تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

در اعتراض به عدم پرداخت معوقات انجام شد؛
تجمع اعتراضی کارگران شرکت تراورس برای پنجمین روز متوالی
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
کارگران شرکت تراورس حوزه راه آهن شمالشرق شاهرود در اعتراض به عدم پرداخت معوقات، عیدی و پاداش خود دست از کار کشیده و خواستار پرداخت معوقات حقوق خود شدند.

به گزارش مرآت به نقل از نسل شاهوار کارگران شرکت تراورس حوزه راه آهن شمالشرق در اعتراض به عدم پرداخت معوقات، عیدی و پاداش خود دست از کار کشیدند و خواستار پرداخت حقوق ماه های دی و بهمن و عیدی و پاداش خود شدند.

شنیده ها به نقل از کارگرانی که از بیم اخراج خواستار فاش نشدن نام شان بودند حاکی از این است که اعتصاب کارگران در محل کارشان در اعتراض به بی توجهی مسئولان و مدیران شرکت به خواسته های قانونی کارگران و بی توجهی به پرداخت معوقات و پاداش و عیدی کارگران از روز چهارشنبه آغاز شده و امروز در حالی وارد پنجمین روز می شود که هیچکدام از مسئولان شهرستان برای پاسخگویی در جمع کارگران حاضر نشده اند.

یکی از کارگران شرکت تراورس حوزه راه آهن شمالشرق شاهرود در گفتگو با خبرنگار نسل شاهوار با اشاره به اعتصاب کارگران در انبار این شرکت از روز چهارشنبه گفت: حقوق دی و بهمن ماه و عیدی را از شرکت طلب داریم اما تا کنون حتی یک ریال هم برای ما پرداخت نشده است.

وی اظهار کرد: طبق آخرین اظهارات نمایندگان شورای کارگری شرکت اعلام کرده بود که تا 25 اسفند ماه معوقات و عیدی ما را واریز کنند این در حالی است که کارگران اعلام کرده بودند اگر تا 15 اسفند ماه معوقات حقوق خود را دریافت نکنیم دست از کار خواهیم کشید.

یکی دیگر از کارگران شرکت تراورس حوزه راه آهن شمالشرق نیز به خبرنگار نسل شاهوار گفت: با این وضعیت سخت کار می کنیم اما برای دریافت حق خودمان هم باید ناراحتی بکشیم، شب سال جدید تا کنون برای بچه ها نه لباس نو گرفته ایم و نه برای منزل آجیل شب عید و بقیه مایحتاج را تهیه کرده ایم.

وی بیان کرد: خدا شاهد است که گاها برای خرید نان با مشکل مواجه هستیم، دائم باید از دوست و آشنا قرض کنیم و خجالت زده شویم، دو ماه قبل هیچ پولی نداشتم که حتی قبض گاز منزل را واریز کنیم و مأمور آمده بود گاز را قطع کند با هزار خواهش و تمنا تنها به این شرط که قبض را تا پایان روز واریز کنم قطع نکرد و باز مجبور به قرض کردن وجه نقد از یکی از دوستان برای پرداخت قبض گاز منزل شدم.

یکی دیگر از کارگران نیز به خبرنگار نسل شاهوار گفت: نامه ای با امضای علیرضا باقری مدیر کل امور مالی و اموال شرکت راه آهن به دست ما رسید که در آن نامه دستور داده شده مبلغ پنج میلیون و 300 هزار ریال برای تهیه سبد کالا و آجیل به هر یک از کارگران شاغل در شرکت راه آهن اعم از رسمی، رسمی بیمه ای، پیمانی، روزمزد، قرارداد کار معین، کار مشخص و کارگری موقت و ... پرداخت گردد اما این مبلغ از سوی شرکت تراورس به سبد کالایی تقلیل پیدا کرد که روی هم 400 هزار تومان ارزش ریالی دارد.

وی افزود: دیروز بخشی از اقلام سبد کالایی که شرکت برای کارگران خریداری کرد رسید و به کارگران اعلام کردند برای دریافت مراجعه کنند اما به نشانه اعتراض هیچ یک از کارگران برای دریافت سبد کالا نرفت.

پیش از این نیز در هشتم بهمن ماه سال جاری کارگران شرکت تراورس حوزه راه آهن شمالشرق در اعتراض به عدم دریافت حقوق خود با تجمع در محل راه آهن شاهرود، انسداد مسیر و جلوگیری از تردد قطارهای تهران- مهشد خواستار رسیدگی مسئولان به مشکلات صنفی و پرداخت چهار ماه حقوق معوق و حق بیمه خود شدند. (شرح گزارش را از اینجا بخوانید ... )

تصویر نامه مدیر کل امور مالی و اموال شرکت راه آهن در خصوص پرداخت پنج میلیون و 300 هزار ریال برای تهیه سبد کالا و آجیل کارکنان رسمی و پیمانی و کارگران و ...

لیست اقلام سبد کالایی که توسط شرکت تراورس برای کارگران خریداری شده است.

انتهای پیام/ع

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه