شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

مشاور معاون اجرایی رییس جمهوری:  
تکمیل طرح حرم‌تاحرم با جدیت دنبال شود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مشاور معاون اجرائی رییس جمهوری گفت : آزادراه حرم‌تاحرم از طرح‌های بسیار خوب و موثر در کشور است ، مسئولان این طرح را بر اساس مطالعات انجام شده با جدیت دنبال کنند.

به گزارش مرآت، علی اصغر احمدی یکشنبه  در نشست بررسی مشکلات بخش بیارجمند با حضور نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی و استاندار سمنان در سالن جلسات شهرداری بیارجمند با بیان اینکه در شرایط کنونی مدیران با محدودیت های قانونی مواجه هستند، افزود : باید توجه لازم را نسبت به مشکلات موجود داشته و موارد اولویت دار را مطالبه و اجرایی کرد.

وی با بیان اینکه منطقه بیارجمند ظرفیت های فراوانی در بخش صنعت و معدن دارد تصریح کرد : بخش های معدنی وصنعتی این بخش می تواند منجر به ایجاد صنایع ثروت آفرین و اشتغال زا گردد.

احمدی گفت: بیارجمند دربخش های صنایع وابسته به مواد اولیه موجود در منطقه مانند کشاورزی و گردشگری در منطقه خارتوران دارای ظرفیت های فراوانی است.‌

مشاور دفتر ریاست جمهوری با بیان اینکه تثبیت جمعیت بدون حفظ اشتغال موجود و ایجاد فرصت های شغلی امکان پذیر نیست، خاطرنشان کرد : بخش کویری بیارجمند، از امنیت لازم برخوردار است که در صورت مهاجرت مردم به شهرستان های مجاور، امنیت کویر نیز به مخاطره خواهد افتاده ، بنابراین باید تمهیدات لازم در این زمینه فراهم شود.

احمدی با اشاره به اینکه این بخش قابلیت های گردشگری فراوانی دارد، افزود : ایجاد طرح های گردشگری  و استفاده از شرکت های بین المللی کشور در زمینه اشتغال ضرورت دارد.

وی با اشاره به اینکه خانه های بومگردی نقش بسزایی در جذب گردشگران دارد، افزود : زمینه رونق گردشگری در این منطقه با توجه به اینکه از مناطق زیبای روستایی و کویری برخوردار است صورت پذیرد.

بیارجمند که مرکز این بخش است در ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرقی شاهرود قرار دارد و تا شهر سمنان، مرکز استان، ۳۱۰ کیلومتر فاصله دارد.

این بخش  در حاشیه کویر مرکزی ایران قرار دارد و شناساندن ظرفیت‌های آن برای ایجاد رونق اقتصادی منطقه ضرورت دارد.

بخش بیارجمند از غرب به رشته‌کوه‌های سوخته‌کوه و کی‌کی و از شمال به جاده آسفالته تهران-مشهد و شهرستان میامی و از جنوب به کویر مرکزی ایران و از شرق به شهرستانهای طبس ، بردسکن و سبزوار استان خراسان رضوی محدود است.

پارک ملی حفاظت شده توران که در فاصله ۴۸ تا ۱۴۹ کیلومتری شهر بیارجمند واقع شده از اماکن مهم دیدنی منطقه است.

 این پارک ملی بزرگ‌ ترین ذخیره‌گاه زیستکره در ایران به ‌شمار می رود.

انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه