شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

پنجشنبه های شهدایی؛    

حدیث عشق به روایت مادر / دو فرزندم به فاصله کمی از یکدیگر شهید شدند

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
در ظول سال های دفاع مقدس ، مادرانی از جنس شیر زنان کربلا در مسیر انقلاب و دین بیش از یک فرزند خود را با تاسی از حضرت ام البنین تقدیم نظام و انقلاب کرده اند و این بار پای درد و دل مادری نشستیم که دو فرزندش به فاصله چند ماه از یکدیگر به شهادت رسیدند.

به گزارش خبرنگار مرآت؛ چه بسیار مادراني كه به نداي پير و مراد خود، معمار كبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني (ره) لبيك گفته و زينب گونه در حماسه هشت سال دفاع مقدس با تشويق همسران و فرزندان برومند خود آنها را براي حضور در جبهه ها، راهی نبرد حق علیه باطل كردند.

اگر شجاعت، صبر و استقامت اين شير زنان ايران زمين نبود، خدا مي دانست چه بر سر نهال نو پاي انقلاب مي آمد، اين دلاور زنان بودند كه فرزندان جوان و نوجوان خود را براي خط مقدم جبهه آماده مي كردند و براي دفاع از ولايت سينه سپر كردند تا يك وجب از خاك مقدس اين سرزمين در دست دشمن تا دندان مسلح نيفتد.

اما در این میان مادرانی از جنس شیر زنان کربلا در مسیر انقلاب بیش از یک فرزند خود را با تاسی از حضرت ام البنین تقدیم نظام و انقلاب کرده اند.

از این رو به رسم ادب و احترام با مادر شهیدان علی و جمال احمد پناهی باب گفتگو را بازکردیم و پای درد ودل این مادر نشستیم.

از گفتگوی دو نفرمان یک قاب درخشان در ذهنم ثبت شده؛ تصویر آن دقایقی که از عشق عجیب به فرزندانش  می‌گفت که انگار گویی بند بند دلش را به آنها گره زده ‌بود.

مادری که از 6 فرزندش  داغ سه فرزند را صبورانه تحمل می کرد و پسر ارشد اوکه امام جمعه موقت سمنان هم بود، چند سالی است که براثر بیماری در گذشته و دوفرزندش شهید شدند.

وی درابتدا سخنان خود را با سید جمال که در زمستان 43 متولد شده بود آغاز کرد وگفت: سید جمال و سید جلال باهم به جبهه می رفتند و با وجود مجروحیت های فراوان اما بازهم اعزام می شدند.

این مادر شهید در ادامه افزود: سید جلال  بعد از4سال حضور مستمر در جبهه و در لباس سبز پاسداری سرانجام در سن 22 سالگی به شهادت رسید و  بعد از شهادتش به فاصله 4 ماه سید مهدی  هم گویی تاب جدایی از برادر را نداشت و شهید شد.

به گونه ای برای بدرقه فرزندانم می رفتم که تبلیغ شود

این مادر شهید در پاسخ به سوال خبرنگار مرآت که آیا شما مخالفتی با اعرام انها نداشتید، قاطعانه در جواب گفت: به هیچ وجه،  نظام وانقلاب در خطر بودند و حفاظت از نظام وطیفه انها بود،من با وجود انکه بسیار جوان بودم و همسر وفرزندانم  با هم به جبهه می رفتند اما من با روحیه شاد برای بدرقه انها می رفتم.

او با اشاره به سخنان حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد:تا کسی شهید گونه نباشد شهید نمی شود و انقدر خوب بودند که هرگز خوبی های انها را  فراموش نمی کنم  و در ان زمان که دختر نداشتم برای من مانند یک دختر همدم مونس و کمک حالم بودند.

سید جمال ارزو داشت با همسر شهید ازدواج کند

یک روز خانمی به منزل ما امده بود ودر خواست داشت یک دختر خوب را برای ازدواج پسرش به او معرفی کنم و  سید جمال در اتاق خوابیده بود وصدای ما را شنیده بود و بعد زا ان به من  می گفت چرا به فکر بقیه هستی به فکر من نیستی.

این مادر صبور با بغغضی در گلو ادامه داد: در جبهه یکی از دوستانش نقل می کرد که از من پرسیده شما چطور با یک همسر شهید اردواج کردی ، گویا قصد داشت بایک همسر شهید ازدواج کند، اما قسمتش نشد.

سید مهدی دنیای خاکی را دوست نداشت 

مادر شهیدان همچنین اظهار کرد:سید مهدی  پسر کوچکتر من بود و در س طلبگی می خواند  و در سن 17 سالگی به جبهه اعزام شد و به فاصله 10روز بعد از  حضور او در جبهه برادرش شهید شد در مراسم برادرش به من التماس می کرد که  برای شهادتش  دعا کنم و می گفت به دنیا هیچ علاقه ای ندارد و به من می گفت مادر دعا کن شهید شوم زمانیکه می خواستم او را بدرقه کنم اصلا فکر نمی کردم به این سرعت و پس از 4 ماه حضور در جبهه شهید شود!

انتهای پیام/

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.