تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

در گفتگوی مرآت با فرمانده انتظامی استان سمنان مطرح شد؛
تمهیدات ویژه نیروی انتظامی برای نوروز ۹۷/ رویکرد اجتماعی ناجا نسبت به چهارشنبه آخر سال
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
فرمانده انتظامی استان سمنان با تاکید بر رویکرد اجتماعی ناجا نسبت به چهارشنبه آخر سال، تمهیدات ویژه نیروی انتظامی استان را برای ایام نوروز تشریح کرد.

سردار روح الامین قاسمی فرمانده انتظامی استان سمنان در بازدید از دفتر شبکه اطلاع رسانی مرآت پیرامون تمهیدات نیروی انتظامی برای ایام نوروز، عملکرد نیروی انتظامی استان در سالجاری، لغو سفر فرمانده ناجا به استان، برخورد با اراذل و اوباش و نیز موضوعات ترافیکی با خبرنگاران مرآت به گفتگو پرداخت.  

بخش نخست گفتگوی مرآت با فرمانده انتظامی استان سمنان را در ادامه می خوانید:

مرآت- ضمن عرض خیر مقدم خدمت حضرتعالی، همانطور که مستحضر هستید نیروی انتظامی از دستگاه هایی است که در ایام نوروز نه تنها فعالیت های آن کاهش نمی یابد بلکه ماموریت های جدید و ویژه ای نیز برای آن تعریف می شود. از تمهیدات نیروی انتظامی استان برای تامین امنیت ایام نوروز بفرمایید.

بله، همانطور که به درستی اشاره کردید با نزدیک شدن به ایام نوروز، کار نیروی انتظامی افزایش می یابد لذا از ابتدای اسفندماه طرح استقبال از بهار را با مضاعف کردن ماموریت های انتظامی آغاز کرده ایم تا مردم عزیز بتوانند در آرامش و امنیت کامل به امور روزهای پایانی سال بپردازند.

طبیعتا رفت و آمد مردم عزیز در این ایام به مراکز تجاری و نیز بانکها افزایش می یابد و به همین تناسب نیز افرادی برای سواستفاده از این ایام برنامه ریزی می کنند. قطعا نیروی انتظامی زمانی می تواند موفق باشد که پیش بینی های لازم را انجام دهد که خوشبختانه این امر اتفاق افتاده است و نیروی انتظامی در این ایام در کنار بانکها، طلا فروشی ها و سایر مراکز تجاری حضور پررنگ تری خواهد داشت. از پانزدهم اسفند ماه نیز کارکنان ستادی خود را به کمک نیروهای صف فرستاده ایم تا ماموریت ها به طور کامل و دقیق دنبال شود.

از سویی دیگر مانند هر سال، موضوع چهارشنبه آخر سال را درپیش داریم که مدیریت این موضوع نیز نیازمند دقت عمل و برنامه ریزی صحیح است. البته بیان این نکته را ضروری می دانم که نگاه نیروی انتظامی به چهارشنبه آخر سال نگاهی اجتماعی و نه امنیتی است لذا خود را در کنار مردم و خانواده ها می بینیم. موضوع دیگر نیز تامین امنیت زمان تحویل سال بویژه در مرکز استان است که برای این موضوع نیز پیش بینی های لازم صورت گرفته است.

نیروی انتظامی همچنین در طول تعطیلات نوروز نیز در آماده باش کامل است تا این ایام نیز با کمترین مشکلی سپری شود.

جا دارد عرض کنم که نیروی انتظامی در سایر ایام سالجاری نیز ماموریت های جدی و مهمی را بر عهده داشت به گونه ای که بلافاصله پس از پایان تعطیلات نوروزی، انتخابات ریاست جمهوری و شوراها برگزار شد که مسئولیت اصلی تامین امنیت آن نیز برعهده ناجا قرار داشت. همچنین مدیریت سفرهای تابستانه، ماه مبارک رمضان، بازگشایی مدارس، ماه های محرم و صفر و طرح زمستانه از سایر ماموریت های سنگین نیروی انتظامی در سالجاری بوده است.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

مرآت- با توجه به اینکه در ایام عید تعداد زیادی از مردم منازل خود را ترک می کنند و به سفر می روند، برای پیشگیری از وقوع سرقت منازل چه برنامه هایی دارید؟ از سوی دیگر به مردم چه توصیه ای می کنید؟

همانطور که عرض کردم طرح نوروزی نیروی انتظامی از ابتدای اسفند آغاز شده است و یکی از موضوعات مدنظر نیز پیشگیری از سرقت منازل در ایام نوروز است. البته توجه دارید که مقوله امنیت محصول تلاش جمعی است لذا همه مردم باید هنگام ترک منازل خود به ویژه در ایام تعطیلات نوروز، تمهیدات لازم را اتخاذ کنند. اکیدا توصیه می شود مردم عزیز اشیاء قیمتی، پول نقد و طلاجات خود را در بانکها یا مراکز مطمئن نگهداری کنند.

همچنین توصیه می کنم خانواده هایی که قصد سفر در ایام نوروز را دارند حتما موضوع سفر را با افراد مورد اطمینانی در اقوام و آشنایان خود در میان بگذارند.

طبیعتا نیروی انتظامی نیز گشت های ویژه ای را برای پیشگیری از وقوع سرقت منازل برقرار خواهد کرد تا سوءاستفاده کنندگان در دستیابی به اهداف خود ناکام بمانند. موضوع قابل ذکر دیگر اینکه افرادی که در ایام نوروز قصد اسباب کشی و جابجایی وسایل منازل خود را دارند حتما باید مانند سنوات گذشته با کلانتری های محل سکونت خود هماهنگی لازم را انجام دهند.

مرآت- در هفته های گذشته خبری مبنی بر سفر سردار اشتری فرماندهی محترم ناجا به استان منتشر شد اما این سفر انجام نشد. علت لغو سفر فرمانده ناجا به استان چه بود؟

بله، هماهنگی های لازم در خصوص سفر فرمانده محترم ناجا به استان سمنان انجام شده بود اما این سفر با توجه به حوادث منطقه پاسداران تهران و ضرورت حضور سردار اشتری در پایتخت به زمان دیگری موکل شد. با این وجود تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا پیش از فرارسیدن نوروز 97 در استان سمنان میزبان فرمانده محترم ناجا باشیم.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

مرآت-  جایگاه رسانه ها را در ارتقای شاخص های امنیت اجتماعی چگونه ارزیابی می کنید؟

همانطور که مستحضر هستید داشتن امنیت یکی از نیازهای اساسی جوامع بشری است و هر حکومتی مهمترین اولویت خود را تامین امنیت عمومی قرار می دهد. رهبر معظم انقلاب اسلامی در این خصوص فرمودند امنیت یکی از ارکان اصلی در هر نظام و حکومتی است و در دیدار با فرماندهان نیروی انتظامی فرمودند نیروی انتظامی یکی از ارکان اصلی امنیت در کشور محسوب می شود.

ما نیز معتقدیم در تولید و تثبیت امنیت تمام دستگاه ها نقش ایفا می کنند و در این زنجیره رسانه ها نیز نقش مهمی بر عهده دارند. امروزه اهمیت رسانه ها در حوزه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه بر کسی پوشیده نیست، در حوزه امنیت اجتماعی نیز رسانه ها هم در امنیت و هم در ایجاد احساس امنیت نقش آفرین هستند و می توانند با انتشار اخبار دقیق و مطلوب گام مهمی در این حوزه بردارند.

در خصوص شبکه اطلاع رسانی مرآت نیز بیان این این نکته را ضروری می دانم که خوشبختانه مرآت امروز با حضور به موقع و پوشش خبری مطلوب خود توانسته است به یکی از مجموعه های رسانه ای فعال استان سمنان تبدیل شود لذا باید از تلاش های شما تشکر کنم.

بخش دوم این گفتگو در روزهای آینده منتشر خواهد شد.

گفتگو و تنظیم: مسعود تبریزی

انتهای پیام/ر

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه