دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

واکنش عضو شورای شهر سمنان به برخی انتقادات درباره عدم تحقق وعده‌ها؛
بسیاری از عهدهایی که خداوند در قرآن با مردم بسته بعد از هزار و چند سال هنوز محقق نشده است/ رسول‌الله(ص) هم قول داد که در غزوه احد پیروزیم اما شکست خورد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
یکی از اعضای شورای شهر سمنان در واکنش به انتقادات درباره عدم تحقق وعده‌های شورا می‌گوید بسیاری از عهدهایی که خداوند در قرآن با مردم بسته نیز محقق نشده است.

به گزارش خبرنگار مرآت، در دویست و نود و پنجمین جلسه شورای شهر سمنان که یکی از موضوعات مطرح در آن، انتخابات هیأت رئیسه شورا بود، برخی از اعضای شورا از جمله مجید نظری، انتقاداتی را متوجه عملکرد شورا کرد و سخنانی درباره عدم تحقق بودجه که هم‌ارز با عدم تحقق وعده‌های شوراست در این نشست بیان شد. محمد همتی، یکی از اعضای شورای شهر در موافقت با ریاست سیدمسعود سیادتی سخنانی گفت و به برخی انتقادات وارد بر شورا نیز پاسخ داد.

همتی در ابتدای سخنان خود با بیان این که شورا در سه سال گذشته با وجود اختلاف نگرش‌ها بر یک هدف یعنی «کار برای رضای خدا و مردم» متمرکز بود، در خصوص برخی انتقادات به عملکرد شورا گفت: رسول‌الله(ص) قول می‌دهد که در غزوه احد پیروز هستیم اما شکست می‌خورند؛ با عتاب و خطاب از او می‌پرسند شما که قول پیروزی داده بودید، رسول‌الله(ص) که دروغ نمی‌گوید، پس چرا شکست خوردیم؟ رسول‌الله(ص) می‌گوید شما تنازع و اختلاف کردید و از حق فاصله گرفتید و لذا دچار چنین آسیب و بلایی شدید.

وی افزود: حضرت امام(ره) می‌فرماید اگر می‌گذاشتند که حضرت علی‌بن‌ابی‌طالب(ع) به جای این که این‌همه با ناکثین و قاسطین و مارقین در ستیز باشد، به حکومت‌داری می‌پرداخت، مشکلاتی که امروز در حکومت داریم، وجود نداشت؛ فلذا نگذاشتند حضرت علی‌بن‌ابی‌طالب(ع) به اهداف خودش برسد؛ لذا رسول‌الله(ص) هم در غزوه احد شکست خورد.

این عضو شورای شهر سمنان با بیان این که «این مسائل نشان می‌دهد که عوامل بیرونی در شکل‌گیری هر حکومت و برنامه‌ای دخالت دارند» گفت: بسیاری از عهدهایی که خداوند در قرآن کریم با مردم بسته، بعد از گذشت هزار و چند سال، هنوز تحقق پیدا نکرده است؛ ما، شما و عالمان می‌گوییم که متغیرهایی در در شکل‌گیری یک بنای فرهنگی، سیاسی و اجتماعی دخالت دارند و البته بی‌تدبیری برخی از مدیریت‌ها را نمی‌توان نادیده گرفت اما عامل و متغیر اصلی، بحث عواملی است که در یک حکومت اتفاق می‌افتد که نمی‌شود آن را پیش‌بینی کرد.

در حرکت‌های بزرگ ما باید آن ظرف بزرگ را از دست ندهیم

همتی با تصریح بر این که مقام معظم رهبری در میان هجمه‌ها به دولت می‌گوید در چهل سال گذشته حرکت‌های خوبی در کشور اتفاق افتاده گفت: برای ایشان نظام مهم‌تر از دولت‌هاست؛ دولت‌ها می‌آیند و می‌روند؛ ایشان می‌گوید این کار و این کار انجام شده که گاهی شبکه‌های بیگانه حرف‌های او را به سخره می‌گیرند؛ بنابراین در حرکت‌های بزرگ ما باید آن ظرف بزرگ را از دست ندهیم و خدای ناکرده سیاه‌نمایی باعث می‌شود که مردم به کلیت نظام بی‌اعتماد شوند.

وی با بیان این که مقام معظم رهبری در بیانات خود گفته‌اند که تهمت نزنید، دروغ نگویید و توهین نکنید گفت: ایشان می‌گویند اگر سخنی هم بر زبان جاری می‌کنید باید با استدلال باشد؛ بالاخره ما با یک سری مشکلات روبرو هستیم؛ بیش‌ترین ماده 17 در سطح استان مربوط به شورای شهر سمنان بوده است؛ بروید بپرسید و آمار بگیرید؛ ما خداوندان رحمت بودیم و می‌توانستیم از ابتدا بگوییم انجام نشود؛ به هر حال امیدی را در دل این‌ها ایجاد کردیم.

به عنوان یک جامعه‌شناس می‌گویم...

این عضو شورای شهر با اشاره به افزایش دو و نیم برابری حقوق و مزایای کارکنان شهرداری سمنان نسبت به ابتدای این دوره از شورا گفت: من به عنوان یک جامعه‌شناس می‌گویم اگر رویکرد سمنان از ابتدا به پل و این چیزها نبود و رویکرد زیربنایی بود؛ که این شهر، شهری تاریخی است و به بلندای تاریخ قدمت دارد، باید رویکرد بافت تاریخی‌اش چگونه باشد، رویکرد فرهنگی‌اش چگونه باشد، باغ‌محله‌هایش چه باشد، اگر هویت اجتماعی و فرهنگی آن را از ابتدا حل می‌کردیم و فقط مدرنیسم را مدیریت شهری نمی‌دیدیم شاید وضعیت ما بهتر بود.

همتی با اعلام این مطلب که این شورا تا پایان سال سوم فعالیتش 972 مصوبه داشته است گفت: 4 هزار و 860 ساعت در شورا وقت گذاشتیم؛ این مسأله نشان می‌دهد که ما برای هر مصوبه 5 ساعت وقت گذاشته‌ایم، نشان می‌دهد که سطحی از مصوبات نگذشته‌ایم، من در شوراهای استان کم‌تر کارشناسی دیده‌ام که همه دوستان مشارکت داشتند از تجربیات همه دوستان بهره‌مند شدیم.

وی با اشاره به یکهزار و 500 ساعت جلسات تخصصی کارگروه‌های شورا گفت: یعنی مجموعا 6 هزار و 500 ساعت وقت گذاشته‌ایم؛ از روز اول دوستان عهد کردند؛ 99.92 درصد مباحث تخصصی و مشکلات مردم باشد؛ دوستان به مشکلاتی اشاره کردند و ما هم واقفیم؛ هیچ‌چیز ایده‌آل نیست؛ شما در هر حوزه مدیریتی بروید، بخشی نارضایتی‌های اجتماعی است که برخی به آن دامن می‌زنند.

این عضو شورای شهر با بیان این که در فضای مجازی دائم ناامیدی تزریق می‌شود گفت: من شبی 5 ساعت در فضای مجازی هستم، همه کانال‌های خودی و غیرخودی را رصد می‌کنم؛ به شدت تخریب جامعیت حکومت که کارهای بزرگی کرده در آن صورت می‌گیرد؛ روزی در محرم 12 نفر از آزادی‌خواهان تبریزی را بر دار کشیدند، قزاق‌ها در خاطراتشان نوشته‌اند ما تصور می‌کردیم این‌هایی که در محرم دارند سینه می‌زنند، می‌ریزند و پدر ما را درمی‌آورند اما به ناگاه دیدم این‌ها رفتند نذری‌شان گرفتند و رفتند خانه!

من نمی‌گویم کارکنان شهرداری ناکارآمدند، در کشور ما نیروها جای خودشان نیستند

همتی با بیان این که امروز اسلامِ ما اسلام پرهیز و اسلام ستیز است گفت: ما می‌بینیم که اساس برنامه ریاست جمهوری آمریکا، ایران است؛ ایرانِ قدرتمند؛ نه ایرانی که در جنگ جهانی در ورسای حتی ما را دخالت ندادند، گفتند ایران عددی نیست؛ ما باید به مردم امید بدهیم، ضمن این که انتقاد در حوزه‌های مختلف، وجود دارد؛ حالا من چیزی می‌گویم کسی می‌گوید منظور تو این است که کارمندان شهرداری ناکارآمدند؟ من نمی‌گویم ناکارآمدند، در کشور ما نیروها جای خودشان نیستند؛ متأسفانه همین را باز تیتر کردند که فلانی می‌گوید کارکنان شهرداری ناکارآمدند؛ در صورتی که به او توضیح دادم که من می‌دانم تو این را تیتر می‌کنی، ولی تیتر نکن، من می‌‌خواهم بگویم این آسیب مدیریت در کشور ماست که همه زمامداران بر آن تأکید دارند.

وی در بخش پایانی سخنانش با بیان این که اعتقاد دارم دوستان باید به همان هیأت رئیسه قبلی رأی بدهند گفت: اشکالاتی وجود دارد؛ طولانی شدن برخی از پروژه‌ها و برخی مواقع احساس می‌شود که پروژه‌ها اقیانوسی است به عمق ده سانتی‌متر؛ نگاه این است که پروژه‌های زیربنایی تعریف شود که این‌ها را به عنوان بیس و کار آینده باشد؛ این‌ها ممکن است قدری برای آیندگان آسیب باشد.

همتی گفت: انتظار داریم در حد مقدورات و منابعی که در اختیار داریم به مطالبات مردم بپردازیم.

انتهای پیام/ح

دیدگاه ها

دقیقا اگر میخواید ببینید چرا مملکت ما اینجور شده این مصاحبه جناب دکتر! رو با دقت بخونید...حدودا سه سال از حضور اعضا توی شورای شهر میگذره اما دریغ از یک حرکت مثبت و اساسی برای مردم و شهر...نمونش میدون شهید همتی،خیابون های افتضاح،ساختمونهای نیمه کاره زشت...بسه چقدر حرف میزنید...لقب دکتر و مهندس با زدن حرفهای تو خالی خودشو نشون نمیده...اگر سر سوزنی کار میکردید مردم می دیدن و میفهمیدن...بعضی حضرات هزار ساعت که هیچ هزار میلیون سال نوری هم مسئول باشن جیبشون گنده تر میشه...برای شهر و مردم بی فایدست...دیگه فرقی نمیکنه جامعه شناس باشن ، سرهنگ باشن یا حقوقدان...
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.