دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

اما و اگرهای فرمانداری شاهرود؛   
بلاتکلیفی تعیین فرماندار شاهرود تا کی ادامه دارد؟
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
هر چند وقت یکبار به دلیل اقتضائاتی که فقط مسئولین می دانند فرمانداری عزل و سرپرستی جایگزین می شود باعث عدم ثبات در تصمیم گیری ها و جلوگیری اقدامات مفید جهت اعتلای همه جانبه مسائل شهرستان می شود.

به گزارش خبرنگار مرآت، شهرستان شاهرود مشکلات کم ندارد از بیکاری و تعطیلی واحدهای تولیدی تا مسائل اجتماعی و فرهنگی و خالی شدن روستاها از جمعیت، از سرما زدگی و خسارات محصولات کشاورزی تا کمبود آب که همگی در زمره موضوعاتی هستند که در برابر توسعه این شهرستان صف کشیده‌اند.

بخشی از این مشکلات خود پدید هستند و مسئولان در به وجود آوردنشان نقشی ندارند اما متأسفانه بخش اعظم مشکلات و موانع شهرستان به مدیریت نامناسب باز می‌گردد که یکی از عوامل مهم آن، عدم ثبات مدیریتی محسوب می‌شود.

شهرستان شاهرود با وسعتی برابر با  83هزار کیلومترمربع و با جمعیتی بیش از 220 هزار نفر دارای استعداد های گوناگون و وسعت زیاد و همچنین زمینه‌های مساعد ارتباطی و سوق‌الجیشی مناسب (واقع شدن شاهرود در مسیر جاده تهران-مشهد و همچنین در مسیر جاده مهم وتاریخی ابریشم) و  واحد های صنعتی مختلف یکی از شهرستان های مهم استان سمنان است اما چند وقتی است که دستخوش تغییرات مدیریتی  شده است.

در 3 سال اخیر سه فرماندار و دو سرپرست در فرمانداری شهرستان شاهرود حضور داشتند که تغییرات اینچنینی در فرمانداری قطعا در سرنوشت مردم این شهرستان و اقدامات ادارات این استان تاثیرات منفی خواهد گذاشت. 

متاسفانه چند ماهی است که فرمانداری شهرستان شاهرود با سرپرستی اداره می شود و اما‌ بنا بر برخی دلایل موضوع تعیین فرماندار شهرستان در بلاتکلیفی، سردرگمی و هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

این که هر چند وقت یکبار به دلیل اقتضائاتی که فقط مسئولین می دانند فرمانداری عزل و سرپرستی جایگزین می شود باعث عدم ثبات در تصمیم گیری ها و جلوگیری  اقدامات مفید جهت اعتلای همه جانبه مسائل شهرستان می شود.

 اساسی‌ترین معضلی که ممکن است از این وضعیت «پا در هوا» برای شهرستان شاهرود حاصل شود، نبود انگیزه لازم در میان دستگاه‌های اجرایی برای ادامه همکاری با فرماندار کنونی و در نتیجه معطل ماندن امورات مردم و شهروندان است.

بسیاری از مسئولان و کارشناسان و صاحب نظران به این عدم ثبات مدیریتی در شاهرود اعتراض دارند. امام جمعه شاهرود به تغییرات مکرر در فرمانداری شاهرود بشدت معترض است و می گوید تغییرات مکرر فرماندار به صلاح شهرستانی به وسعت شاهرود نیست.

امام جمعه شاهرود مخالف اداره فرمانداری با سرپرست است و معتقد است که باید سریعتر در مورد فرمانداری شاهرود تعیین تکلیف شود  چراکه  در آستانه انتخابات اصلا به صلاح شهرستان نیست که فرماندار نداشته باشد.

به گزارش مرآت، ضرر همه این تغییرات به صورت مستقیم به مردم شاهرود وارد می شود، قاعدتا تغییرات  تصمیمات و سیاست های اقتصادی و اجرایی و .. با تغییر فرماندار انجام خواهد شد و نتایجی مطلوبی از این تغییرسیاست ها حاصل نمی شود.

ضمنا اقدامات اجرایی و مدیریتی یک سرپرست با یک فرماندار فاصله داشته و عملکرد مناسب حاصل نخواهد شد پس مقتضی است که استانداری سمنان و مدیران ارشد استانی یک تصمیم گیری به موقع و مناسب جهت تعیین تکلیف هر چه سریعتر شهرستان شاهرود داشته باشند.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.