تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اعلام کرد:    
افزایش 2.6 برابری هزینه های درمان تامین اجتماعی با اجرای طرح تحول سلامت/ به اجرای طرح تحول انتقادات جدی داریم
مدیر درمان تامین اجتماعی استان سمنان با انتقاد از بار مالی ایجاد شده پس از اجرای طرح تحول سلامت گفت: هزینه های بخش درمان تامین اجتماعی با اجرای این طرح 2.6 برابر شده است.

به گزارش خبرنگار مرآت، سید مجتبی اکرم مدیر درمان تامین اجتماعی استان سمنان در نشست خبری که به مناسبت هفته تامین اجتماعی برگزار شد با اشاره به مهمترین اقدامات انجام شده در سال گذشته در بخش درمان تامین اجتماعی در استان گفت: یکی از مهمترین اقدامات صورت گرفته در مراکز درمانی وابسته به تامین اجتماعی استان در سال 95 حذف دفترچه و جایگزین شدن نسخ الکترونیکی بود که صرفه جویی قابل توجهی در وقت و هزینه مراکز درمانی به دنبال داشت.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان با بیان اینکه وزارت بهداشت هنوز این طرح را انجام نداده است اظهار کرد: طرح حذف نسخ کاغذی مطب ها و مراکز درمانی غیرملکی تامین اجتماعی استان یزد نیز به صورت پایلوت در حال اجرا است و در صورت موفقیت در سایر استانها نیز اجرایی خواهد شد.

اکرم ارزش ریالی تجهیزات بیمارستانها و مراکز درمانی تامین اجتماعی استان را 10 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: در سال گذشته اطلاعات مربوط به این تحهیزات به صورت متمرکز در بانک اطلاعاتی سازمان مرکزی گردآوری شد که این امر به برنامه ریزی های آتی کمک شایسته ای می کند.

وی همچنین از اجرای طرح پکس در مراکز درمانی تامین اجتماعی خبر داد و افزود: در راستای اقتصاد مقاومتی کلیشه عکس‌های رادیولوژی که بخش مهمی از مواد اولیه آن با صرف هزینه کلان وارد می‌شد، از فرایند درمان سازمان حذف و با سیستم های الکترونیکی جایگزین شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان با بیان اینکه در سال گذشته 1 میلیون و 267 هزار بار به مراکز درمانی تامین اجتماعی استان مراجعه شده است گفت: از این تعداد حدود 140 هزار مراجعه مربوط به پزشکان متخصص، 52 هزار مراجعه مربوط به دندانپزشکان و 86 مراجعه نیز مربوط به آزمایشگاه ها بوده است.

اکرم از انجام 4 هزار و 900 عمل جراحی در بیمارستانهای تحت نظر این سازمان در استان سمنان طی سال 95 خبر داد و افزود: 10 هزار و 500 بیمار نیز در سال گذشته در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان بستری شدند.

وی با اعلام افتتاح قریب الوقوع 3 طرح درمانی در استان سمنان اظهار کرد: طرح هتلینگ مدیریت درمان تامین اجتماعی با صرف اعتباری 4 میلیارد تومانی یکی از این پروژه‌های عمرانی است که در هفته تامین اجتماعی با حضور معاون سازمان به بهرداری می رسد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان ادامه داد: یکی دیگر از پروژه هایی که در هفته تامین اجتماعی افتتاح خواهد شد دستگاه سی تی اسکن بیمارستان شفا سمنان است که برای آن حدود 3 میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شده است.

اکرم از دیجیتال شدن کلیه دستگاههای رادیولوژی کشور در سال گذشته خبر داد و گفت: 2 دستگاه رادیولوژی دیجیتال نیز با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 500 میلیون تومان خریداری شده است که بزودی افتتاح خواهد شد.

وی با اعلام خبر پیشرفت 75 درصدی درمانگاه تخصصی سرخه ابراز امیدواری کرد: پروژه درمانگاه تامین اجتماعی شهر سرخه تا پایان امسال تکمیل، تجهیز و افتتاح شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان از بازسازی 100 درصدی بخش‌های مختلف درمانی استان به عنوان یکی دیگر از اقدامات این سازمان یاد کرد و گفت: تاکنون هر چهار بخش بیمارستان تامین اجتماعی سمنان بازسازی و تمام تجهیزات درمانی آن بروزرسانی شده است.

اکرم در بخش دیگری از این نشست خبری با انتقاد از عدم پیش بینی منابع لازم در خصوص تعهدات تامین اجتماعی در سالهای گذشته اظهار کرد: در قانون برنامه ششم توسعه ایجاد بار مالی  جدیداز سوی دولت بر سازمان های بیمه گر ممنوع شده است که امیدواریم این قانون در مقام عمل نیز مدنظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بار مالی طرح تحول نظام سلامت بر روی سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته است اظهار کرد: هزینه های بخش درمان تامین اجتماعی پس از اجرای طرح تحول سلامت بیش از 2.6 برابر افزایش یافته است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان با بیان اینکه عمده درآمدهای سازمان تامین اجتماعی از بخش های صنعت و ساخت و ساز تامین می شود گفت: امروز در شرایط رکود اقتصادی قرار داریم لذا ورودی های سازمان کاهش یافته است در حالی که بار مالی شدیدی بر روی تامین اجتماعی قرار گرفته است.

انتهای پیام/ت

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه