تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

کارشناس مسائل کشاورزی:
تضمینی در مبحث قیمت فروش محصول کشاورزی وجود ندارد/معضل و مشکل جدی پیرامون بحث کشاورزی، عدم جذب سرمایه گذار است
کارشناس مسائل کشاورزی با بیان اینکه معضل و مشکل جدی پیرامون بحث کشاورزی، عدم جذب سرمایه گذار است اظهار کرد: متاسفانه در کشور ما تضمینی در مبحث قیمت فروش محصول کشاورزی وجود ندارد.

به گزارش مرآت؛ مومن کارشناس کشاورزی در گفتگو با خبرنگار قومس اظهار کرد: همانطور که شاهد هستیم، در کشورهای اروپایی، شرکت هایی در حوزه کشاورزی مشارکت دارند که به صورت کاملا تضمینی، محصول کشاورزان را با قیمتی مشخص خریداری می کنند.

وی با اشاره به اینکه  در این فرآیند،  ابتدا بهای تمام شده محصول توسط کارشناسان خبره بازار برآورد می شود عنوان کرد: در این روش هیچ کشاورزی در حین تولید محصول و بهره برداری از آن، نگران افت قیمت کالای خود نیست و با خاطری آساده به کار خود ادامه می دهد.

مومن با بیان اینکه این کشاورزان بعلت داشتن انگیزه کافی از سوی شرکت طرف معامله، محصولی با کیفیت و مطابق با درخواست شرکت تولید می کنند گفت: مثلا اگر محصول مورد معامله،  گندم و مشابه آن باشد، شرکت موظف است حتی بذر آن را نیز در اختیار کشاورز قرار داده و در مقابل از او محصولی مطابق با نیاز خود را دریافت کند.

کارشناس مسائل کشاورزی تاکید کرد: در اینگونه از معاملات که هر دو طرف معامله با آرامش به فعالیت خود می پردازند، کارشناسی دقیق و میلیمتری از نیاز بازار و وضعیت ثبات آن توسط شرکت، صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در کشور ما چنین امری در حال حاضر انجام نمی شود عنوان کرد: در سال های گذشته، سازمان تعاون روستایی این فعالیت کاربردی و مثبت را در حوزه فعالیت خود انجام می داد اما متاسفانه هم اکنون به علل مختلف از جمله تغییر رسالت و ماهیت این دستگاه، این امر صورت نمی گیرد.

مومن به عملکرد بسیار مثبت و سازنده این فعالیت اشاره کرده و اذعان کرد: بدینوسیله از کشاورزان حمایت و پشتیبانی اصولی و جدی شده و او به حرفه  و شغل خود دلگرم می شود.

وی با اشاره به  زندگی معیشتی روستائیان خاطرنشان کرد: با کمال تاسف، در سال های اخیر با کاهش تعداد کشاورزان مواجه هستیم و این امر دلیلی جز ریسک بسیار بالا در بازار فروش محصول ندارد.

کارشناس مسائل کشاورزی اضافه کرد: در حال حاضر، اکثر کشاورزان دارای سنین بالا می باشند و شاهدیم جوانان نیز تمایلی به این حرفه نشان نمی دهند.

وی در پایان به مثالی در این زمینه اشاره کرده و گفت: در تمامی زمینه های تولید اعم از معدنی و صنعتی، قیمت تمام شده محصول به هزینه های آن همخوانی داشته و سود مکفی و رضایت بخشی برای واحد تولیدی در بردارد.

مومن ابراز کرد: به طور مثال: یک شرکت تولید کننده آب معدنی، کالای خود را به بهاء مشخصی به خط تولید می رساند و در ادامه با درنظر گرفتن سود خود همچنین هزینه های پخش و توزیع آن، عدد و واحد مشخصی را برای قیمت تمام شده کالای خود اعلام می کند.

وی تصریح کرد: این برآورد منطقی و صحیح، در مبحث کشاورزی به هیچ عنوان قابل محاسبه نمی باشد زیرا علاوه بر خسارات احتمالی نظیر آفت و ... ممکن است قیمت پیشنهادی از سوی  خریداران میدانی و واسطه گران بسیار پایین بوده و گاها کشاورز بیچاره ضرر هم بکند.

انتهای پیام/ع

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه