابع طبیعی، حفاظت از این عرصه‌ها را یک وظیفه همگانی عنوان کرد و گفت: جنگل‌ها، مراتع و منابع طبیعی میراث ماندگاریست که از نسل‌های گذشته به ما رسیده و همه باید در حفظ، نگهداری و انتقال آن به نسل‌های آینده کوشا باشیم.

فخری ضمن بیان اینکه می‌بایست با کمک دستگاه‌های متولی دست افراد سودجو از تخریب و تصرف عرصه‌های منابع طبیعی کوتاه گردد افزود: بدون شک کاهش آتش سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی نیاز به کمک همگانی مخصوصا ساکنین حاشیه جنگل‌ها و مراتع را دارد.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

فرماندار سمنان در این دیدار عدالت در تخصیص اعتبارات را متناسب با میانگین استانی براساس شاخص‌های شهرستان از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی خواستار شد.

، در این دیدار جعفر مرادی حقیقی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان ضمن تشکر از فرماندار سمنان به خاطر حمایت از طرح‌های منابع طبیعی این شهرستان گفت: همراهی و همکاری همه دستگاه‌ها در امر حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی یک ضرورت است.

مرادی حقیقی با بیان اینکه آبخیزداری سازنده‌ترین راهکار مقابله با خشکسالی است خاطر نشان کرد: اجرای طرح‌های آبخیزداری و هدایت آب‌های سطحی علاوه بر کاهش خسارات ناشی از سیلاب‌های فصلی در تقویت منابع آبی و افزایش تولیدات دامی و کشاورزی نقش موثری دارد.

در این سفر ضمن طرح مسائل و مشکلات پیش‌روی توسعه شهرستان درحوزه منابع طبیعی، راهکار‌های اجرایی در جهت تسریع امور در دستور کار قرار گرفت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان بابیان اینکه هدف از درختکاری ترویج فرهنگ حفاظت از طبیعت است، ابراز داشت: به‌منظور تأثیرگذاری بیشتر برنامه‌ها، مراسم هفته منابع طبیعی و آبخیزداری سال جاری با رویکرد مشارکتی و اجرای برنامه‌های نو و جذاب در دستور کار است.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

معصومه منظمی ، وی با بیان اینکه تلاش می شود در انتخاب گونه ها جهت تولید نهال، گونه های انتخابی یا شرایط آب و هوایی شهر سمنان کاملاً سازگار باشند، افزود: اهم گونه‌های موجود در نهالستان انواع سرو، کاج، زبان‌گنجشک، اقاقیا، ارغوان، توت، زیتون‌تلخ و سنجد، پده، ابریشم، عناب و ... را شامل می‌شود.

منظمی در ادامه تصریح کرد: نهالستان شهید عموزاده سمنان یکی از دو قطب تولید نهال غیر مثمر در سطح استان به شمار می‌رود که همه ساله با توزیع نهال، نقش مهمی در تأمین نهال‌های موردنیاز برای توسعه فضای سبز استان را ایفا می‌کند.

فخری فرماندار شهرستان  سمنان  در پایان این بازدید و سفر از روند اجرای پروژه های منابع طبیعی ابراز رضایت کرد و افزود خدمات ارزشمند نیروهای منابع طبیعی در اجرای پروژه های آبخیزداری و آّبخوان داری، طرح های نهال کاری و بیابان زدایی، توانمند سازی جوامع محلی، زمینه سازی  مشارکت بهره برداران و ایجاد اشتغال و غنی سازی مراتع باعث جلوگیری از بیابان زایی شده و در حفظ محیط زیست و کنترل سیلاب و گرد و غبار نیز اثرات مثبت زیادی داشته و  نسل های آتی نیز از مواهب اجرای این گونه طرحها بهره مند خواهند شد.

انتهای پیام/

 

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.