شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

بوروکراسی اداری و نگاه سلیقه‌ای آفت تولید/ ستاد تسهیل ظرفیت قانونی دولت تدبیر به منظور رفع مشکلات واحدهای تولیدی است

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
فرماندار گرمسار بوروکراسی اداری و نگاه سلیقه‌ای به قوانین را آفت تولید خواند و گفت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید یکی از ظرفیت‌های قانونی دولت تدبیر و امید برای حل مشکلات اقتصادی واحدهای تولیدی و صنعتی است.

به گزارش خبرنگار مرآت، سعيد متقي در ديدار با مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي استان سمنان، افزود: اين شهرستان با دارا بودن نیمی از صنایع مستقر در استان سمنان قطب صنعتی اين خطه محسوب می‌شود و در جذب و جلب سرمایه‌گذار در سال‌های اخیر اتفاقات میمونی در گرمسار رخ داده است.

وي با اشاره به اثرگذاري شيوع كرونا بر اقتصاد جهان و ايران، تصريح كرد: طي ۲ سال اخير کشور با فشارها و تحريم‌هاي زيادي مواجه بود و در ۶ ماه گذشته، شيوع اين ويروس مزيد بر مشكلات اقتصادي شده است.

وي بيان كرد: با وجود تمام مشكلات پيش روي اقتصاد كشور، يك هزار و ۴۳۰ نفر در واحدهاي توليدي شهرستان گرمسار در سال ۹۸ مشغول به فعاليت شدند.

* مهارت‌افزايي متناسب با نياز بازار گره‌گشاي بيكاري جوانان تحصيلكرده

فرماندار گرمسار در ادامه ابرازداشت: نکته جالب توجه، فعاليت تمام نيروي‌های کار ديپلم و زير ديپلم جویای شغل اين شهرستان در خط تولید واحدهای صنعتي است.

وي، به برنامه‌ريزي براي ارائه آموزش‌هاي مهارتي به جوانان گرمسار اشاره و تصريح كرد: اين هدف در راستاي ايجاد اشتغال براي فارغ‌التحصيلان دانشگاهي با استفاده از ظرفیت فنی و حرفه‌ای، شورای مهارت و دانشگاه‌های این شهرستان در دستور كار است.

متفي ابرازداشت: مهارت‌افزايي متناسب با نياز بازار همراه با اصل نوآوري گره‌گشاي كاهش بيكاري جوانان تحصيلكرده گرمسار است و اين قشر مي‌توانند با كسب مهارت‌هاي لازم در صنايع هاي‌تك این شهرستان مشغول به فعاليت شوند. 

وي خاطرنشان كرد: در كنار ترغيب افراد جوياي كار به مهارت‌آموزي، لازم است ارايه آموزش‌هاي مهارتي مبتني بر احصا نيازهاي واحدهای توليدی و بهره‌وري باشد.

فرماندار گرمسار گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی علمی که انجام شده در کوتاه و بلند مدت زمینه و بستر اشتغال پایدار تحصیلکرده‌هاي اين شهرستان ايجاد شود.

* صنایع پلیمری ظرفیت معقول مانده در اشتغالزایی

وي به ظرفيت مطلوب در صنایع پلیمری شهرک‌ صنعتی گرمسار در ايجاد اشتغال و مهارت آموزي اشاره و اضافه كرد: تاكنون به لحاظ علمی به این قضیه توجه نشد و مي‌توان با استقرار دانشگاه‌ علمی و کاربردی مختص اين صنایع  و يا با استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های موجود این مساله را پوشش داد.
وي، تشكيل و فعاليت مستمر ستاد تسهيل و رفع موانع تولید را یکی از ظرفیت‌های قانونی دولت تدبیر برای حل مشکلات اقتصادی واحدهای صنعتی برشمرد و افزود: اين امر مُسکني براي چرخه توليد و  تثبیت اشتغال در واحدهاي توليد است.
فرماندار گرمسار افزود: بوروکراسی اداری و موازي‌كاري برخي دستگاه‌ها، فعالیت سرمايه‌گذاران و فعالان اقتصادي را دچار  چالش کرده است.
وي تصريح كرد: برخي از دستگاه‌ها خواهان پذيرش جنگ اقتصادي و نياز به نسخه ويژه در شرايط حاضر نيستند و اصرار بر پیروی از قوانین موجود و عدم انعطاف‌پذیری دارند و این امر، مشکل واحدهای تولیدی و سرمایه گذاران ما را حل نخواهد کرد.
متقي ابرازداشت: نگاه سلیقه‌ای به قوانین و ضعف مديريتي سبب بروز برخي مشكلات در حوزه صنعت و توليد شد و برخی مواقع شاهديم با تغییر مدیریت این مسايل حل مي‌شود.

فرماندار گرمسار تاكيد كرد: اگر نظارتی عالیه بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی به خصوص در سطح شهرستان‌ها باشد، رفع مشکلات واحدهای تولیدی و سرمايه‌گذارن تسریع مي‌يابد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.