دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
بزرگترین ایستگاه پرورش آهو و گوزن شرق کشور در دامغان ایجاد می‌شود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شهردار کلاته رودبار دامغان گفت: بزرگترین و نخستین ایستگاه پرورش آهو و گوزن شرق کشور در زمینی به مساحت ۱۵ هکتار در منطقه پیرخوشدر شهر کلاته‌رودبار ایجاد می‌شود.

به گزارش مرآت ، محسن امینیان بیان کرد: عملیات ایجاد ایستگاه پرورش آهو و گوزن همزمان با دهه فجر امسال آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: این مرکز در حومه شهر کلاته رودبار و در جوار منطقه تفریحی و گردشگری پیرخوشدر با ظرفیت ۲۰۰ راس ایجاد می‌شود که با ۳۰ راس مولد کار خود را آغاز می‌کند.

امینیان با اشاره به اعتبار تسهیلاتی ۱۲ میلیارد ریالی برای این طرح، اظهار داشت: مجوزهای لازم جهت تامین زمین و مجوزهای محیط زیست در زمینه نگهداری و پرورش این حیوانات اخذ شده است.

وی اضافه کرد: تامین گوشت، احیای محیط زیست و تقویت زیرساخت‌ها و ایجاد زمینه‌های گردشگری از اهداف اجرای این طرح بزرگ است.

شهردار کلاته رودبار، محیط زیست دامغان را زیستگاه آهو دانست و گفت: در محور تهران - مشهد تنها منطقه ای که آهو به خوبی رویت می شود، محدوده شهرستان دامغان است که این امر به خوبی نشاندهنده آرامش حیات وحش در این منطقه است.

شهر کلاته رودبار در ۴۵ کیلومتری شمال دامغان با جمعیت حدود پنج هزار نفری قرار دارد که شغل اصلی مردم این شهر، دامداری، کشاورزی و فعالیت در معادن منطقه است. 

ایرنا

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.