تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

تحولات سوریه نشانه‌ ظهور نظامی نوین در جهان است
ایستادگی سوریه در برابر جنگ جهانی که بیش از ۳۰ ماه علیه این کشور راه اندازی شده موجب شده تا نشانه‌های جدید شکل گیری نظامی نوین در جهان در افق عرصه بین المللی نمایان شود.

به گزارش مرآت؛به نقل از پایگاه خبری العهد، در این تردید نیست که رژیم صهیونیستی از اوضاع هرج و مرجی که بر جهان عرب حاکم است، بهره‌ها و فواید بسیاری می‌برد، به ویژه آنکه در چند سال اخیر منطقه شاهد تغییر و تحولاتی است که بر آن «بهار عربی» نامیده شده است.

اما برکسی پوشیده نیست که جهان عرب کنونی، جهان عرب سال 1948 نیست که به خواسته‌های رژیم صهیونیستی پاسخ دهد و در مقابل طرح مورد نظر آن در منطقه سر فرود آورد.

درست است که پیش از این شاهد به نوعی تسلیم شدن جهان عربی در برابر رژیم صهیونیستی بودیم و این امر در امضای توافقنامه‌های صلح با مصر و اردن و سازمان آزادیبخش فلسطین و روی آوردن بسیاری از کشورهای عربی به روابط مستقیم و غیر مستقیم با این رژیم و ائتلاف با رژیم صهیونیستی علیه محور مقاومت نمود پیدا می‌کند، با این حال شرایط کنونی حاکم بر منطقه به ما اجازه می‌دهد، این گفته را بر زبان جاری کنیم که با وجود تمام پیشرفت‌هایی که طرح صهیونیسم با کمک رژیم‌های مزدور عربی محقق کرده و اوضاع اسفباری که در کشورهای شاهد انقلاب‌های عربی مشاهده می‌شود، با این حال کفه ترازو آشکارا و عیان به سود محور مقاومت در منطقه در جریان است.

و آنچه در آن تردید نیست، اینکه مهمترین نقش در زمینه را ایستادگی و مقاومت سوریه ایفا کرد، تنها کشوری است که دست خود را به هیچ یک از معاهدات صلح ناپاک و اقدامات بسترسازانه برای فراهم کردن زمینه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی آلوده نکرد.

همچنین در این تردید وجود ندارد که در این ایستادگی و مقاومت حمایت و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران و پس از آن کشورهایی همچون روسیه و چین و تاحدودی مقاومت لبنان و برخی از گروه‌های مقاومت فلسطینی نقشی مهم و اساسی ایفا کرد و همین ایستادگی و مقاومت بود که موجب شد تا اعتمادها هر روز به نسخه آمریکایی – صهیونیستی برای اجرای طرح خاورمیانه جدید یا بزرگ کمتر و کمتر شده و به جای آن بیش از پیش بر چشم داشت‌ها ملل منطقه و جهان تاکید می‌شود.

پس از گذشت 30 ماه از بحران سوریه و جنگ جهانی که در انواع و اشکال متعدد و مختلف و مورد حمایت کشورهایی موسوم به «دوستان سوریه» در تمام سطوح تسلیحاتی و اطلاعاتی و امنیتی و تبلیغاتی و دیپلماتیک علیه این کشور راه اندازی شده، هم اکنون آمریکا تلاش می‌کند، به هر طریق ممکن از ناکامی و شکست در این کشور پیشگیری کند، چراکه واشنگتن به خوبی می‌داند، ناکامی و شکست در سوریه چه بازتاب‌ها و عواقب وخیم منطقه‌ای و بین المللی بر وجهه آمریکا خواهد داشت و در این بین تهدید به حمله به سوریه نیز ذره‌ای نتوانست تغییری در موازنه حاکم بر عرصه میدانی و سیاسی سوریه بگذارد.

صرف نظر از دلایل عقب نشینی آمریکا از تهدید سوریه به اقدام نظامی علیه سوریه، این اقدام شکست بزرگی برای دشمنان سوریه به شمار می‌آید و بیانگر اختلاف دیدگاه‌ها و مواضع این کشورها در تمام سطوح در جنگ علیه سوریه است و بدون تردید بازتاب‌های این شکست و ناکامی هنوز به طور کامل نمود پیدا نکرده است.

در این ارتباط تنها کافی است به شکست فضاحت بار اسرائیل در سال 2006 میلادی اشاره کرد که میخ نهایی را بر تابوت رژیم صهیونیستی کوبید و این جدای اختلافاتی است که هم اکنون از تل‌آویو و واشنگتن گرفته تا دیگر رژیم‌های عربی و کشورهای غربی دشمن سوریه و گروه‌های مسلح مشاهده می‌شود و هر روز بر آن بیش از پیش دامن زده می‌شود.

تسنیم

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه