تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

برای جلوگیری از موازی کاری؛
ثبت طرح‌های پژوهشی دستگاههای اجرایی و شرکتها الزامی شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دستگاه های اجرایی و شرکت های دولتی و خصوصی ملزم به ثبت طرح های پژوهشی خود در «سامانه سمات - سامانه مدیریت اطلاعات تحقیقاتی» شدند.

به گزارش مرآت؛ مهدی پاکزاد با اشاره به اینکه برنامه ششم توسعه بر نبود یک بانک اطلاعاتی از طرح های پژوهشی به عنوان یک نقص تاکید کرده است، اظهار کرد: برای اینکه چنین بانک اطلاعاتی مهمی شکل بگیرد، برنامه ششم یک وظیفه ای را بر دوش دبیرخانه شورای عالی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری قرار داده بود که سامانه ای را برای ثبت اطلاعات طرح های پژوهشی کشور راه اندازی کند.

معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف گفت: در همین راستا و به منظور جلوگیری از دوباره کاری، موازی کاری و همچنین کارآمدی نظام تحقیق، پژوهش و فناوری در کشور، سامانه «سمات - سامانه مدیریت اطلاعات تحقیقاتی» را اوایل بهمن ماه جاری راه اندازی کرده ایم.

پاکزاد در ادامه تاکید کرد که با راه اندازی سامانه سمات، اگر دستگاه ها بخواهند طرح هایشان را اجرایی کنند، حتما باید طرح پژوهشی خود را در این سامانه ثبت کنند.

وی با بیان این مطلب که سامانه سمات برای همه دستگاه ها و شرکت ها؛ چه دولتی و چه غیر دولتی طراحی شده است، خاطرنشان کرد: دستگاه ها و شرکت ها اگر تصمیم به اجرایی شدن طرح پژوهشی خود دارند، ملزم به ثبت آن در این سامانه هستند.

معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف ادامه داد: ارتقای جایگاه رقابت پذیری کشور در جایگاه جهانی از طریق فراهم آوری یک فضای اطلاعاتی-پژوهشی شفاف، یکپارچه، منسجم و بدون تکرار در سطح ملی برای پژوهشگران، فراهم کردن شرایط مدیریت و رهبری فعالیت های پژوهش برای مدیران و ارائه توان ملی در تولید اطلاعات علم و فناوری و پاسخ به نیازمندی های متقاضیان علم و فناوری از اهداف مهم راه اندازی این سامانه به شمار می رود.

منبع/مهر

انتهای پیام/پ

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه