تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان:   
تمام شهرهای استان در دهه فجر تحت پوشش اینترنت 4G قرار می گیرند/ عوامل "دیرین دیرین" در راه سمنان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان از تجهیز تمام شهرهای استان به اینترنت نسل چهارم (4G) در دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار مرآت، سید مسعود میررضایی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات با اشاره به انجام برخی تغییرات در ساختار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانها از 5 سال قبل و با هدف پیگیری ماموریتهای وزارتخانه در سطوح استانی تشکیل شد.

توسعه دولت الکترونیک در اولویت قرار دارد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان نظارت بر شرکت های تحت نظر این وزارتخانه در سطوح استانی را از دیگر اهداف ایجاد ادارات کل استانی عنوان کرد و افزود: در حال حاضر شرکت های پست، مخابرات منطقه سمنان، ارتباطات زیرساخت و پست بانک تحت نظر اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قرار دارند.

میررضایی ادامه داد: ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین نماینده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در استانها هستند و بر اجرای دقیق مقررات و آیین نامه های این بخش نظارت می کنند.

وی با اشاره به تشکیل کمیته های مختلف توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برای پیگیری ماموریتهای ابلاغی گفت: یکی از مهمترین این کمیته ها، کمیته توسعه دولت الکترونیک است که پیگیری آن در سطوح عالی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محول شده است.

وضعیت استان سمنان از لحاظ شاخص های ارتباطی

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با بیان اینکه استان سمنان ار لحاظ شاخص های ارتباطی بین استانهای برتر کشور قرار دارد اظهار کرد: استان سمنان از لحاظ شاخص IDI پس از استان تهران در جایگاه دوم کشور قرار دارد.

میررضایی ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان سمنان را 46 درصد عنوان کرد و افزود: براساس آخرین گزارش، ضریب نفوذ تلفن همراه نیز در استان از 100 درصد فراتر رفته است چراکه تعداد سیمکارتهای دایری 3 اپراتور اصلی در حدود 924 هزار سیمکارت بوده و این میزان از جمعیت استان بیشتر است.  

وی در خصوص تعداد مشترکین دایری اپراتورهای تلفن همراه در استان نیز گفت: همراه اول با 522 هزار و 552 مشترک، ایرانسل با 389 هزار و 202 مشترک و رایتل با 12 هزار و 557 مشترک به ترتیب بیشترین مشترکان تلفن های همراه در استان را به خود اختصاص داده اند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از وجود بیش از 348 هزار کاربر اینترنت پرسرعت در استان خبر داد و گفت: ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت در استان سمنان 49.63 درصد است.

تمام شهرهای استان در دهه فجر تحت پوشش اینترنت 4G قرار می گیرند

میررضایی همچنین در خصوص وضعیت اینترنت همراه در نقاط مختلف استان اظهار کرد: در دهه فجر امسال تمام مناطق شهری استان از نسل چهارم اینترنت (4G)  بهره مند می شوند و سایر نقاط استان نیز تحت پوشش اینترنت 3G قرار می گیرند.

وی در بخش دیگری از این نشست خبری با اشاره به ایجاد پنجره واحد دولت الکترونیک در استان تصریح کرد: 44 دستگاه دولتی در این پنجره واحد به ارائه خدمت می پردازند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ادامه داد: در راستای توسعه دولت الکترونیک، روستاهای فاقد پوشش پهن باند شناسایی و اولویت بندی خواهند شد.

میررضایی ایجاد زیرساخت مناسب برای بهره مندی جمعیت روستایی استان از دولت الکترونیک را ضروری دانست و گفت: در 4 ماهه گذشته 10 دستگاه ATM در 10 روستای استان سمنان مستقر شده است که این تعداد تا پایان شهریور ماه 97 دو برابر خواهد شد.

اجرای طرح تکاپو با هدف ایجاد اشتغال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات

وی به برنامه ریزی این اداره کل برای استفاده از سایر کاربردهای تلفن همراه بویژه در حوزه های مالی و تجاری اشاره کرد و افزود: پیگیری اجرای پروژه سیماک (سامانه یکپارچه استعلامات کشوری)، نصب 7 هزار کنتور هوشمند مصرف آب خانگی با مشارکت آبفای استان، مدیریت ترافیک شهری و هوشمندسازی مدارس از مهمترین برنامه های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در ماههای آینده است.

نماینده عالی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری ماموریت این وزارتخانه برای ایجاد 90 هزار شغل در کشور اظهار کرد: در همین راستا طرحی با عنوان طرح تکاپو یا توسعه کسب و کارهای پایدار به صورت ملی در 8 استان کشور در دستور کار قرار گرفته است که استان سمنان نیز یکی از این استانها است.

میررضایی در استان ادامه داد: اجرای طرح شهر ایمن با مشارکت شرکت فاوا موج و ایجاد مرکز تولید محتوا با مشارکت دانشگاه سمنان از مهمترین برنامه های استان سمنان در طرح تکاپو خواهد بود.

عوامل «دیرین دیرین» در راه سمنان

وی از مذاکره با تهیه کننده مجموعه دیرین دیرین برای سرمایه گذاری در استان خبر داد و گفت: بزودی و با حضور تیم آقای عبدالحسین ابوالحسنی مجموعه استانی دیرین دیرین با موضوعات استانی تهیه و منتشر خواهد شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان افزود: این سرمایه گذاری علاوه بر شکوفا کردن استعدادهای هنری و فنی استان سمنان در حوزه انیمشین به ایجاد اشتغال پایدار برای حداقل 10 نفر از فعالان انمیشین منجر خواهد شد.

میررضایی به اقدامات صورت گرفته برای ایجاد شبکه فیبر نوری در استان سمنان اشاره کرد و گفت: در این راستا دو طرح FTTH و FTTC برای پوشش مناطق مسکونی و نیز ادارات و مراکز خدماتی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تاکنون 15 کیلومتر شبکه فیبر نوری در مناطق مسکونی شهرستانهای سمنان و شاهرود عملیاتی شده است خاطرنشان کرد: تا پایان سال جاری اجرای شبکه فیبر نوری به طول 15 کیلومتر در شهر سمنان نیز نهایی خواهد شد.

انتهای پیام/ت

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه