تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

واکنش اداره کل امور مالیاتی استان سمنان به تجمع کارگران شرکت کندر؛
به جای ارائه مستندات، تجمع برگزار کردند/ علاقه‌ای به تعطیلی این شرکت نداریم
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان سمنان به برگزاری تجمع کارگران شرکت «کندر» در مقابل ساختمان این اداره کل واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار مرآت، پس از برگزاری تجمع امروز (یکشنبه) ده‌ها تن از کارگران شرکت کندر سمنان در مقابل اداره کل امور مالیاتی استان سمنان در اعتراض به افزایش نامتعارف مالیات این شرکت، روابط عمومی این اداره کل با ارسال جوابیه‌ای در خصوص مباحث ایجاد شده پیرامون عملکرد مسئولان این اداره کل توضیح داد که در ادامه آمده است.

به نام خدا

با عنایت به اخبار منتشر شده از سوی برخی از خبرگزاریهای محترم پیرامون تجمع کارگران شرکت کندر مقابل ساختمان اداره کل امور مالیاتی استان سمنان مطالب ذیل جهت تنویر افکار عمومی ارسال می گردد:

پرونده مالیات بر درآمد سال 1393 شرکت کندر در روز یکشنبه مورخ 31 / 4 / 1397 در هیأت تجدید نظر سمنان مطرح بوده و مسئولین محترم شرکت مذکور به جای جمع آوری و ارائه اسناد و مدارک مثبته حسابداری در خصوص ارائه تخفیف در زمان فروش و اخذ گواهی تخفیف از سوی خریدار، کارگران این شرکت را به نشانه اعتراض به سمت اداره امور مالیاتی هدایت نمودهاند. در جلسه مدیر کل امور مالیاتی استان با نمایندگان محترم کارگران، کلیه موارد برای آنها بازگو گردید که اداره کل امور مالیاتی استان تاکنون هیچ گونه عملیات اجرایی علیه شرکت کندر انجام نداده تا با مشکل مالی مواجه گردد بلکه سیاست اداره کل همواره همکاری و مساعدت با این واحد تولیدی بوده است. برابر مفاد قانون مالیاتهای مستقیم اعتراض مـودی می تواند در هیأتهای بدوی ، تجدید نظر ، شورایعالی مالیاتی و هیأت 251 مکرر مطرح گردد ، پس با وجود راهکارهای قانونی دادرسی و عدم اقدام اجرایی علیه مودی ، جای اعتراضی از سوی مودی باقی نخواهد ماند و در اینجا این سوال مطرح می گردد که چرا باید علت تعطیلی شرکت علیرغم وجود مشکل حسابداری و عدم ارائه اسناد و مدارک حسابداری از سوی شرکت، متوجه اداره امور مالیاتی گردد؟ طبق قانون ، اسناد و مدارک حسابداری، ملاک تشخیص مالیات و اثبات واقعی حقوق دولت و بیت المال است و متاسفانه به جای تسلیم اسناد حسابداری جهت بهره مندی از مزایای قانونی ، تجمعات کارگری از سوی شرکت راه اندازی شده است که خوشبختانه نمایندگان محترم کارگران از این موضوع مطلع و ساختمان اداره کل امور مالیاتی را در کمال احترام ، ادب و عزت ترک نمودند. اداره کل امور مالیاتی استان سمنان ضمن حمایت شدید از تولید و اشتغال، آمادگی دارد تا در صورت تمکین و توافق مودی محترم نسبت به آراء صادره در هیأتهای حل اختلاف مالیاتی ، بدهی مالیاتی را تقسیط نمایند و بخش اعظمی از جرایم متعلقه را مورد بخشودگی قرار دهد.

شایان ذکر است علیرغم اعلام آمادگی اداره کل امور مالیاتی استان برای برگزاری جلسه با مسئولین محترم شرکت کندر به منظور بررسی و حل و فصل منطقی مشکلات در روز یکشنبه مورخ 97/4/31 ، متاسفانه این امر از سوی شرکت مذکور محقق نگردید و طی تماس تلفنی با اداره امور مالیاتی اعلام نمودند که شرکت باید تعطیل گردد، بنابراین هیچگاه اداره کل امور مالیاتی و پرسنل خدوم آن خواهان تعطیلی واحدهای تولیدی استان نخواهند بود. 

امید آن داریم همچون گذشته با همکاری و مساعدت کلیه جراید و رسانه های استان در راستای فرهنگ سازی مالیاتی شاهد توسعه، عمران و آبادانی استان از طریق درآمدهای پاک و تحقق درآمدهای مالیاتی از طریق مبارزه با فرار مالیاتی باشیم.

روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان سمنان

 

شایان ذکر است شبکه اطلاع‌رسانی مرآت استان سمنان به منظور شفاف شدن هرچه بیشتر این مساله و نیز صیانت از حقوق فعالان بخش خصوصی، ابعاد مختلف پرونده مذکور را در روزهای آینده پیگیری خواهد کرد.

انتهای پیام/ت

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه