شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

دبیر نخستین جشنواره ملی ایل سنگسر:   
جشنواره ملی ایل سنگسری زمینه‌ساز توسعه گردشگری طبیعی ایران است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
دبیر نخستین جشنواره ملی ایل سنگسر از برندسازی محصولات ایل بزرگ سنگسر خبر داد و با بیان اینکه این جشنواره زمینه‌ساز توسعه گردشگری طبیعی ایران است گفت: جشنواره ایل سنگسر با هدف معرفی ظرفیت‌های ارزشمند این ایل برپا می‌شود.

به گزارش مرآت، منصور بیرقی در جلسه هماهنگی برگزاری این جشنواره که در سالن جلسات میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان برگزار شد به قدمت چندین هزارساله ایل سنگسر اشاره کرد و اظهار داشت: ایل سنگسر مهدی‌شهر بزرگ‌ترین کوچ‌راه دنیا را دارد.

وی افزود: این ایل بالغ‌بر یک هزار و 500 کیلومتر کوچ راه از طالقان تا طبس را طی می‌کند.

دبیر نخستین جشنواره ملی ایل سنگسر بیان داشت: از دیگر ویژگی‌های این ایل اصیل و با قدمت این است که زبانی غنی و مستقل به خود دارد.

بیرقی گفت: بخش اعظمی از محصولات لبنی استان سمنان از سوی ایل بزرگ سنگسر تأمین می‌شود و در بحث غذا و صنایع‌دستی نیز فعالیت بسیار مطلوب و جایگاه ارزشمندی را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: تولید، اقامت و دیگر فعالیت‌ها در سیاه‌چادر عشایر ایل سنگسر انجام خواهد شد؛ چراکه سیاه‌چادر نماد این ایل اصیل محسوب می‌شود.

دبیر نخستین جشنواره ملی ایل سنگسر به برخی برنامه‌های جشنواره ایل سنگسر اشاره کرد و ازجمله آنها را اجرای بازی‌های بومی و محلی، پیاده‌روی خانوادگی، ورزش اسب‌دوانی، مسابقات آفرود، جشنواره غذا و اجرای جنگ‌های شبانه و... عنوان کرد.

بیرقی مهم‌ترین هدف برپایی جشنواره ایل سنگسر را معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار ارزشمند و غنی ایل سنگسر عنوان کرد و افزود: محصولات این ایل بزرگ برندسازی می‌شوند.

انتهای پیام/  م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه