شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    مدیرکل میراث‌فرهنگی استان سمنان خبر داد؛
ثبت ۸۵۶ اثر تاریخی استان سمنان در فهرست میراث ملی کشور
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مهدی جمال گفت: مجموعاً ۸۵۶ اثر تاریخی و فرهنگی از استان سمنان در فهرست میراث ملی کشور ثبت‌شده است.

به گزارش مرات، مهدی جمال مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با بیان اینکه ۱۰ اثر فرهنگی و تاریخی استان سمنان ثبت ملی شده است، گفت: سهم شهرستان دامغان از این فهرست، سه اثر تاریخی و فرهنگی، شاهرود و سمنان هر کدام یک اثر، سرخه و مهدی‌شهر دو اثر و گرمسار یک اثر در این فهرست دارد.

او افزود: حمام روستای پرور مهدی شهر، حمام روستای خانخودی بیارجمند شاهرود، قلعه دست کند روستای جوین و کوره پالانه پز خانه روستای بیابانک شهرستان سرخه و مدرسه دهخدا شهر سمنان، قلعه روستای حسن آباد قهاب و غیره در زمره این آثار هستند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به ثبت ۱۰ اثر فرهنگی طی سال ۹۹ در فهرست آثار تاریخی و فرهنگی کشور، بیان کرد: مجموعاً ۸۵۶ اثر تاریخی و فرهنگی از استان در فهرست میراث ملی کشور ثبت‌شده است.

جمال با بیان اینکه یک هزار و ۸۳۳ اثر تاریخی، فرهنگی، طبیعی و معنوی در استان سمنان شناسایی شده است، تاکید کرد: این آثار در جذب گردشگر داخلی و خارجی و رونق اقتصادی تأثیر بسزایی دارد.

 

 

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه