تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

معاون سازمان ملی استاندارد ایران در سمنان:
تولید خودروهای فاقد استاندارد از سال آینده متوقف می شود/ "عقاب افشان" فراتر از استانداردهای ملی است
معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران گفت: خودروسازان موظفند تا دی ماه سال آینده استانداردهای لازم را از 55 مورد به 83 مورد ارتقا دهند.

به گزارش خبرنگار مرآت، جهانبخش سنجابی شیرازی معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران در جمع خبرنگاران استان سمنان به مناسبت روز جهانی استاندارد با بیان اینکه سیاست های استاندارد ایران به سمت جهانی شدن حرکت می کند گفت: از اقدامات صورت گرفته در جهت ارتقای سطح استانداردهای داخلی همگام با استانداردهای جهانی ایجاد آزمایشگاه های مورد تایید اتحادیه بین المللی کیفیت بوده است.

سنجابی در ادامه گفت: چنانچه کالایی در این آزمایشگاه ها به تایید برسند مسیر صادرات کالا و معرفی به بازار جهانی را سریعتر خواهند پیمود و اعتبار کالا در جهان بیشتر می شود.

وی در پاسخ به سوال مرآت در خصوص استاهنداردهای خودرویی و وضعیت استاندارد جاده های کشور گفت: طبق مصوبه سازمان ملی استاندارد، خودروسازان موظفند استانداردهای لازم را از 55 مورد به 83 مورد افزایش دهند و برای اجرای این مصوبه، تا ابتدای دی ماه سال 97 فرصت دارند.

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران همچنین اضافه کرد: استانداردهای مذور، منطبق با استانداردهای روز جهان است، چنانچه درپایان این مدت، خودرویی فاقد استانداردهای لازم شناخته شود، شماره گذاری نخواهد شد.

سنجابی در خصوص استانداردهای جاده ای گفت: رعایت استانداردهای جاده ای بر عهده وزارت راه است اما طبق قانون اگر کالا یا خدمتی با سلامت مردم در تعارض باشد سازمان استاندارد مستقیما اجازه ورود دارد که تاکنون گزارش هایی تهیه و به مراجع ذیصلاح ارائه شده است. بطور کلی در برخی بزرگراه ها و جاده ها استانداردهای لازم وجود دارد و برخی نیز نیازمند اصلاح و بهینه سازی است.

وی با اشاره به بازدید خود از شرکت عقاب افشان سمنان و وضعیت کیفیت اتوبوس های تولیدی این شرکت گفت: خوشبختانه محصولات این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار است و استانداردهای آن فراتر از استانداردهای ملی است.

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران با تاکید بر اینکه داشتن استاندارد، به معنای با کیفیت بودن نیست اظهار کرد: موضوع کیفیت با استاندارد تفاوت دارد، ممکن است کالایی استاندارد باشد اما انتظارات مشتری را برآورده نکند و در نتیجه فاقد کیفیت تلقی شود.

سنجابی شیرازی با اشاره به عدم توفیق محصولات ایرانی در بازارهای جهانی گفت: دلیل این موضوع استاندارد نبودن محصولات نیست، چرا که تمامی استانداردهای ملی، با حداقل استانداردهای بین المللی برابری می کنند و عدم توفیق در بازارهای جهانی به عوامل دیگری برمی گردد.

 وی در ادامه افزود: بعضا کالاهای ایرانی انتظارات مشتریان خارجی را براورده نمی کند چرا که تولیدکنندگان، بر اساس نیاز داخلی اقدام به تولید می کنند و ذائقه مصرف کننده خارجی را در نظر نمی گیرند.

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران همچنین تصریح کرد: عدم توجه کافی تولید کنندگان به حواشی استاندارد، از جمله بسته بندی مناسب و همچنین بازاریابی سنتی بازرگانان کشور از عوامل عدم توفیق در بازار جهانی است.

سنجابی با بیان اینکه در سال جاری 8 هزار پروانه جدید استاندارد صادر شده است عنوان کرد: هرساله شاهد کاهش آمار ابطال پروانه استاندارد هستیم و از طرفی خط قرمز استاندارد، سلامت و ایمنی مردم است، بنابراین در برخورد با متخلفان اغماض نخواهد شد، کما اینکه در سال گذشته 300 پرونده قضایی نیز تشکیل شد.

انتهای پیام/ن

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه