شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
تمجید استاندار از سلامت اداری کارکنان امور مالیاتی در استان سمنان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی استاندار سمنان با حضور در اداره کل امور مالیاتی استان سمنان ضمن بازدید از بخشهای مختلف این اداره کل از نزدیدک از روند کمی و کیفی ارائه خدمت به مودیان محترم مالیاتی آشنا شد .

به گزارش مرآت، دکتر علیرضا آشناگر استاندار سمنان ضمن تبریک به مناسبت هفته فرهنگ مالیات از تلاشها و کوششهای پرسنل اداره کل امور مالیاتی استان تشکر و قدردانی نمود .

استاندار سمنان مالیات را و وصول آن را یکی از منابع درآمدی دولت برشمرد و افزود : وصول مالیات یکی از منابع مهم درآممدی دولت است و وصول مالیات در این شرایط که دیگر منابع درآمدی دولت با مشکل روبرو است امری ضروی و اجتناب ناپذیر است .

دکتر آشناگر با اشاره به تامین بخشی از توسعه استان از طریق مالیات بیان نمود : در سالجاری 515 میلیارد تومان درآمد مالیاتی برای استان برآورد شده و این در حالی است که کل اعتبارات استان 508 میلیارد تومان است .
استاندار سمنان تصریح کرد در سال گذشته 130 میلیارد ریال در قالب عوارض ارزش افزوده به شهرداریها و دهیاریهای استان پرداخت شد که این مبلغ معادل بودجه عمرانی استان می باشد .
آشناگر با بیان اینکه توسعه استان منوط به عملکرد امور مالیاتی است ادامه داد: در حال حاضر کشور ما با یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی روبرو است و در این شرایط امور مالیاتی نقش مهمی می‌تواند ایفا کند.

وی با اشاره به دشمنی‌های استکبار با جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: امروز ما شاهد یک تروریسم اقتصادی هستیم و دشمن به همه منابع درآمدی ما چشم دوخته است و هرجا منبع درآمدی می‌یابد آن را مسدود می‌کند تا مردم تحت فشار بیشتری قرار گیرند.

استاندار سمنان با بیان اینکه میزان وصول مالیات به رونق بخش تولید وابسته است افزود: باید همه توان خود را برای رفع موانع تولید و تحقق رونق تولید به کار گیریم .

وی با بیان اینکه وضعیت تولید در استان سمنان نسبت به دیگر استان‌ها بهتر است ادامه داد: در استان 600 واحد معدنی فعال وجود دارد که از ناحیه تحریم‌ها آسیبی نمی‌بینند.

ضمن اینکه بخش صنعت استان نیز خوشبختانه با وجود کمبودها و فشارهایی که بر آن وارد شده اما وضعیت بهتری نسبت به دیگر استانها دارد .

استاندار سمنان ضمن تاکید بر همکاری کلیه دستگاههای اجرایی با بخش خصوصی و تولید کنندگان افزود : همکاری خوب اداره کل امور مالیاتی استان در حل فصل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی و بخشودگی جرایم قابل تقدیر می باشد و این نوع نگاه باید تقویت یابد .

وی با تقدیر و تشکر از شفافیت و سلامت موجود در امور مالیاتی استان گفت: از سلامتی که در اداره کل امور مالیاتی استان وجود دارد تقدیر و تشکر می نمایم و باید تا حد امکان با بهره‌گیری از فناوری‌ها و سیستم الکترونیکی ارتباطات چهره به چهره پرسنل با مودیان را کمتر کنیم تا هم سلامت اداری بیشتر شود و هم سرعت اجرای کارها افزایش یابد .

در ابتدای این جلسه عباس بی نیاز مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان ضمن تشکر از حضور استاندار سمنان و هیئت همراه در اداره کل امور مالیاتی استان سمنان خواستار استمرار حضور مسئولین در این اداره کل شد .

بی نیاز با اشاره به سهمیه وصولی در سال گذشته و سالجاری بیان نمود : در سال گذشته سهم استان سمنان 284 میلیارد تومان سهم استان سمنان در بخش مالیاتهای مستقیم و 230 میلیارد تومان در بخش ارزش افزوده بود که از از این میزان در بخش مالیاتهای مستقیم 248 میلیارد تومان یعنی تحقق 87 درصدی قانون بودجه و 10 درصد رشد نسبت به سال گذشته و در بخش ارزش افزوده با 245 میلیارد تومان وصول مالیات شاهد تحقق 106 درصدی و 10 درصد رشد نسبت به سال و در مجموع با 494 میلیارد تومان وصول مالیات شاهد تحقق 96 درصدی ارقام بودجه مندرج در سال 1397 بوده ایم .

بی نیاز ضمن تاکید بر همکاری اداره کل امور مالیاتی استان با فعالان اقتصادی افزود : رویکرد اداره کل امور مالیاتی استان سمنان همواره همکاری و هماهنگی با فعالان اقتصادی و تولید کنندگان می باشد و امور مالیاتی استان اصل را بر برائت گذاشته و به دنبال توافق با مودیان مالیاتی است و چنانچه اسناد و مدارک مثبته بدست آید که با ابراز مودیان و اظهارنامه مغایرت داشته باشد مالیات این بخش از درآمد کتمان شده با جریمه مطالبه خواهد شد .

بی نیاز تصریح کرد : در سالجاری حدود 3021 فقره اظهارنامه از صاحبان محترم مشاغل دریافت شد در حالیکه در سال گذشته 28650 فقره اظهارنامه از صاحبان محترم مشاغل دریافت شد که در خرداد ماه سالجاری 5 درصد از لحاظ تعداد اظهارنامه دریافتی رشد داشته ایم .

بی‌نیاز از همراهی و مساعدت این اداره کل با مودیان و فعالان تولید و کسبه خبر داد و گفت: امور مالیاتی استان اصل را بر برائت گذاشته و به دنبال توافق با مودیان مالیاتی است و 11258 فقره اظهارنامه به نسبت سال گذشته 11958 فقره تسلیم اظهارنامه حدود 6 درصد از دامنه عدم توافق با امور مالیاتی کسر گردید و 17193 نفر از تبصره 100 ق م م استفاده نموده اند که نسبت به سال گذشته مشارکت صاحبا محترم مشاغل در تسلیم اظهارنامه عملکرد 97 ، 15 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است .

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان همچنین از افزایش 8 درصدی عوارض ارزش افزوده پرداخت شده و تعداد اظهارنامه دریافتی فصل بهار در تیرماه سالجاری در بخش ارزش‌افزوده خبر داد و گفت: در سال 1397 ، مودیان مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده حدودا 130 میلیارد تومان از مالیات ارزش‌افزوده به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان بر اساس ضریب جمعیتی واریز شده است .

بی‌نیاز از آمادگی این اداره کل برای همکاری با مودیان محترم مالیاتی خبر داد و افزود: امور مالیاتی نهایت مساعدت و همکاری را با مودیان استان خواهد نمود تا قانون با توجه به شرایط فعلی ( جنگ اقتصادی ) و با شیب ملایم در کمال پاکدستی و صداقت به حیطه اجراء در آید .

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه