شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

مدیر کل امور عشایر استان سمنان در گفتگو با مرآت:    
تولید گوشت قرمز و لبنیات عشایر استان 25 درصد افزایش می یابد/ سرشماری جمعیت عشایر در تیرماه 98
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیر کل امور عشایر استان سمنان افزایش 25 درصدی تولید گوشت قرمز و لبنیات عشایر استان را در سال 98 پیش بینی کرد.

حمیدرضا حسینی مدیر کل امور عشایر استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت، به تولیدات عشایر اشاره کرد و گفت: 9 هزار و 930 تن گوشت قرمز، 13 هزار تن شیر و انواع فرآورده های لبنی و 14هزار متر مربع صنایع دستی از تولیدات عشایر استان در سال 97 بوده است.

وی با بیان اینکه 25 درصد گوشت قرمز و 35 درصد صنایع دستی استان توسط عشایر تولید می شود، تصریح کرد: عشایر استان به میزان 10 برابر جمعیت خانوار کل استان، تولید گوشت قرمز دارند که این امر توانمندی های عشایر را می رساند.

افزایش 25 درصدی تولید گوشت قرمز و لبنیات عشایر استان سمنان در سال 98

مدیر کل امور عشایر استان سمنان، افزایش 25 درصدی ظرفیت تولید گوشت قرمز و لبنیات توسط عشایر استان سمنان را در سال 98پیش بینی کرد و افزود: با جذب نقدینگی که در قالب تسهیلات در سال 98 در اختیار تشکل ها قرار خواهیم داد، این امر محقق خواهد شد.

حسینی با تاکید بر اینکه این افزایش تولیدات عشایر در سال رونق تولید و با توجه به ظرفیت سنجی هایی که انجام دادیم، پیش بینی شده است، گفت: برهمین اساس برای 70 نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی خواهیم داشت.

تحقق 110 درصدی ضریب اشتغال در سال 97

وی از تحقق 110 درصدی ضریب اشتغال عشایری استان سمنان در طی سال 97 خبر داد و اضافه کرد: در سال گذشته پیش بینی اشتغال ما 65 نفر بود که برای 79 نفر اشتغال مستقیم و پایدار ایجاد کردیم. 

مدیر کل امور عشایر استان سمنان با اشاره به اینکه 2 و 8 دهم درصد جمعیت استان را عشایر تشکیل می دهند، تصریح کرد: براساس سرشماری سال 87، جمعیت عشایر استان سمنان 14 هزار و 437 نفر بودند که 3  هزار و 181 خانوار را شامل می شود.

سرشماری جمعیت عشایر در تیرماه 98 انجام می شود

حسینی، سرشماری جمعیت عشایر را مجزا از سرشماری نفوس و مسکن دانست و ادامه داد: این سرشماری هر 10 سال انجام می شود و تیرماه 98 نیز سرشماری عشایر را خواهیم داشت.

وی با ابراز امیدواری از اینکه امسال یک هزار و 600 خانوار به جمعیت عشایر استان سمنان اضافه شوند، بیان کرد: اینها عشایری هستند که در آمارگیری قبلی جامانده بودند.

هر خانوار عشایر استان 3 برابر نرم کشوری دام دارند

مدیر کل امور عشایر استان سمنان با بیان اینکه هر خانوارعشایر استان 3 برابر نرم کشوری دام دارند، تصریح کرد: میانگین نرم کشوری دام عشایر 110 راس است که در استان سمنان هر خانوار عشایر 330 راس دام دارند.

حسینی، مجموع دام سبک استان سمنان را یک میلیون و 600 هزار راس عنوان کرد و افزود: از این میزان، یک میلیون و 70 هزار راس دام در اختیار عشایر قرار دارد که 68 درصد از دام سبک استان را شامل می شود.

انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه