تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

فرمانده حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری استان سمنان
حفاری غیرمجاز برای کشف اشیای عتیقه در سمنان نافرجام ماند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: ۲ حفار غیرمجاز در سمنان هنگام حفاری برای کشف اشیای عتیقه دستگیر شدند.

به گزارش مرات،ابوالقاسم کربلایی غلامی به خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس گزارش دوستداران میراث‌فرهنگی در خصوص حفاری در سمنان، کارکنان یگان حفاظت به محل گزارش شده اعزام و طی اقدام عملیاتی ۲ نفر از حفاران غیرمجاز را هنگام حفاری برای به دست آوردن اشیای عتیقه دستگیر کردند.
وی ادامه داد: ادولات حفاری این حفاران توقیف و پس از هماهنگی با مقام قضائی، پرونده به همراه متهمان به فرماندهی انتظامی شهرستان سمنان ارجاع شد و موضوع از طریق واحد حقوقی اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان در حال پیگیری است.
وی بیان کرد: هموطنان و دوست داران میراث‌فرهنگی می‌توانند گزارش‌های خود را با حفظ امانت داری از طریق سامانه خبری به شماره تلفن ۳۱۷۰۵ اعلام کنند تا ماموران یگان حفاظت در کمترین زمان پس از تأیید صحت و سقم گزارش با هماهنگی نیروی انتظامی و دستور قضایی به محل مراجعه کنند.
فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: صیانت از میراث‌فرهنگی در استان به دلیل گستردگی و پراکندگی آثار نیاز به مشارکت همه‌جانبه هموطنان در معرفی حفاران و دلالان اشیای عتیقه دارد.
بر اساس ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی(بخش تعزیرات)هرگونه حفاری و کاوش به قصد بدست آوردن اموال تاریخی و فرهنگی ممنوع بوده و مرتکب مجازات خواهد شد و اشیا مکشوفه و ادوات حفاری به نفع وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضبط می شود.

 

 

منبع:ایرنا

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه