تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

معاون سازمان محیط زیست:
به هیچ طرح انتقال آبی مجوز نداده‌ایم/ آن کسی که خودش گفته مهمترین مساله ما در سمنان آب است، اکنون عقب نشینی کرده است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه این سازمان به هیچ طرح انتقال آبی مجوز نداده است، گفت: آنچه در رسانه ها مطرح شده، تعیین تکلیف است و مجوزی صادر نشده است

به گزارش مرآت، مسعود تجریشی معاون سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه در دولت دوازدهم سازمان محیط زیست به هیچ پروژه انتقال آبی مجوز نداده است، گفت: آنچه در رسانه ها مطرح شده است تعیین تکلیف است و مجوزی صادر نشده است.

تجریشی ادامه داد: سازمان حفاظت محیط زیست به دنبال آن است که کارهای به جا مانده را تعیین تکلیف کند و مسائل هم شفاف باشد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره انتقال آب ونک سولقان و انتقال آب خزر به سمنان تاکید کرد: در هیچ کدام از این دو طرح مجوز نداریم تنها مجوز ما نیروگاه کلاس H ساوه بوده است، اما اگر الان وزارت نیرو بگوید ما در سمنان برای تامین آب شرب مشکل داریم پاسخ ما آن است که همه مراحل دیگر کاهش مصرف از جمله بازچرخانی آب، اصلاح الگوی آبیاری، افزایش راندمان شبکه آبرسانی و مواردی از این دست را طی کنیم و بعد اگر هنوز نیاز آبی پابرجا بود از جای دیگر آب فراهم کنیم. قاعدتا تمام این مراحل باید در وزارت نیرو طی شده باشد.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرح انتقال آب خزر به سمنان گفت: آن کسی که خودش گفته مهمترین مساله ما در سمنان آب است، صنایع نمی توانند توسعه پیدا کنند و تنها راه انتقال آب است اکنون عقب نشینی کرده است. ما هم در تمام نامه ها گفته ایم به شرط آنکه هیچ مشکل اجتماعی در مبدا ایجاد نشود و وزارت نیرو تایید کند که کاهش آب در مبدا و مقصد نخواهیم داشت و آثار زیست محیطی هم نداشته باشد تنها در آن صورت تازه می توانیم مساله را بررسی کنیم؛ البته این نامه را یک ماه پیش نوشته ایم و در تمام انتقال آب ها هم همین است.

تجریشی درباره انتقال آب ونک هم تصریح کرد: ما در مقابل این درخواست گفتیم مسائل اجتماعی در مبدا وجود دارد شما بروید مسائل اجتماعی مبدا را حل کنید راهکارهای کاهش مصرف و تلفات آب را اعمال کنید و پس از آن برای مجوز به ما درخواست دهید.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر موافقت عیسی کلانتری با انتقال آب برای کشاورزی و تعادل بخشی تاکید کرد: قانون بالادستی داریم که انتقال آب برای اهداف غیر از آب شرب ممنوع است، انتقال آب و آب شیرین کن برای کشاورزی هیچ گونه توجیه اقتصادی ندارد.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: ۱۵۳ طرحی که تعیین تکلیف شده تنها آنهایی مجوز خواهند گرفت که برای محیط زیست مشکلی نداشته باشند مثلا گفته ایم به هیچ عنوان یک متر راه آهن از مناطق حفاظت شده نباید  بگذرد.

تجریشی تاکید کرد: وقتی کار نرم افزاری نشده یعنی ما در مقصد نشت آب لوله هایمان را نگرفته ایم چگونه اجازه دهیم که از جای دیگر آب بیاوریم قطعا این کار غلط است.

وی در خصوص مماشات سازمان حافظت محیط زیست در مقابل تخلفات زیست محیطی گفت: آقای روحانی چهار کار را به سازمان تکلیف کردند، یکی رفع آلودگی هوای کلان شهرها طی چهار سال آینده؛ دوم شناسایی و رفع ریزگردهایی که منشا داخلی دارند و مدیریت کانون هایی که منشا بیرونی دارند؛ سوم رفع مشکل پسماندها در شمال کشور به طور کامل و مدیریت پسماندها در کلان شهرها و چهارم هماهنگی با وزارت نیرو برای تامین آب مورد نیاز تالاب ها در هر چهار موضوع نمی خواهیم مثل گذشته ورود کنیم. مسائل ما مزمن شده است و ما باید جدای از وظیفه نظارتی کلید راه حل داشته باشیم.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به سهم خواهی استان اصفهان از انتقال آب خزر به سمنان گفت: کل آب مورد نیاز شهر اصفهان با توسعه کنونی برای صنعت و شرب ۷۰ تا ۸۰ میلیون متر مکعب است. به آنها گفتیم شما ۱۶۰ میلیون متر مکعب آب را برای چه نیاز دارید؟

مهر

انتهای پیام/ن

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه