تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

به دلیل کارشکنی در پرداخت تسهیلات صورت گرفت؛
تعطیلی قریب الوقوع واحد تولیدی در مهدیشهر
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیر عامل شرکت تعاونی سرامیک و کاشی مهدیشهر از تعطیلی قریب الوقوع این کارگاه تولیدی و بیکار شدن پرسنل آن به دلیل عدم حمایت و کارشکنی در پرداخت تسهیلات خبر داد.

به گزارش مرآت به نقل از نیزوا، تعطیلی واحد های بزرگ و کوچک تولیدی گویا تمامی ندارد و تولید کنندگانبا عدم حمایت مسئولین امر، در پیچ و خم گره های اقتصادی راه به جایی نمی برند و در نهایت به تعطیلی واحد تولیدی و بیکار شدن عده ای از مردم که در این شرکت ها و کارگاه های تولیدی امرار معاش می کردند، منجر می شود.  

شرکت تعاونی سرامیک و کاشی زرمهر مهدیشهر از جمله واحدهای تولیدی کوچک در شهرستان مهدیشهر است که به دلیل مشکلات اقتصادی، تعطیلی آن نیز قریب الوقوع است.

مهدی کلیچ مدیر عامل این شرکت در گفت و گو با خبرنگار نیزوا، از تعطیلی قریب الوقوع این کارگاه تولیدی و بیکار شدن پرسنل آن به دلیل عدم حمایت در پرداخت تسهیلات خبر داد.

وی در خصوص فعالیت این شرکت اظهار کرد: شرکت تعاونی زرمهر، شرکتی در شهر درجزین است که به عنوان یک واحد کوچک به تولید سرامیک و کاشی سنتی می پردازد و 5 نفر در این کارگاه مشغول به کار هستند.  

مدیرعامل این شرکت تعاونی، افزود: این کارگاه در سال 87 شروع به کار کرد و سالیانه 220 تن ظروف سرامیکی تولید می کردیم و بازار فروش ما هم بیشتر به صورت عمده در تهران بود اما الآن به دلیل عدم حمایت در پرداخت تسهیلات برای خرید دستگاه کوره، ادامه روند تولید را متوقف کردیم و به زودی نیز کارگاه را تعطیل می کنیم.

کلیچ تصریح کرد: فرآیند تولید در این کارگاه به 5 بخش عمده تقسیم می شود که کار 4 بخش از فرآیند تولید در اینجا انجام می شود و مشکلی نیست ولی بخش آخر فرآیند تولید به دلیل نداشتن دستگاه کوره، در تهران انجام می شود که اگر این بخش نباشد، فرآیند تولید کالا تکمیل نمی شود و کار تولید نیمه کاره باقی می ماند.

وی اضافه کرد: برای گسترش فعالیت خود و و اینکه تمام فرآیند تولید را در کارگاه خودمان انجام دهیم نیاز به یک دستگاه کوره پزی داشتیم  که در اوایل سال 94 از طریق فرمانداری برای خرید چنین وسیله ای، با توجه به بخشنامه توسعه کارگاه ها در شهرهای کوچک، درخواست تسهیلات دادیم.

مدیر شرکت تولیدی سرامیک و کاشی مهدیشهر گفت: با توجه به اینکه کارگاه ما در شهر کوچک درجزین قرار داشت و شامل چنین بخشنامه ای می شدیم، فرمانداری برای دریافت 220 میلیون تومان تسهیلات ما را به صندوق کارآفرینی امید معرفی کرد ولی صندوق کارآفرینی گفتند چنین بخشنامه ای صادر شده ولی از تهران به ما ابلاغ نشده است و بنابراین اعتباری نیز در این بخش نداریم.

کلیچ افزود: در مرحله دوم وقتی فرمانداری دیدند چنین اعتباری وجود ندارد، مبلغ تسهیلات را کاهش دادند تا از اعتبارات داخلی بتوانیم تسهیلات بگیریم و دوباره با 100 میلیون تومان ما را به صندوق کارآفرینی معرفی کردند ولی این صندوق با این مبلغ موافقت نکرد و فقط با 50 میلیون تومان پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات داخلی موافقت کرد.

وی ادامه داد: همان دریافت 50 میلیون تومان تسهیلات را پذیرفتیم و در ماه های پایانی سال 94 پرونده تشکیل دادیم و تمام فرآیند قانونی برای دریافت تسهیلات را انجام دادیم و در 3 نوبت نیز پرونده را تکمیل کردیم اما در هر نوبت به بهانه های واهی که مسئولین این صندوق می آوردند موفق نشدیم تسهیلات را دریافت کنیم.

مدیر عامل این واحد تولیدی، گفت: یکی از بهانه های آنها که هیچ دلیل قانونی نداشت، این بود که می گفتند درست است که برای ضمانت سند ملک گذاشتید و ملک شما نیز ارزش قانونی دارد و در داخل شهر است، اما ما نمی خواهیم این ملک را قبول کنیم و فقط ملکی که در نقاط خاصی از شهر باشد که قیمت آن رو به افزایش می رود را قبول می کنیم.

کلیچ تصریح کرد: یکی از بهانه های دیگر این بود که می گفتند یکی از پرسنل کارگاه شما از ما وام گرفته و 600 هزار تومان قسطش عقب است و ما هم بر همین اساس به شما وام نمی دهیم.

وی بیان کرد: در آخرین نوبت در سال گذشته، هر طور بود مسئولین این صندوق را قانع کردیم که  این بهانه ها را کنار بگذارند و به ما تسهیلاتی که مدنظر بود را پرداخت کنند.

مدیر این واحد تولیدی اضافه کرد: اما از دی ماه سال 95، بانک اعلام کرد که دیگر هیچ اعتباری نداریم و در مدت این یک سال که پرونده ما تکمیل شده و تمام ایرادات قانونی و غیر قانونی را هم برطرف کردیم، همچنان می گویند اعتبار نداریم و ما همچنان موفق به دریافت تسهیلات نشدیم.   

کلیچ خاطر نشان کرد: الان با عدم دریافت تسهیلات نتوانستیم دستگاه کوره پزی را خریداری نماییم و از طرف دیگر چون آن بخش از فرآیند تولید را که در کارگاه های بزرگ تهران انجام می دادیم، نمی توانیم دیگر اقدام کنیم چرا که قیمت تمام شده کالا بالا می رود و ما هم نمی توانیم قیمت کالای خود را افزایش دهیم که اگر افزایش دهیم هم کالای ما در بازار به فروش نمی رسد و هم با کالاهای مشابه ای که تولید می شود نمی توانیم به رقابت بپردازیم.

وی با بیان اینکه، 5 نفر نیرویی که در این کارگاه مشغول به کار هستند تا پایان این ماه بیکار می شوند، گفت: از سال گذشته بخش فرآیند تکمیل تولید کالا که در تهران باید انجام می شد را متوقف کردیم و در این مدت یک سال، پرسنل کارگاه به بسته بندی کالاهایی که قبلا فرآیند تولید آن تکمیل شده بود اقدام می کردند و الآن که دیگر کار بسته بندی نیز اتمام یافته، عنقریب مجبوریم کارگاه را تعطیل کنیم.

محصولات این شرکت 

انتهای پیام/ع

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه