تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

مدیر شعب بانک کشاورزی استان سمنان:
بلوکه کردن بخشی از تسهیلات بانکی "تخلف" است/ مشارکت ویژه بانک کشاورزی در طرح اشتغال پایدار روستایی
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیر شعب بانک کشاورزی استان سمنان با انتقاد از بلوکه کردن بخشی از تسهیلات در برخی از بانکها گفت: مسدود کردن بخشی از تسهیلات بانکی به هر عنوان، تخلف محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار مرآت، علی کیومرثی مدیر شعب بانک کشاورزی استان سمنان در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات با بیان اینکه این بانک با یکی از زحمتکش ترین اقشار جامعه یعنی کشاورزان ارتباط دارد گفت: مجموعه کارکنان بانک کشاورزی این بانک را متعلق به کشاورزان عزیز می دانند که جزو پاک ترین و مظلوم ترین اقشار جامعه هستند.

مشارکت ویژه بانک کشاورزی در طرح اشتغال پایدار روستایی

مدیر شعب بانک کشاورزی استان سمنان ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری کشور را ضروری دانست و افزود: برای نخستین بار و با موافقت رهبر معظم انقلاب سهمیه ای به ارزش 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی با هدف ایجاد اشتغال در روستاها اختصاص یافته است و مجموعه بانکهای کشور نیز پذیرفته اند معادل همین میزان را از منابع خود به امر اشتغال مناطق روستایی اختصاص دهند.

کیومرثی تصریح کرد: بانک کشاورزی حدود 45 درصد از تعهدات بانکها را در این زمینه پذیرفته است که این امر اتفاقی مبارک و بی سابقه در حوزه اشتغال روستاییان خواهد بود.

وی از راه اندازی سامانه ای با عنوان «کارا» در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و گفت: کلیه کشاورزان، عشایر و ساکنان روستاها و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت می توانند با ثبت نام در این سامانه از تسهیلات ویژه اشتغال بهره مند شوند.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان با بیان اینکه این تسهیلات با سه نرخ 4، 6 و 10 درصد پرداخت خواهد شد اظهار کرد: نرخ 4 درصد برای روستاهای مرزی، نرخ 6 درصد برای روستاهای غیرمرزی و مناطق عشایری و نرخ 10 درصد نیز برای سایر مناطق مانند شهرهای زیر 10 هزار نفر درنظر گرفته شده است.

کیومرثی سهم استان سمنان را از این منابع 90 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: بانک کشاورزی استان سمنان بیش از 23 میلیارد تومان از این تهسیلات را پرداخت خواهد کرد.

وی با اشاره به پیش بینی ایجاد یک فرصت شغلی به ازای هر 50 میلیون تومان تسهیلات افزود: مدت بازپرداخت این تسهیلات برای طرح های سرمایه ای 6 سال و برای طرح های جاری 18 ماه درنظر گرفته شده و جزئیات آن نیز در سامانه کارا قرار گرفته است.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان همچنین در خصوص ضمانت نامه بانکی لازم برای دریافت این تسهیلات نیز گفت: در این طرح تلاش شده است تا بانکها به راحت ترین شکل ممکن ضمانت های مورد نیاز که می تواند شامل اسناد کشاورزی باشد را بپذیرند.

کیومرثی ادامه داد: بانک کشاورزی همچنین به بدهکارانی که 20 درصد اصل و سود تسهیلات معوق خود را پرداخت کنند این فرصت را خواهد داد تا از تسهیلات جدید بهره مند شوند.

پرداخت بیش از 22 هزار فقره انواع تسهیلات در شعب بانک کشاورزی استان سمنان

وی در بخش دیگری از این نشست از پرداخت بیش از 22 هزار فقره تسهیلات جمعا به مبلغ 4 هزار و 834 میلیارد ریال در شعب بانک کشاورزی استان تا پایان دی ماه سالجاری خبر داد و گفت: پرداخت این تسهیلات نسبت به مدت مشابه سال گذشته 33 درصد افزایش یافته است.

مدیر  شعب بانک کشاورزی استان افزود: در این مدت 123 فقره تسهیلات 4 درصدی ویژه عشایر، 92 فقره تسهیلات حوادث غیرمترقبه، 186 فقره تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی، 8 فقره تسهیلات طرح های گلخانه ای و 48 فقره تسهیلات ویژه صندوق توسعه ملی با هدف اشتغال زایی پرداخت شده است.

کیومرثی همچنین به پرداخت یکهزار و 280 فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به مبلغ 133 میلیارد و 100 میلیون ریال در شعب بانک کشاورزی استان از ابتدای امسال تا پایان دی ماه اشاره کرد و گفت: بازپرداخت این تسهیلات 36 ماهه بوده و در آن به هریک از زوجین 10 میلیون پرداخت شده است.

وی تاکید کرد: تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به صورت ضربتی و ظرف 10 الی 15 روز به زوج های جوان پرداخت شده است.

بلوکه کردن بخشی از تسهیلات بانکی تحت هر عنوانی تخلف است

مدیر شعب بانک کشاورزی استان در خصوص عملکرد این بانک در ارائه تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط نیز گفت: تا پایان هجدهم بهمن ماه سالجاری 357 فقره تسهیلات به مبلغ 584 میلیارد و 33 میلیون ریال با نرخ 18 درصد به واحدهای معرفی شده از سوی کارگروه تهسیل و رفع موانع تولید استان پرداخت شده است.

کیومرثی در پاسخ به سوالی در خصوص انتقاد مدیران واحدهای تولیدی به بلوکه شدن بخشی از این تسهیلات در بانکها اظهار کرد: بر اساس مقررات و ضوابط ابلاغی بانک مرکزی هیچ بانکی حق ندارد بخشی از تسهیلات پرداختی را تحت عناوین مختلف مسدود و یا بلوکه کند که بانک کشاورزی نیز این بخش نامه را به طور دقیق اجرا کرده است.

وی همچنین از پرداخت 352 فقره وام بلاعوض جمعا به مبلغ 350 میلیارد ریال برای پروژه های آبیاری تحت فشار استان خبر داد و گفت: در این طرح به ازای هر یک هکتار زمین کشاورزی، حدود 7 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شده است.

پرداخت بیش از 6 میلیارد تومان خسارت به بیمه شدگان حوادث کشاورزی استان 

مدیر شعب بانک کشاورزی استان در بخش پایانی این نشست با اشاره به عملکرد بیمه مسئولیت های کشاورزی در استان تصریح کرد: در سال زراعی 96-95 بالغ حدود 25 هزار هکتار از مزارع استان، 6 هزار و 500 هکتار از باغات استان تحت پوشش بیمه مسئولیت های کشاورزی قرار گرفت که در آن 61 نوع محصول کشاورزی و زراعی نیز بیمه شدند.

کیومرثی افزود: در سال زراعی گذشته بالغ بر 2 و نیم میلیون قطعه انواع طیور و 140 هزار راس دام سبک و سنگین تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و از خدمات این بیمه بهره مند شدند.

وی با بیان اینکه جمعه حق بیمه پرداخت شده در سال زراعی 96-95 بالغ بر 7 میلیارد تومان بوده است گفت: خسارت وارده به کشاورزان استان حدود 16 میلیارد و 500 میلیون تومان برآورد شده که تاکنون بیش از 6 میلیارد و 200 میلیون تومان آن به این افراد پرداخت شده است.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان از پرداخت باقی مانده خسارت بیمه شدگان تا پایان سالجاری خبر داد و خاطرنشان کرد: ضریب پرداخت خسارت بیمه شدگان استان 2.3 برابر حق بیمه دریافتی است که نشان می دهد این بیمه یک بیمه تجاری نبوده و صرفا با هدف خدمت به کشاورزان ایجاد شده است.

انتهای پیام/ت

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه