تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

همزمان با روز عاشورا صورت گرفت؛
تجلی شور و شعور حسینی در استان سمنان/ اقامه باشکوه نماز ظهر عاشورا در سراسر استان
همزمان با سالروز عاشورای حسینی و با برگزاری آئین های عزاداری و اقامه نماز ظهر عاشورا، شور و شعور حسینی در استان سمنان اوج گرفت.

به گزارش خبرنگار مرآت؛ عاشقان و دلدادگان اباعبدالله الحسین(ع) در استان سمنان همزمان با سراسر کشور در روز عاشورای حسینی در عزای سید و سالار شهیدان بانگ ماتم سر دادند.

هم زمان با فرا رسیدن روز عاشورا دسته جات و هیات های مختلف عزاداری با برپایی مراسم های مختلف سینه زنی و زنجیرزنی در رثای شهادت مظلومانه سرور و سالار شهیدان اشک ماتم ریختند.

عاشقان ابا عبدالله پس از عزاداری و نوحه سرایی در رثای مصائب این امام  و اصحاب باوفایش، نماز جماعت ظهر عاشورا را اقامه کردند.

عزاداری سمنانی ها در روز عاشورای حسینی

در عاشورای حسینی شهر سمنان سراسر در غم و اندوه شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) خون گریست و دسته جات عزاداری با حضور در خیابان ها به سوگواری و عزاداری پرداختند.

نماز باشکوه عاشورا نیز در سمنان، در میدان امام حسین و به امامت حجت الاسلام مهدوی نژاد امام جمعه موقت سمنان اقامه شد.

آئین ویژه عاشورای حسینی در مهدیشهر برگزار شد

مهدیشهر در روز عاشورای حسینی به سوگ اباعبدالله(ع) نشست تا عزاداری ماه محرم با شهادت امام حسین(ع) در دشت کربلا، به اوج خود برسد امروز مهدیشهر، غرق در سوگ و ماتم است.

به یاد آخرین نماز اباعبدالله الحسین (ع) در ظهر عاشورا؛ امروز نماز باشکوه ظهر عاشورا به امامت حجت الاسلام والمسلمین بارانی در خیابان صاحب الزمان مهدیشهر اقامه شد.
همزمان با برپایی نماز ظهر عاشورا در مهدیشهر، ندای لبیک یا حسین (ع) عزاداران مهدیشهری طنین انداز شد.

امام جمعه مهدیشهر در سخنرانی پیش از خطبه های نماز ظهر عاشورا، به پیام های عاشورا اشاره کرد و گفت: عزاداری فقط لباس سیاه پوشیدن نیست بلکه مهمتر این است که راه امام حسین (ع) که امر به معروف و نهی از منکر بود را بپیماییم.

وی بر حفظ خواهران تاکید کرد و افزود: حفظ حجاب از پیام های عاشورا است که خواهران از حضرت زینب(س) الگو بگیرند و اگر میخواهند عزادار حسینی باشند، اجازه ندهند هیچگاه حجابشان از سر برداشته شد. 

امام جمعه مهدیشهر به اخرین وداع امام حسین (ع) با حضرت زینب اشاره کرد و ادامه داد: اباعبدالله الحسین (ع) از خواهرش زینب خواست در برابر مصیبت ها صبر داشته باشد.

بارانی همچنین مهمترین پیام عاشورا را رعایت حق الناس دانست و افزود: در شب عاشورا ابا عبدالله الحسین از یارانش خواست هر کسی حق الناسی بر گردن دارد، برگردد.

شاهرود در عاشورای حسینی غرق در سوگ و ماتم شد

در سوگواری روز عاشورای حسینی که با حضور اقشار مختلف مردم در شاهرود برگزار شد، ارادتمندان سالار شهیدان با مرثیه خوانی مداحان، در رثای آن حضرت و دیگر شهدای کربلا، سینه زنی و سوگواری کردند.

سوگواران سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام که از ساعات ابتدایی صبح عاشورا در سوگ سید الشهدا به عزاداری پرداختند با فرا رسیدن وقت ظهر، نماز ظهر و عصر روز عاشورا را در ساعت گل شاهرود به جماعت برپا کردند.

حجت الاسلام عباس امینی امام جمعه شاهرود در این مراسم با بیان اینکه امام حسین علیه السلام در ظهر عاشورا نماز ظهر را در وقت ظهر شرعی با همان عده کم اقامه کردند گفت: سیدالشهدا علیه السلام در ظهر عاشورا و در سخت ترین شرایط جنگ را رها کردند، هیچ چیز حتی جنگ مانع آن حضرت نشد و نماز را به صورت جماعت اقامه کردند.

وی اظهار کرد: وقتی ظهر عاشورا فرا رسید حضرت امام حسین علیه السلام و اصحاب باوفایشان برای اقامه نماز صف بستند و حتی دو نفر از یاران باوفای حضرت در راه اقامه نماز شهید شدند که این نشان دهنده اهمیت این فریضه مهم است.

امام جمعه شاهرود افزود: اقامه نماز در اول وقت یکی از جلوه های نهضت عاشورا است که سیدالشهدا با اقامه کردن آن در میدان جنگ اهمیت این فریضه مهم را به زیبایی به نمایش گذارد.

امینی یادآور شد: امام حسین علیه السلام شب عاشورا را نیز برای مناجات خود و اصحابش با خدای متعال از دشمن فرصت خواسته بود.

وی با بیان اینکه سیدالشهدا علیه السلام بعد از اقامه نماز ظهر عاشورا به اصحاب و یارانش بشارت بهشت را داد بیان کرد: امام حسین علیه السلام در قسمتی از سخنان خود بعد از نماز ظهر عاشورا فرمودند: "پیامبر اکرم و شهدای اسلام منتظر ورود شما به بهشت هستند، پس از دین خدا حمایت کنید"

اوج عزاداری گرمساری ها در عاشورای حسینی

مردم مومن و ولایت مدار گرمسار همزمان با سراسر کشور با حضور در دسته جات سینه زنی و زنجیرزنی در سوگ شهادت سید و سالار شهیدان شدت کربلا و یاران با وفایش بر سروسینه زدند.

هییئت عزاداری حسینی گرمسار با عبور از میدان های اصلی گرمسار همچون شهدا، امام (ره) ارادتمندی خود را به سالار شهیدان امام حسین (ع) و ماه محرم نشان دادند.

عزاداران ابا عبدالله الحسین (ع) ااین شهرستان بعد از اتمام عزاداری عاشورای حسینی و بعد از خواندن اذان ظهر با حضور در مسجد جامع گرمسار به نشانی مهم ترین هدف واقعه عظیم عاشورا یعنی ادای نماز اول وقت؛ نماز ظهر عاشورا را به امامت حجت الاسلام سید علی رضا آرامی امام جمعه گرمسار اقامه کردند.

 

انتهای پیام/ع

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه