تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

در سراسر استان سمنان صورت گرفت؛
تجلی وحدت و شکوه بندگی در صفوف نماز عید قربان +تصاویر
هم‌زمان با فرارسیدن عید سعید قربان، نماز پرشکوه عید در مصلی‌ها و مساجد جامع شهرهای مختلف استان سمنان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مرآت، مردم سراسر استان سمنان صبح امروز همزمان با سراسر کشور با حضور در محل‌های اعلام‌شده برای برگزاری نماز عید سعید قربان، این آیین دینی را باشکوه هرچه‌تمام‌تر برگزار کردند.

برگزاری نماز عید سعید قربان در مصلی سمنان

نماز عید سعید قربان در شهر سمنان، صبح امروز با حضور گسترده مردم  به امامت حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدباقر عبدوس در مصلی بزرگ این شهر اقامه شد.

فلسفه حج بیداری امت اسلامی و رفع مشکلات مسلمانان است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدباقر عبدوس خطیب نماز عید قربان در خطبه های این نماز، با اشاره به اینه عید قربان، رهایی از بردگی و قدم گذاشتن به واردی بندگی است، گفت:عید قربان گشودن زنجیر گناه  و ذبح کردن نفس اماره است.

وی در ادامه افزود: عید قربان درست است که به ظاهر قربانی کردن است اما این قربانی کردن باید بعد از نماز باشد در واقع ابتدا ارتباط با خدا و بعد ارتباط با خلق خدا باید برقرار شود.

عبدوس با اشاره به دستگیری و شنکنجه شهید حججی بیان کرد: این شهید از زمان دستگیری تا شهادتش بر اثر شکنجه هایی که می شد حتی یک آه نکشید و آنها را التماس نکرد که این نشان دهنده اخلاص اوست.

خطیب نماز عید قربان تصریح کرد: تکفیری ها چون فیلمی از آه و التماس شهید نداشتند لطحظه سر بریدنش را در فضای مجازی منتشر کردند.

وی با بیان اینکه این شهید موج عجیبی در دنیا ایجاد کرد، گفت: شهادت شهید حججی، حجتی برای همه انسان ها شد.

عبدوس با تشریح ابعاد پیام مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی به حجاج امسال افزود: کشورهای اسلامی به دوزخ و ناامنی کشیده شده که این هجوم بی رحمانه دشمنان به علت عمل نکردن امت اسلام به وظایف  دینی و عقلیشان است.

وی همچینین تصریح کرد: همه مسئولان و آحاد مردم باید به مقابله با دشمن تجهیز شوند و دفاع قاطع از همه مسلمانان داشته باشند.

جلوه اطاعت بندگان از معبود در نماز سرسپردگی عید قربان در مهدیشهر+ تصاویر

نماز عید بزرگ قربان مهدیشهر به امامت حجت الاسلام علی سقائیان امام جمعه موقت با حضور خیل مسلمانان و بندگان در حسینیه المهدی این شهر برگزار شدو مردم مومن و خداجوی مهدیشهر بار دیگر اطاعت و بندگی خود نزد معبود را به نمایش گذاشتند و با خشوع و خضوع قنوت بندگی بستند تا قربانی کردن هواهای نفسانی را شکرگذار باشند.

حجت الاسلام علی سقائیان خطیب نماز عید قربان در مهدیشهر با تبریک این عید بزرگ به همه مسلمانان جهان، اظهار کرد: ماه ذی الحجه ماه بسیار بلند مرتبه و بزرگی است که هم عید قربان و هم عید ولایت امیرالمومنین در این ماه قرار دارد.

وی با برشمردن خیرات و برکات زیاد این ماه به ویژه در دهه اول آن، افزود: قربانی کردن، رسیدگی به فقرا و عبادات شخصی از مهمترین برکات این ماه بزرگ است.

امام جمعه موقت مهدیشهر همجنین در بخش دیگری از خطبه های نماز عید قربان، به دیدار مسئولین با رهبر معظم انقلاب اسلامی در هفته دولت اشاره کرد و گفت: امام خامنه ای در این دیدار نکاتی را به دولتمردان یادآور شدند که مهمترین آن انتخاب مدیرانی انقلابی و مومن و راستگو بود.

سقائیان، اقدام و عمل دولتمردان در حل مشکلات اقتصادی و خارج کردن صنعت از رکود، رفع مشکلات معیشتی و بیکاری جوانان در طی 4 سال مسئولیت، علل عدم همخوانی آمارها با وضع واقعی کشور و زندگی مردم را از جمله مواردی دانست که امام خامنه ای از دولت خواستار شدند.

