تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
تولید قاشق هوشمند برای بیماران پارکینسونی
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مخترعان دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان قاشق هوشمند برای بیماران پارکینسونی و کسانی که دچار مشکلات عصبی هستند تولید کردند.

به گزارش مرآت، دکتر رضا نقدی سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان ، با بیان اینکه قاشق هوشمند برای بیماران پارکینسونی توسط دو دانشجوی سمنانی تولید شد، گفت: دو محقق ایرانی و دانشجوی مقطع کارشناسی رشته مهندسی برق دانشکده فنی و حرفه‌ای پسران سمنان توانستند قاشقی را بسازند که می‌تواند از شدت لرزش دست این بیماران کاسته و در خوردن غذا به آن‌ها کمک کند.

او افزود: این دانشگاه می‌کوشد تا از طریق تربیت تکنسین‌ها و مهندسان ماهر، شایسته و کارآفرین و نیز تعامل با مراکز صنعتی و بخش‌های دولتی و خصوصی، زمینه‌های لازم را برای کسب مهارت، ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای جوانان سرافراز میهن اسلامی فراهم کند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان بابیان اینکه این دانشگاه در حال حاضر بیش از چهار هزار دانشجو و چهار دانشکده در شهرستان‌های سمنان، شاهرود و امیرآباد دامغان دارد، ابراز داشت: تربیت نیروی انسانی متخصص، کارآفرین و متناسب با فرصت‌های جدید شغلی برای پاسخگویی به نیاز‌های بازار کار در حوزه‌های مهارتی و تکنولوژی و همچنین افزایش اشتغال مولد و کاهش بیکاری، رسالت و مأموریت مهمترین هدفی که این دانشگاه دنبال می‌کند.

رضا نوری یکی از مجریان این طرح، در خصوص قاشق هوشمندی که ابداع کردند،گفت: این قاشق نه تنها مخصوص بیماران پارکینسونی است بلکه کسانی که دچار لغزش و مشکلات عصبی هستند نیز می‌توانند از آن استفاده کنند تا هنگام غذا خوردن مشکلی نداشته باشند.

او افزود: با توجه به اینکه یک درصد افراد مبتلابه این بیماری در ایران زندگی می‌کنند این نیاز می‌طلبید تا شرایط زندگی آن‌ها بهبود یابد از این‌رو در مطالعات خود اقدام به طراحی و ساخت قاشق‌های ویژه برای این دسته از بیماران کردیم.

دانشجوی رشته مهندسی برق دانشکده فنی و حرفه‌ای پسران سمنان با اشاره به وجود موتور‌هایی در داخل این قاشق، ابراز داشت: این موتور‌ها با اندازه‌گیری میزان اغتشاش واردشده به دست متناسب با آن پاسخ می‌دهد یا به‌نوعی حرکت عکس اعمال‌شده را ایجاد می‌کند تا دست تا حدی ثابت بماند از این طریق بیمار می‌تواند بدون نیاز به کمک غذای خود را میل کند.

نوری قابلیت تعویض و شستشوی بخش جلویی قاشق و قابلیت نصب چنگال را از مزیت‌های دیگر این محصول نام برد و تصریح کرد: با تخمین تمامی هزینه‌ها چیزی حدود ۵۰۰ هزار تومان برای ساخت این وسیله صرف شد با توجه به اینکه نمونه مشابه آن پنج میلیون تومان است طبیعتاً ساخت کالای داخلی با همان کیفیت می‌تواند با هزینه کمتری به دست مصرف‌کننده برسد.

این دانشجوی مخترع بابیان اینکه این محصول می‌تواند با اقداماتی، به تولید انبوه برسد، افزود: طراحی این قاشق به این صورت است که با لرزش دست عکس‌العملی معکوس نشان می‌دهد و نمی‌گذارد محتوای درون قاشق به بیرون بریزد و تعادل شخص را حفظ می‌کند.

شایان ذکر است، رضا نوری را در این اختراع مجتبی زارع مقدم یاری رساند و این دو محقق از دانشجویان برتر رشته مهندسی برق دانشکده فنی و حرفه‌ای پسران سمنان هستند.

انتهای پیام /م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه