تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان:
تورم دو سال گذشته استان سمنان پایین‌تر از میانگین کشوری بود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت: نرخ تورم با ‌عملکرد تیم اقتصادی دولت تدبیر و امید از پایان تابستان ۹۷ تا ابتدای تابستان امسال در این استان همواره از میانگین تورم کشوری پایین‌تر بود.

به گزارش مرآت،حبیب‌الله خجسته پور روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یکی از پیش شرط‌های محقق شدن شعار سال یعنی جهش تولید، کنترل تورم و سطح عمومی قیمت‌ها است و برداشتن گام‌های محکم و جدی‌ برای مهار این مساله ضرورت‌ دارد.

وی با اشاره به فرهنگ بالای مردم استان سمنان در داد و ستدها، تصریح کرد: هماهنگی بین بخشی و تعامل مطلوب دستگاه‌های موثر در امر تعادل بخشی به بازار استان از جمله عوامل موثر در کمتربودن نرخ تورم این استان از میانگین کشوری است.

سرپرست معاونت امور هماهنگی اقتصادی استاندار سمنان ادامه داد: جلسات ستاد تنظیم بازار استان به طور مرتب و مستمر به منظور کنترل و جلوگیری از افزایش غیرقانونی قیمت‌ها برگزار شده است.

وی تصریح کرد: انجام گشت‌های مشترک با حضور نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، تعزیرات و دیگر دستگاه‌های متولی برای کنترل قیمت‌ها از دیگر عوامل تاثیرگذار در این مساله است که به طور ویژه در دستور کار متولیان امر است.

خجسته‌پور با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانه بر دولت و ملت ایران تحمیل شده است، خاطرنشان کرد: در این میان نظارت دقیق بر اصناف مختلف، بی‌شک راهکاری موثر در کنترل و مهار تورم است.

مهار تورم با سوق سرمایه‌های راکد

وی با اشاره به تاثیر کاهش عرضه و افزایش تقاضا بر تورم کشور، اضافه کرد: سوق پس‌اندازها و سرمایه‌های راکد به بخش تولید یکی از تاثیرگذارترین راهکارهای مهار نرخ تورم است.

خجسته‌پور تاکید کرد که نرخ تورم متناسب با میزان رشد نقدینگی است و با سرریز نقدینگی به سمت بنگاه‌های تولیدی می‌توان از این مقوله جلوگیری کرد. 

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان با اشاره به بخش عظیمی از سرمایه‌های راکد موجود در کشور، یادآور شد:  این سرمایه و نقدینگی را می‌توان با فرهنگسازی و برنامه‌ریزی اصولی برای توسعه و شکوفایی اقتصادی کشور به کار گرفت.

نرخ تورم استان سمنان اردیبهشت امسال بر اساس آمار و تحلیل‌ها ۱.۹ درصد از میانگین نرخ تورم کشوری پایین‌تر بود.

نرخ تورم کالاهای غیرخوراکی و خدمات اسفند ۹۸ در کشور ۳۱.۴ درصد و در استان سمنان ۲۸.۵ درصد بود و نرخ تورم کالاهای خوراکی و آشامیدنی اسفند ۹۸ در کشور ۴۲.۶ درصد و در استان سمنان ۹ دهم درصد کمتر از میانگین نرخ تورم کشوری و در حدود ۴۱.۷ درصد بود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه