تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
بنا: برخی مواقع هدف از انتقاد سازندگی نیست؛ به فحش‌ها عادت کرده‌ام/ نوروزی بیشتر کارهای مدیریتی دوست دارد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: به فحش‌هایی که گاهی در اینستاگرام به من داده می‌شود، عادت کرده‌ام.

به گزارش مرآت، محمد بنا با ابراز رضایت از برگزاری جام بین المللی تختی در شیراز اظهار داشت: به واقع بعد از 15-16 سال شاهد برگزاری اولین انتخابی به معنای واقعی در کشتی فرنگی بودیم و تقریبا همه نفرات هم به استثنای آن 4 نفری که به خاطر کسب مدال جهانی و سهمیه معاف شده بودند، در مسابقات حضور داشتند. در تمام مدت این دو روزی که مسابقه برگزار شد حتی یک لحظه هم من از روی تشک چشم برنداشتم. چپ و راست مسابقه برگزار شد و همه را به دقت زیر نظر داشتم. امسال از آن سال‌هایی بود که همه در سالن حضور داشتند و مسابقات را زیر نظر گرفتند.

وی در مورد اینکه همیشه در مورد محمد بنا گفته می‌شود اعتقادی به مسابقه انتخابی رودررو و مستقیم ندارد، خاطرنشان کرد: به خدا قسم که از این حرف‌ها ناراحت نمی‌شوم. خوب است که نقد وجود داشته باشد. به فحش‌هایی هم که گاهی در این پیج‌های اینستاگرامی به من داده می‌شود، عادت کرده‌ام. یک وقتی هدف از انتقاد سازندگی نیست و این یک مقدار آدم را دلگیر می‌کند، اما مگر می‌شود که انتقاد نباشد؟ ورزش همین است، همیشه در آن اختلاف سلیقه وجود دارد. هر کسی هم حق دارد که تفکر خاص خودش را داشته باشد.

بنا در مورد دیدارش با امید نوروزی در شیراز و اینکه آیا از ظرفیت او و دیگر قهرمانان در کادر فنی استفاده خواهد شد؟ تصریح کرد: با شخصیتی که از امید نوروزی می‌شناسم، او بیشتر دوست دارد کار مدیریتی انجام دهد. ما قاسم رضایی را هم داریم. امید و قاسم شأن و شخصیت‌شان مشخص است و ما هر جایی نمی‌توانیم از آنها استفاده کنیم، باید جایی باشد که در شأن قهرمان المپیک باشد. اسم‌های آنها بزرگ است و باید با احتیاط در موردشان عمل کرد. امید نوروزی عزیز ماست، سال‌ها در کشتی زحمت کشیده و این قهرمانان باید در بدنه ورزش باشند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با اشاره به حسن رنگرز نیز گفت: به هرحال ما باید ببینیم که قهرمانان و بزرگان مان بیشتر در چه زمینه‌ای مستعد هستند، یکی در زمینه مدیریتی و یکی فنی. حسن رنگرز فرد قابلی است، در کار مدیریتی در بالاترین سطح قرار دارد، البته او در کار فنی هم نشان داد بی‌نظیر است، اما حالا در کار مدیریتی نشان داده که می‌تواند از حق کشتی فرنگی دفاع کند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند رقابت‌های کشتی فرنگی جام تختی با اشتباهات داوری زیادی همراه بود، تاکید کرد: مسئله اصلا مشکل داوری نیست، اشتباه که همیشه وجود دارد. مسئله خود مربیان هستند که البته این هم برمی‌گشت به حساسیت مسابقه انتخابی. ما بعد از سال‌ها یک انتخابی حساس و فشرده داشتیم، سال المپیک هم بود، مربیان دوست داشتند کشتی گیرشان برنده شود و کشتی گیر هم همین را می‌خواست. ابزار مربی برای اعتراض به داوری هم چلنج است، اما دیدیم خیلی از چلنج‌ها اصلا اصولی نبود. یک سری مربیان هم زوم کرده بودند روی استفاده از پا، این چیزها طبیعی است.

بنا در مورد تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا به تسنیم گفت: امکان استفاده از 4 کشتی گیری که از شرکت در رقابت‌های جام تختی معاف شده بودند، در تیم اعزامی به هندوستان ضعیف است. آنها کمترین شانس را دارند و بیشتر نظرمان این است که تیم آسیایی از بین نفرات برتر جام تختی انتخاب شود. به هرحال در این مدت اردویی نداشتیم و باید همه به اردو بیایند و وضعیت نفرات را ببینیم. مهم این است که به آمادگی مطلوب برسیم. در ادامه هم تورنمنت لهستان را داریم که وضعیت نفرات آنجا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نایب قهرمان سابق کشتی فرنگی جهان همچنین در مورد انتقاداتی که از او بابت عدم اعزام تیم به مسابقات رنکینگ ایتالیا صورت گرفت، خاطرنشان کرد: ما مسابقات قهرمانی آسیا و لهستان که رنکینگی است، را هم در پیش داریم. سال گذشته هم به مسابقات رنکینگ نرفتیم و همه ایراد گرفتند، اما تیم جوانی که به نورسلطان بردیم 7 پله در رده بندی صعود کرد. ما مثل روسیه‌ای که قهرمان جهان شد، سه سهمیه المپیک گرفتیم. اصلا من علیرضا نجاتی را به مسابقه رنکینگ ببرم و بعد در المپیک یا قهرمانی جهان تا مرحله نیمه نهایی به کشتی گیران شاخص نخورد، اما وقتی که به جمع 4 نفر آمد که بالاخره باید با اینها کشتی بگیرد و ببرد تا به مدال برسد. حکایت کشتی آزاد با ما فرق داشت. کشتی گیری که وزن کم می‌کند را که نمی شود به مسابقه رنکینگ برد، دیدید که کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد هم رضا اطری را به ایتالیا نبرد. چون او هم مثل علیرضا نجاتی که سال گذشته نخواستیم او را به مسابقه رنکنیگ ببریم، وزن کم می‌کند.

بنا تاکید کرد: ما در سال المپیک هستیم. 16 نفر از بهترین‌های دنیا سهمیه می‌گیرند، قرعه استراحتی هم وجود ندارد. جهانی نیست که بگوییم پنجم هم شویم امتیازش به دردمان می‌خورد. در المپیک کسب مدال مهم است و مدال رتبه تیم‌ها را مشخص می‌کند. همه این 16 نفری هم که به المپیک می‌آیند مدال می‌خواهند و در این راه باید از سد بهترین کشتی‌گیران دنیا بگذرند.

منبع/تسنیم

انتهای پیام/پ

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه