تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

تصویر روز

آخرین اخبار

 مدیر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان:
تخصیص ۱۰درصد اعتبار ملی برای ایمنی راه‌های روستایی سمنان کافی نیست
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: تخصیص ۱۰ درصد اعتبارات ملی از محل ماده ۲۳ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی جوابگوی هزینه‌های ایمن‌سازی میدان‌ها ومعابر روستایی و آشکارسازی در محدوده روستاها نیست.

به گزارش مرآت، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: تخصیص ۱۰ درصد اعتبارات ملی از محل ماده ۲۳ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی جوابگوی هزینه‌های ایمن‌سازی میدان‌ها ومعابر روستایی و آشکارسازی در محدوده روستاها نیست.

به گزارش تین نیوز و به نقل از ایرنا مهدی صمیمیان ابراز داشت: سال گذشته از محل ماده ٢٣قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی حدود ۱۰میلیارد ریال برای دهیاری‌های استان سمنان به منظور ایمن سازی میدان‌ها ومعابر روستایی برای کاهش تصادفات و تلفات درمحدوده روستاها درنظر گرفته شد که تنها ١٠درصد اعتبار گفته شده تخصیص یافت.
وی تصریح کرد: براساس آخرین دستورالعمل‌ها، اعتبار لازم برای ساماندهی نقاط حادثه‌خیز راه‌های روستایی باید از منابع اعتباری استانی تامین شود، اما میزان اعتبار مورد نیاز برای رفع نقاط حاثه‌خیز زیاد است و اعتبارهای استانی جوابگو نیست و برای تسریع در کار تخصیص اعتبارات ملی گره‌گشا است.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان تاکید کرد: دهیاران براساس بخشنامه ارسال شده از سوی معاونت عمران توسعه امور شهری و روستایی به صورت جدی و مستمر پیگیر رفع نقاط حادثه‌خیز از سوی دستگاه‌های اجرایی مرتبط باشند.
وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی مرتبط براساس اولویت‌هایی مانند میزان اعتبارات، میزان تردد و میزان تصادفات با تخصیص به موقع اعتبار در ساماندهی نقاط حادثه‌خیز اقدام کنند.

صمیمیان اظهار داشت: نصب  تابلوهای راهنمایی و رانندگی در کاهش سوانح رانندگی و خسارت‌های مادی و جانی در راه‌های روستایی نکته مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان اظهار داشت: انتظار می‌رود بخش‌های مختلف برای رفع نقص ۲٠ نقطه حادثه‌خیز راه‌های روستایی استان برای کاهش تصادف و افزایش امنیت تردد اهتمام ویژه داشته‌باشند.
دراستان سمنان به میزان یک‌هزار و ۴۶۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و ۱۹۳ کیلومتر راه شوسه وجود دارد. 
۴۶ هزار خانوار با جمعیت ۱۴۲ هزار تن در بیش از ۲۸۰ روستای استان سمنان زندگی می کنند.​

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.