وی همچنین به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به حج 96، اشاره کرد و افزود: امام خامنه ای در این پیام تاکید داشتند جادوی مادی گری با ابزار پیشرفته در حال تباه سازی جهان است و نظام سلطه نیز در کار آتش افروزی میان مسلمانان و تبدیل جهان اسلام به دوزخ نا امنی و اختلاف است که حج می تواند داروی شفا بخش این مسائل باشد.  

در پایان نماز عید سعید قربان، تعزیه ابراهیم خلیل الله در فضای بیرونی حسینیه المهدی برگزار شد.

همچنین در حاشیه برپایی نماز بزرگ عید قربان در حسینیه المهدی، 50 راس گوسفند اهدایی خیرین به کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان مهدیشهر به صورت جمعی ذبح شد تا گوشت آن بین نیازمندان و محرومین توزیع شود.

ایران در سایه خون شهدا اقتدار خود را حفظ کرده است

نماز عید سعید قربان در مصلای شهرستان دامغان با حضور با شکوه مردم به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسینیان امام جمعه شهرستان دامغان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینیان امام جمعه شهرستان دامغان در خطبه های عید قربان گفت: قربانی سبب قرب الی الله است و حاجی با قربانی کردن در اصل نفس شیطانی و نفس اماره خود را قربانی می کند.

وی با اشاره به داستان قربانی کردن حضرت اسماعیل توسط پدر گفت: این داستان نشانه تسلیم بشر در مقابل رب است چرا که همه زندگی را در مقابلش قربانی کرد و در واقعه دیگر خداوند قربانی را فقط از هابیل پذیرفت و از قابیل قبول نکرد و این نشانه این است که باید از بهترین داشته هایمان در مقابلش چشم پوشی کنیم.

حسینیان با توجه به نزول رحمت الهی گفت:همه یاد بگیریم هوای نفس خود را کنترل و قربانی کنیم چرا که لطف الهی دریای بیکرانی است پس همه در این روز بخشیده می شوند مگر افرادی که به گناهان خود اصرار داشته باشند .

امام جمعه شهرستان دامغان ضمن اشاره به چهار عید بزرگ شیعیان عید غدیر ، عید قربان ، عید فطر و عید روز جمعه گفت: همه باید برای آخرت توشه بگیریم و بهترین توشه تقوای الهی است و از اخلاق بد دوری کنیم.

حسینیان در پایان ضمن اشاره به گزارش سالانه اسناد امنیتی اطلاعاتی آمریکا که جدیدا منتشر شده است گفت: این سند نشان دهنده تحریم های جدید جهت جلوگیری از پیشرفت ایران واین تهدیدات و تحریم ها ی مستقیم ایران جهت حمایت از متحدین خود در منطقه  می باشد و آمریکا برنامه دارد هزینه های تحریم های ایران را از منطقه خاورمیانه تامین کند و در این زمینه تهدیدات خود را افزایش داده است اما اتحاد ایران با روسیه و حفظ سوریه و کمک به عراق مانع رسیدن شیطان بزرگ به اهداف شوم خود است .

مردم دیگر نقاط استان سمنان اعم از شاهرود،  گرمسار، مهدیشهر، سرخه، آرادان، میامی، بسطام، بیارجمند، مجن، کلاته خیج ، شهمیرزاد ، درجزین، دیباج، کلاته رودبار، رودیان و ایوانکی  نیز نماز عید قربان را در مکان‌های اعلام‌شده به امامت ائمه جمعه خود اقامه کردند.

نماز با شکوه عید سعید قربان در میامی اقامه شد+تصاویر

دهم ذی‌الحجه، عید قربان یا عید‌الاضحی است؛ عیدی برای چشم بستن بر روی بسیاری از دلبستگی‌ها، برای رسیدن به قرب باری تعالی و لبیک لبیک گفتن به فرمان الهی. در آیات بسیاری به مسئله عید قربان اشاره شده است.

عید قربان یادآور ایثار و فداکاری حضرت ابراهیم(ع) است که به فرمان پروردگار فرزند خویش را به قربانگاه برد و اینگونه بندگی خود را به اثبات رساند و مسلمانان نیز با تاسی از او اسماعیل نفس را قربانی می کنند تا به رستگاری و هدایت برسند.

همزمان با سراسر کشور مراسم اقامه نماز عید سعید قربان صبح امروز با حضور مردم ولایت‌مدار شهرمیامی در مسجد جامع این شهر برگزار شد.

نماز عید سعید قربان به امامت حجت الاسلام قربانعلی صفائی پور، امام جمعه میامی اقامه شد.

پس از اقامه نماز عید سعید قربان امام جمعه میامی به ایراد خطبه‌های این نماز باشکوه پرداخت.

گفتنی است، با توجه به تقارن عید سعید قربان با روز جمعه و برگزاری مراسم اقامه نماز عید، نماز جمعه امروز دهم شهریور ماه سال جاری برگزار نمی‌شود.

 

انتهای پیام/ع

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه