دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

اردکانیان ؛  
بهره‌مندی روستائیان از آب سالم به حدود ۹.۵ میلیون نفر می‌رسد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
وزیر نیرو گفت: ۹ میلیون و ۴۵۰ هزار نفر از هم‌وطنان روستایی تا پایان دولت از شبکه آب سالم و پایدار بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش مرآت، رضا اردکانیان ظهر امروز در سی‌وهشتمین هفته پویش «الف- ب- ایران» و بهره‌برداری از پروژه آب‌رسانی به ۱۱ روستای استان سمنان که به‌صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد، اظهار کرد: از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های استاندار سمنان و مدیران استان در پیگیری و به ثمر رسیدن برنامه‌های وزارت نیرو باید قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه مباحث سد نمرود و پیشرفت کار آن در نشستی بررسی می‌شود، بیان کرد: امروز در قالب این برنامه، تعدادی از روستاهای استان سمنان به شبکه آب سالم و پایدار وصل شده و یک هزار و ۷۰۰ خانوار از هم‌وطنان روستایی در استان سمنان از این نعمت بهره‌مند می‌شوند.

اردکانیان عنوان کرد: درباره آب‌رسانی روستایی در پایان این دولت  افتخار  داریم که به مردم گزارش دهیم  از ابتدای آغاز به کار دولت تدبیر و امید، سالانه یک ‌میلیون و ۵۰ هزار نفر و جمعاً تا امروز، هشت میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از هم‌وطنان روستایی به شبکه آب سالم و پایدار وصل شده‌اند.

وی گفت: این میزان تا پایان دولت به ۹ میلیون و ۴۵۰ هزار نفر می‌رسد که با توجه به حمایت مستمر مجلس شورای اسلامی و تداوم اجازه مقام معظم رهبری به‌منظور برداشت از صندوق توسعه ملی برای آب‌رسانی به روستاها، مابقی خدمات در این حوزه در دولت سیزدهم توسط خدمتگزاران مردم به بهره‌برداری برسد.

آب‌رسانی به ۳۰ روستای سمنان

محمد طاهری، مدیرعامل آبفای استان سمنان نیز اظهار کرد: در سی و هشتمین هفته از پویش هر هفته «الف- ب- ایران» در استان سمنان، پروژه آب‌رسانی به ۱۱ روستا به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بیان کرد: امروز سومین پویش در سال ۹۹ با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو در استان سمنان به انجام رسید.

مدیرعامل آبفای استان سمنان گفت: هدف‌گذاری برای آب‌رسانی به ۳۰ روستا در استان سمنان در سال ۹۹ انجام شد که در مردادماه سال جاری، ۱۹ روستا و در این مرحله به ۱۱ روستا در هفت شهرستان آب‌رسانی شد.

طاهری عنوان کرد: تأمین آب مستمر، پایداری تأمین آب، فشار مناسب، کاهش هدر رفت آب و افزایش رضایتمندی مردم از پیامدهای مثبت این پروژه‌هاست.

وی گفت: در دوران ساخت این پروژه‌ها زمینه اشتغال برای ۱۲۹ نفر و در زمان بهره‌برداری نیز ۱۱ نفر مشغول به کار شدند.
مدیرعامل آبفای استان سمنان اظهار کرد: اجرای این پروژه‌ها، ارتقای سلامت خدمات گیرندگان و معیشت روستاییان را به دنبال دارد.

تکمیل سد نمرود پیگیری شود

اردشیر مطهری، نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس نیز اظهار کرد: همان‌گونه که تاکنون صورت گرفته، شاهد تلاش‌های بیشتر از سوی وزارتخانه نیرو و ثمرات بیشتر و مطلوب‌تر در این بخش باشیم.

وی با بیان اینکه امروز مردم و روستاییان ما از اجرای این پروژه‌ها خوشحال هستند که بسیار ارزشمند است، گفت: تمام این موارد از برکات نظام و انقلاب اسلامی است.

نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس عنوان کرد: امروز آب‌رسانی و برق‌رسانی و گازرسانی در کور نقاط کشور و مناطق محروم انجام شده و به برکت انقلاب و حضرت امام (ره) شاهدیم، سرویس‌دهی ادامه داشته باشد.

مطهری تأکید کرد: مردم ما همواره دوستدار نظام و حاکمیت و رهبری هستند. سد نمرود پروژه عظیمی است که می‌تواند منطقه را از کم‌آبی و بی‌آبی نجات دهد و تقاضا داریم وزیر نیرو توجه ویژه داشته باشند تا طی نشستی این مهم بررسی و به دست مبارک وزیر کلید بخورد و به نتیجه برسد.

فارس

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.