شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

تماشای ماه کامل شکارچی را از دست ندهید

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
ماه امروز، چهارشنبه، ۲۸ مهر ماه به فاز کامل خود می‌رسد و از ساعت 18:27 دقیقه قابل تماشا است.

به گزارش مرآت، به نقل از اسپیس، به گفته ناسا، ماه دقیقاً ساعت ۱۰:۵۷ صبح به وقت شرقی (۲:۵۷ بعد ظهر به وقت گرینویچ) و ( ۱۸:۲۷ دقیقه به وقت تهران) روز چهارشنبه، هنگامی که خورشید، زمین و ماه (به ترتیب) در یک خط قرار می‌گیرند کامل خواهد شد.

از آنجایی که مدار ماه حدود ۵ درجه با زمین متفاوت است، بیشتر یا پایین‌تر از سایه زمین است و به خورشید اجازه می‌دهد وقتی ماه کامل است، ماه را رو به زمین نمایان می‌کند. 

 اولین ماه کامل بعد از ماه برداشت یا اعتدال پاییزی ماه شکارچی نامیده می‌شود و نخستین استفاده از آن به سال ۱۷۱۰ بارمی‌گردد؛  این نام‌ها به صورت سنتی از فرهنگ‌های بومی آمریکایی و اروپایی گرفته می‌شود. هنگامی که برداشت محصول به پایان می‌رسید؛ کشاورزان برای آماده‌سازی مواد غذایی مورد نیاز خود قبل از زمستان به شکار آهو و سایر حیوانات روی می‌آوردند، بنابراین این ماه، ماه شکارچی نامیده شده است.

ماه شکارچی اکتبر به مدت سه روز کامل از دوشنبه شب (۱۸ اکتبر) تا پنجشنبه شب (۲۱ اکتبر) قابل تماشا است. 

انتهای پیام/ 

فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.