شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

فعال عرصه عفاف و حجاب در حاشیه جشنواره طراوت:    

حجاب؛ حکم پاشنه آشیل نظام مقدس اسلامی را دارد

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
فرشته ذوالفقاری گفت: حجاب و عفاف جایگاه مهمی در اسلام دارد، به همین منظور استعمار برای مبارزه با این ارزش مقدس بشریت، سرمایه گذاری کرده و آن را هدف تهاجم خود قرار داده است.

به گزارش خبرنگار مرآت؛ اسلام بر خلاف غرب، جایگاه زن را ارزشمند می‌داند و به همین منظور در قرآن کریم بر مصونیت زن از نگاه‌های نامحرم تاکید و توصیه‌های فراوان کرده است.

امروزه دنیای غرب جایگاه زن را در حد کالا تنزل داده و آن را متاعی برای لذت مردان و ترویج شهوات می‌داند و کرامت مادری و انسانی او را به غارت برده است.

اما در شرایط حال حاضر جامعه اسلامی  کشورما چالش مسئله حجاب در بعد فردی و اجتماعی قابل بحث است و برای گسترش ابعاد ان در سطوح مختلف جامعه باید با  توجه به شرایط موجود اقدام لازم و عملی صورت گیرد.

در چند دهه گذشته تحولات اجتماعی مرتبط با مسئله حجاب در جامعهٔ ما، سیاست‌گذاری مرتبط با حجاب را تحت تأثیر قرار داده است .

 در پژوهش‌های مختلف، عواملی مانند فقدان تعریفی جامع از حجاب در قوانین و برداشت‌های متفاوت در خصوص نوع پوشش و حجاب در جامعه، کلی‌گویی، ابهام و اعمال سلیقه ‌ای در اجرای سیاست‌های حوزه حجاب، ناهماهنگی‌های ساختاری، توجه کم به سیاست‌های فرهنگی، نداشتن هماهنگی در سیاست‌ها و مصوبات قانونی با شرایط جامعه و فقدان نظام نظارتی مناسب، ازجمله عواملی بوده است که در بحث عفاف و حجاب در این سال ها مشکل ساز بوده است.

فرشته ذوالفقاری فعال عرصه عفاف و حجاب در گفتگو با خبرنگار مرآت در رابطه با رویکرد ها ونظرات پیرامون مسئله عفاف وحجاب گفت: به طور کلی  در زمینه عفاف وحجاب چندین نظریه وجود دارد برخی مخالف حجاب براساس قانون و برخی موافق الزام واجبار قانونی هستند و برخی ان  را مسئله فردی  و عده ای دیگر در بعد اجتماعی ان را بررسی می کنند.

ذوالفقاری در ادامه اذعان کرد: افراد بد حجاب در جامعه به سه دسته تقسیم می شوند: عده ای صرفا نه به دلیل کنش ضد دینی بلکه از سرجهل  ونادانی با مقوله حجاب برخورد می کنند و نسبت به احکام و قوانین آن نا آگاه هستند و عده دیگر توان و ظرفیت با حجاب شدن را به دلیل شرایط محیطی وخانوادگی خود ندارد ودسته سوم که برخلاف تصور عده ای اقلیت را تشکیل می دهند معاندانه با این مسئله برخورد می  کنند و تمام این سه گروه با توجه به مسائل مربوط به خود باید سیاست گذاری های لازم چه  دربعد فردی  واجتماعی  درمورد آنها انجام شود.  

این فعال عرصه عفاف وحجاب با انتقاد از عملکرد دستگاه های فرهنگی متولی عفاف وحجاب  در جامعه اذعان کرد: وضع موجود  در عفاف وحجاب جامعه بخشی از آن حاصل پرکاری دشمن وکم کاری دستگا ه های حاکمیتی است و اینکه دشمن دقیقا می داند باید چه چیزهایی را هدف قرار دهد و پاشنه اشیل نظام جمهوری را مورد هجمه قرار دهد.

 وی قوانین عرصه عفاف وحجاب را ملزم جامعه اسلامی و جزلاینفک آن دانست و اظهار کرد: خاصیت قوانین خشک و غیر قابل انعطاف بودن است اما باید در دل آن راه کارهایی برای افزایش جذابیت و حذف عوامل زاید ایجاد شود.

ذوالفقاری در پاسخ به شبهه ایجاد شده برای برخی افراد در رابطه با تناقض بین مسئله حجاب و پیشرفت در بسیاری از کشورهای غربی اشاره کرد: پیشرفت سخت افزاری غرب نتیجه تلاش وکوشش وماحصل عقب نگه داشتن کشورهای شرقی است و قطعا هیچ اتباطی به حجاب ندارد.

وی همچنین تصریح کرد: در مقوله فرهنگی همانطور که مشهود است درغرب تنزل بسیاری را در طی این سال ها شاهد بودیم که موج اسلام خواهی ایجاد شده در غرب نتیجه کمبود معنویت وفضای فساد انگیز غرب است و قطعا اگر در کشور ما تلاش وکوشش در بدنه جامعه ایجاد شود پیشرفت های چشمگیر ایجاد خواهد شد.

وی درنهایت سلب مسئولیت جبهه اسلام گرا را به دلیل کم کاری های دستگا های متولی عامل ایجاد وضع فعلی عفاف وحجاب درجامعه دانست و خاطر نشان کرد: باید بین گرو ها و قشرهای مذهبی هماهنگی وهم افزایی لازم ایجاد شود تا در پیشبرد اهداف مورد توجه  در بحث عفاف وحجاب نتایج موثر حاصل شود.

انتهای پیام/ک

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.