دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود؛
بند خاکی روستای سطوه شاهرود احداث شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود گفت: بند خاکی روستای سطوه با حجم آبگیری ۱۰۹ هزار متر مکعب احداث شد.

به گزارش مرآت، محمدرضا کشاورزیان در گفت و گو با خبر نگاران افزود: این بند خاکی با حجم عملیات خاکی ۵۲ هزار متر مکعب و حجم ۲۱۰ متر مکعب عملیات سنگ و ملات سر ریز در شمال روستای سطوه واقع در بخش طرود شاهرود ساخته شد.

وی هدف از ساخت این بند را تقویت آب‌های زیر زمینی، مهار سیلاب های فصلی و جلوگیری از فرسایش خاک عنوان کرد و اظهار داشت: بند خاکی روستای سطوه با اعتبار ۹۹۴ میلیون تومان از محل اعتبار صندوق توسعه ملی احداث شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود ادامه داد: سالانه حجم فراوانی از روان آب ها و سیلاب‌ پس از بارش باران وارد دشت های این حوزه می شد که با اجرای این بند خاکی از هدر رفت بخش زیادی جلوگیری می شود.

کشاورزیان با بیان اینکه بندهای خاکی می تواند حجم وسیعی از رسوبات ناشی از شستن خاک با باران را در خود نگه دارد، افزود: این نوع از بندها منبع خوبی برای تامین خاک مناسب کشاورزی در باغ ها، گلخانه ها و اراضی کشاورزی است.

شهرستان شاهرود دارای یک میلیون و ۷۵۰ هزار هکتار مرتع و ۲ میلیون ۳۰۰ هزار هکتار بیابان است.

استان سمنان ۹.۷ میلیون هکتار وسعت دارد که از این میزان ۵۵ درصد را نواحی بیابان و خشک، ۳۸.۵ درصد مراتع، ۲ درصد اراضی کشاورزی و ۳.۶ درصد آن را جنگل تشکیل می دهد.

ایرنا/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.